SAMOUSZKODZENIA U DZIECI I MŁODZIEŻY - JAK PRACOWAĆ JAKO PSYCHOLOG LUB PSYCHOTERAPEUTA?

Tytuł szkolenia: Samouszkodzenia u dzieci i młodzieży - jak pracować jako psycholog lub psychoterapeuta?

Kiedy: 9 maja wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO

99 ZŁ | KUP BILET

KUPUJĘ DOSTĘP DO 4 NADCHODZĄCYCH SZKOLEŃ W RAMACH SUBSKRYPCJI*

139 ZŁ | PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Dowiedz się, jak się przejawiają i jakie są przyczyny samouszkodzeń u dzieci i młodzieży.

Dowiedz się, co możesz zrobić jako psycholog lub psychoterapeuta, gdy dziecko lub nastolatek przejawia samouszkodzenia, jak diagnozować i rozmawiać o tych zachowaniach.

Dowiedz się, jakie są praktyczne i skuteczne metody pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, które wykazują samouszkodzenia.

Podczas szkolenia zyskasz praktyczną wiedzę, ale także będziesz miał/miała okazję zadać nurtujące pytania osobie prowadzącej!

Jest wiele sposobów radzenia sobie z trudnościami, cierpieniem, życiem. Jedne z nich są lepsze, inne – gorsze. Jedne są zdrowe, inne – szkodliwe dla zdrowia. Niektóre dzieci i nastolatki sięgają po samouszkodzenia, bo uważają, że im to pomoże. I na początku pomaga. Później bywa różnie.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Jakie jest rozpowszechnienie problemu samouszkodzeń wśród dzieci i młodzieży?

✔ Jaki jest związek między samouszkodzeniami a zachowaniami autodestrukcyjnymi?

✔ Jaka jest charakterystyka zjawiska – jak, po co i dlaczego (sygnały ostrzegawcze, rodzaje, formy, funkcje samouszkodzeń, czynniki ryzyka)?

✔ Jak postępować w przypadku ujawnienia samouszkodzeń oraz jak wspierać właściwe postawy i zachowania opiekunów w reakcji na zachowania autoagresywne – konsekwencje zakazywania, nakazywania, pilnowania, tłumaczenia, karania za objawy?

✔ Jak oszacować rozmiar samouszkodzeń oraz jak odkrywać ich funkcje na podstawie informacji z rozmowy i narzędzi kwestionariuszowych (ABUSI, FASM, ISAS)?

✔ Jak wykorzystać negatywne zachowania zastępcze jako sposób ograniczenia szkód dla zdrowia?

✔ Jak postępować w przypadku zjawiska „zarażania się” samouszkodzeniami w grupie rówieśniczej w szkole?

✔ Jakie są wybrane metody terapii dialektyczno-behawioralnej – wsparcie w rozwijaniu umiejętności tolerowania dyskomfortu psychicznego i regulowania emocji u dziecka i nastolatka oraz komunikacji w rodzinie?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów pracujący z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą lepiej zrozumieć zjawisko zachowań autoagresywnych i skutecznych sposobów pracy z młodymi ludźmi. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz osób zainteresowanych skutecznymi formami pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dzieciom i młodzieży wykazującymi zachowania autoagresywne.


JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń Szkoły Psychoterapii Dialog będą miały nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Małgorzata Łuba


▶ Suicydolożka, psycholożka, trenerka – „To Be”, Życie warte jest rozmowy”. W ramach „To Be” (2be.edu.pl) oraz we współpracy m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Centrum CBT, Fundacją ETOH oraz placówkami doskonalenia nauczycieli i ośrodkami metodycznymi z całej Polski prowadzi szkolenia dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych, jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.

▶ Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Jest zaangażowana w realizację kampanii „Życie warte jest rozmowy” (zwjr.pl), w ramach której prowadzi m.in. konsultacje dla szkół i rodziców oraz szkolenia, webinary. Jest ekspertką Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym IPiN w Warszawie (zapobiegajmysamobojstwom.pl) i opracowuje rekomendacje dla szkół, dotyczące reagowania w obliczu zagrożenia suicydalnego oraz prowadzi monitoring mediów.


Co zyskuje wykupując subskrypcję?

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

 Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś

Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ