Członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.
Prowadzi zajęcia dydaktyczne na temat interwencji w kryzysie samobójczym, postwencji, samouszkodzeń w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz w Menadżerskiej Akademii Nauk Społecznych w Warszawie.
Ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Członkini zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.
W ramach własnej działalności „To Be” oraz we współpracy m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Centrum CBT, Fundacją ETOH oraz instytucjami z całej Polski prowadzi szkolenia dla szkół, placówek oświatowych i pomocowych na temat tego, jak wspierać młode osoby w kryzysach psychicznych.
Współautorka książek: Interwencje po śmierci samobójczej – o znaczeniu i potrzebie działań postwencyjnych w szkole, Samouszkodzenia – zrozumieć, aby zapobiec, Interwencja kryzysowa. Wybrane zagadnienia, Młodzi w kryzysie.
Autorka wielu artykułów psychoedukacyjnych i terapeutycznych, publikowanych między w Sens, Zwierciadło, Newsweek Psychologia, Cogito, Świat Problemów, Remedium, Głos Pedagogiczny.