SAMOUSZKODZENIA U DZIECI I MŁODZIEŻY - JAK PRACOWAĆ JAKO PSYCHOLOG LUB PSYCHOTERAPEUTA?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Fantastyczne szkolenie, pełen profesjonalizm, doświadczenie prowadzącej jest jego największym atutem. Treści ważne, pomocne i bardzo użyteczne zwłaszcza w pracy gabinetowej, przynajmniej dla mnie. Dziękuję."

Czas trwania: 3:01:50

Praktyczne szkolenie, na którym skuteczne metody pracy terapeutycznej z samookaleczającymi się dziećmi i nastolatkami.


NA SZKOLENIU:

✔️ Dowiesz się, jak postępować w przypadku ujawnienia samouszkodzeń oraz jak wspierać właściwe postawy i zachowania opiekunów w reakcji na zachowania autoagresywne – konsekwencje zakazywania, nakazywania, pilnowania, tłumaczenia, karania za objawy.

✔️ Lepiej zrozumiesz, jak oszacować rozmiar samouszkodzeń oraz jak odkrywać ich funkcje na podstawie informacji z rozmowy i narzędzi kwestionariuszowych (ABUSI, FASM, ISAS).

✔️ Posłuchasz o tym, jak wykorzystać negatywne zachowania zastępcze jako sposób ograniczenia szkód dla zdrowia.

✔️ Poznasz sposoby postępowania postępować w przypadku zjawiska „zarażania się” samouszkodzeniami w grupie rówieśniczej w szkole.

✔️ Dowiesz się, jakie wybrane metody terapii dialektyczno-behawioralnej – wsparcie w rozwijaniu umiejętności tolerowania dyskomfortu psychicznego i regulowania emocji u dziecka i nastolatka oraz komunikacji w rodzinie.

Ekspertka opowiada też o rozpowszechnieniu problemu samouszkodzeń wśród dzieci i młodzieży oraz przybliża temat związku między samouszkodzeniami a zachowaniami autodestrukcyjnymi. Mówi też o charakterystyce zjawiska – jak, po co i dlaczego (sygnały ostrzegawcze, rodzaje, formy, funkcje samouszkodzeń, czynniki ryzyka)?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz lepiej zrozumieć zjawisko zachowań autoagresywnych i skutecznych sposobów pracy z młodymi ludźmi.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana skutecznymi formami pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dzieciom i młodzieży wykazującymi zachowania autoagresywne.

➡️ Zapraszamy też nauczycieli, pedagogów i osoby, które na co dzień pracują z dziećmi lub młodzieżą.


📄 Jesteś psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB? Wykorzystaj certyfikat ze szkolenia do przedłużenia swojego certyfikatu psychoterapeuty 📄


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Małgorzata Łuba


▶ Suicydolożka, psycholożka, trenerka – „To Be”, Życie warte jest rozmowy”. W ramach „To Be” (2be.edu.pl) oraz we współpracy m.in. z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Centrum CBT, Fundacją ETOH oraz placówkami doskonalenia nauczycieli i ośrodkami metodycznymi z całej Polski prowadzi szkolenia dla szkół, placówek oświatowych i różnych instytucji pomocowych, jak wspierać młode osoby z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.

▶ Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Jest zaangażowana w realizację kampanii „Życie warte jest rozmowy” (zwjr.pl), w ramach której prowadzi m.in. konsultacje dla szkół i rodziców oraz szkolenia, webinary. Jest ekspertką Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym IPiN w Warszawie (zapobiegajmysamobojstwom.pl) i opracowuje rekomendacje dla szkół, dotyczące reagowania w obliczu zagrożenia suicydalnego oraz prowadzi monitoring mediów.


OPINIE UCZESTNIKÓW

Szkolenie na bardzo wysokim merytorycznym poziomie, bardzo wiele wniosło i pozostaję pod jego ogromnym wrażeniem.
Joanna
Naprawdę świetne szkolenie, sam konkret.
Michał
Fantastyczne szkolenie, pełen profesjonalizm doświadczenie prowadzącej jest jego największym atutem. Treści ważne, pomocne i bardzo użyteczne zwłaszcza w pracy gabinetowej przynajmniej dla mnie. Dziękuję.
Piotr