PRAKTYCZNE METODY PRACY Z TRAUMĄ RELACYJNĄ (TRAUMĄ TYPU II) U DZIECI I NASTOLATKÓW. SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Tytuł szkolenia: Praktyczne metody pracy z traumą relacyjną (traumą typu II) u dzieci i nastolatków.

Kiedy: 5 kwietnia środa, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO

99 ZŁ | KUP BILET

KUPUJĘ DOSTĘP DO 4 NADCHODZĄCYCH SZKOLEŃ W RAMACH SUBSKRYPCJI*

139 ZŁ | PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Weź udział w szkoleniu, podczas którego dowiesz się, jakie są praktyczne metody pracy z najczęstszym typem traumy u dzieci i nastolatków czyli traumą relacyjną (traumą typu II).

Podczas szkolenia poznasz praktyczne przykłady pracy klinicznej z traumą oraz skuteczne metody pracy.

Czy wiesz, że wg badań Van der Kolka ponad 90% traum, z jakimi stykamy się w psychoterapii to trauma relacyjna?

Czy wiesz, że niektóre problemy młodych pacjentów, którzy otrzymują niejednoznaczne (“dziwne”) diagnozy, są często efektem traum relacyjnych?

Celem szkolenia jest przekazanie Ci praktycznej wiedzy, popartej przykładami pracy klinicznej, jak pracować z traumą u dzieci i nastolatków. Skupimy się na traumie typu II, nazywanej często traumą relacyjną, rozwojową, złożoną, więzi przywiązania.

Odbędzie się też sesja Q&A - uczestnicy szkolenia będą zadawać pytania na czacie. Prowadzący będzie starał się rozwiać wątpliwości i udzielić praktycznych wskazówek.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Jakiego rodzaju traum doświadczają dzieci i młodzież?

✔ W jaki sposób doświadczanie traumy u dzieci i młodzieży wymyka się często powszechnym przekonaniom nt. traumy i traumatycznych doświadczeń?

✔ Czym jest neuroafektywny model relacyjny i adaptacyjny styl przetrwania mający kluczowe znaczenie dla budowania relacji i zaspokajania potrzeb?

✔ Jak diagnozować traumę relacyjną z wykorzystaniem kwestionariusza TAQ?

✔ W jaki sposób traumy zapisują i manifestują się w ciele oraz jak pracować z ciałem w procesie terapii traumy?

✔ Poznasz trzy metody pracy z traumą:

- terapia przedłużonej ekspozycji,

- terapia ericksonowska,

- terapia koherencji (oparta na nurtach konstruktywistycznych),

✔ Poznasz przykłady pracy klinicznej.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszelkich nurtów, pracujących z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą się dowiedzieć, jak praktycznie pracować z traumą typu II. Zapraszamy również studentów psychologii oraz osoby zainteresowane psychoterapią traumy u dzieci i młodzieży.


JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenie odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która weźmie w nim udział otrzyma bezpłatny dostęp do nagrania na okres 90 dni. Subskrybenci mają dostęp do nagrania przez cały okres trwania subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Tomasz Bilicki


▶ Pedagog, psychoterapeuta (1. stopień referencyjny), certyfikowany interwent kryzysowy (University of Maryland), psychotraumatolog.

Ukończył psychologię motywacji na Uniwersytecie SWPS, psychotraumatologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz kilkaset godzin szkoleń w zakresie wsparcia i terapii. Absolwent amerykańskiego programu szkoleniowego ICISF w modelu indywidualnej i grupowej interwencji kryzysowej CISM, zalecanego przez ONZ. Szkolił się także na Uniwersytecie w Nowym Jorku, Utrechcie i Harvarda.

Pracuje pod superwizją dra Michała Jasińskiego, certyfikowanego nauczyciela Coherence Psychology Institute w Barcelonie. Prowadzi konsultacje dla młodzieży w łódzkim punkcie interwencji kryzysowej i w ośrodku opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej (1. stopień referencyjny). Jest związany z Inicjatywą Restart, w ramach której szkoli osoby chcące się uczyć wsparcia osób, w szczególności dzieci i młodzieży, z traumą i w kryzysie.

Co zyskuje wykupując subskrypcję?

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

 Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś

Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ