Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak przeprowadzić w szkole, w placówce wychowawczej itp. działania postwencyjne (czyli działania po zdarzeniu jakim jest próba samobójcza lub samobójstwo), które pomogą zminimalizować ryzyko zachowań naśladowczych.
👤 Prowadząca: Małgorzata Łuba
🕐 Czas trwania: 3:01:25
⭐️ Ocena: 4,8/5
Podczas szkolenia dowiesz się, jak w praktyce przeprowadzić działania postwencyjne, jakie działania są skuteczne, a jakie nie oraz jak praktycznie rozmawiać o tym trudnym wydarzeniu, które miało miejsce.
Na szkoleniu:
➡️ Dowiesz się, czym charakteryzują się i jakie cele pomagają realizować działania postwencyjne;
➡️ Dowiesz się, jaki harmonogram działań zastosować w ramach postwencji;
➡️ Dowiesz się, jakie są niezbędne działania postwencyjne i na co zwracać uwagę w trakcie ich realizacji;
➡️ Dowiesz się, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat próby samobójczej lub samobójstwa kogoś bliskiego z ich środowiska;
➡️ Poznasz praktyczne przykłady działań postwencyjnych, interwencji zaraz po próbie lub samobójstwie, jak i rozmów konsultacyjnych;
➡️ Dowiesz się, kogo z otoczenia osoby, która podjęła próbę samobójczą lub popełniła samobójstwo otoczyć szczególną opieką;
➡️ Dowiesz się, jakie są pomocne materiały i źródła, z których można korzystać w celu przeprowadzania działań postwencyjnych;
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś pedagogiem, psychologiem lub terapeutą pracującym w szkole, placówce wychowawczej, ośrodku interwencji kryzysowej, poradni psychologiczno-pedagogicznej, środowiskowym ośrodku opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej i chcesz dowiedzieć się, jak przeprowadzać skuteczne działania postwencyjne, które pomogą środowisku osoby, która podjęła próbę samobójczą lub samobójstwo i zminimalizują ryzyko wystąpień zachowań naśladowczych.
➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć również jako psycholog lub psychoterapeuta pracujący indywidualnie lub w grupie z pacjentami nieletnimi i chcesz poznać skuteczne sposoby działania w przypadku, gdy ktoś z bliskich rówieśników dokonał samobójstwa lub próby samobójczej.
➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem działań postwencyjnych.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
➡️ Suicydolożka, psycholożka, trenerka – „To Be”, “Życie warte jest rozmowy”. W ramach „To Be” (2be.edu.pl) oraz we współpracy m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Centrum CBT, Fundacją ETOH prowadzi szkolenia dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych, o tym jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.
➡️ Członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Jest zaangażowana w realizację kampanii „Życie warte jest rozmowy” (zwjr.pl). Jest ekspertką Biura ds.Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym IPiN w Warszawie (zapobiegajmysamobojstwom.pl) i opracowuje rekomendacje dla szkół, dotyczące reagowania w obliczu zagrożenia suicydalnego.
➡️ Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie na temat interwencji w kryzysie samobójczym oraz w Menadżerskiej Akademii Nauk Społecznych w Warszawie na temat psychologicznych podstaw zachowań samobójczych, postwencji i samouszkodzeń.
➡️ Współautorka książek: Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole, Samouszkodzenia – zrozumieć, aby zapobiec, Interwencja kryzysowa. Wybrane zagadnienia, Młodzi w kryzysie, Pracownia rozwoju zawodowego nauczyciela.