INTERWENCJA KRYZYSOWA WOBEC PACJENTA, KTÓRY CHCE ODEBRAĆ SOBIE ŻYCIE. SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW.

Dowiedz się, jak rozpoznawać sygnały ostrzegawcze i jak zadziałać, kiedy pacjent ma zamiar odebrać sobie życie.

Podczas szkolenia dowiesz się, czym jest syndrom presuicydalny, jak oceniać ryzyko popełnienia samobójstwa oraz jakie praktyczne kroki i interwencje należy podjąć w takim przypadku.

📌 Celem tego szkolenia jest dostarczenie podstawowej wiedzy, jak rozpoznawać czynniki ryzyka i sygnały, że Twój pacjent może targnąć się na swoje życie oraz przekazanie Ci praktycznych wskazówek i metod interwencji byś wiedział/a, co możesz zrobić w takiej sytuacji.


Program szkolenia:

♦ Czynniki ryzyka popełnienia samobójstwa.

♦ Sygnały ostrzegawcze popełnienia samobójstwa.

♦ Czynniki chroniące przed popełnieniem samobójstwa.

♦ Cechy syndromu presuicydalnego.

♦ Cele interwencji kryzysowej w sytuacji zachowań samobójczych.

♦ Poziomy ryzyka podjęcia próby samobójczej i wskazane interwencje.

♦ Różne poziomy myśli realizacji planów samobójczych.

♦ Zasady rozmowy z pacjentem z myślami samobójczymi.

♦ Model pomocy pacjentowi w kryzysie suicydalnym.

♦ Opisy przypadków.


Do kogo skierowane jest szkolenie?

 Szkolenie skierowane jest do psychologów i terapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą poznać czynniki ryzyka i sygnały ostrzegawcze samobójstw oraz dowiedzieć się, jakie skuteczne metody interwencji warto zastosować. Skierowane jest również szeroko do pracowników służby zdrowia, oraz psychologów pracujących w różnych miejscach z ludźmi, którzy chcą zaznajomić się z metodami interwencji kryzysowej w przypadku osób z tendencjami suicydalnymi. Zapraszamy też studentów psychologii i osoby zainteresowane tematem skutecznych metod interwencji kryzysowej w sytuacjach, gdy ktoś chce odebrać sobie życie.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


Jolanta Palma

Suicydolog, konsultant i interwent kryzysowy, prowadzi szkolenia oraz konsultacje. Współorganizator i ekspert platformy pomocowo-edukacyjnej „Życie Warte Jest Rozmowy” dla osób, które borykają się z myślami samobójczymi, mają za sobą próby samobójcze lub straciły kogoś w wyniku samobójstwa. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z suicydologii nt. interwencji kryzysowej i roli pracownika socjalnego w kontakcie z klientem w kryzysie suicydalnym. Współautorka poradników z zakresu promocji zdrowia psychicznego i zapobiegania samobójstwom dla pracowników mediów, dla moderatorów i administratorów stron internetowych oraz postwencji w szkole.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Karolina
Bardzo wartościowe spotkanie, dużo merytorycznych wskazówek, informacji.
Katarzyna
Świetnie przeprowadzony webinar, rzetelne i praktyczne wskazówki i ogromna wiedza z obszaru interwencji.
Marcin
Świetne spotkanie, bardzo dziękuje. Niezwykle merytoryczne i bardzo ciekawe szkolenie. Bardzo doceniam podjęcie tego trudnego, ale ważnego i potrzebnego tematu.
Barbara
Świetna forma przekazania doświadczenia, krótki wstęp i dużo praktycznej wiedzy, do zastosowania w pracy.
Magdalena
Merytoryczne, bardzo duża dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej, wspaniały przekaz wiedzy przez prowadzącą Panią Jolantę Palmę.
Agnieszka
Spotkanie było wyjątkowe i przekaz i treści, zgodnie z zapowiadanymi treściami, bardzo wysoki poziom profesjonalizmu. Od strony organizacyjnej również. Szkoda, że nie udało się zrealizować całości przygotowanej przez P. Jolantę Palmę.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

Pierwsza płatność
30 dni za 9 PLN
Następnie

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś