JAK PRACOWAĆ Z UZALEŻNIONĄ MŁODZIEŻĄ METODĄ TSR? SZKOLENIE Z PROF. JACKIEM SZCZEPKOWSKIM

Weź udział w szkoleniu i dowiedz się, jakie zastosowanie ma TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach) w terapii uzależnień osób nieletnich.

Poznaj rewolucyjną metodę pracy z młodzieżą o wysokiej skuteczności od pioniera tej metody w Polsce - prof. Jacka Szczepkowskiego.

Dowiedz się, jak wygląda w praktyce metoda pracy “TSRem” z uzależnioną młodzieżą i czemu jest taka skuteczna w porównaniu z tradycyjnymi metodami pracy.

Podczas tego szkolenia będziesz miał/a okazję dowiedzieć się, jak rozpoczęła się w Polsce praca metodą TSR z uzależnioną młodzieżą. Dowiesz się czemu początkowo to podejście spotkało się z dużym oporem i jak z czasem zyskało aprobatę, gdy okazało się wysoce skuteczne. Usłyszysz, jak w praktyce wygląda praca tą metodą i jakie są jej podstawowe założenia. Podczas szkolenia nie zabraknie praktycznych przykładów z pracy z młodzieżą.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Jak zaczęła się w Polsce praca z młodzieżą metodą TSR i czemu ta metoda pracy była początkowo uznawana za kontrowersyjną?

✔ Jakie są źródła i podstawowe założenia TSR?

✔ Jaka jest specyfika pracy z uzależnioną młodzieżą?

✔ Czy trzeba być terapeutą uzależnień by pracować z osobami uzależnionymi?

✔ Na czym polega poznawczo-systemowy model TSR?

✔ Jakie są pomocne kierunki pracy z uzależnioną młodzieżą?

✔ Przykłady pracy klinicznej i doświadczeń pracy z młodzieżą uzależnioną.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszystkich nurtów, którzy chcą zapoznać się z metodą pracy TSRem z uzależnioną młodzieżą i zainspirować się tym podejściem do pracy własnej. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz do osób zainteresowanych zastosowaniem TSR w pracy z uzależnioną młodzieżą.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

prof. Jacek Szczepkowski


Terapeuta, trener i superwizor TSR (PSTTSR), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, kierownik Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej na Wydziale Pedagogiki UKW w Bydgoszczy, członek European Brief Therapy Assocciation.

▶ Autor książek, artykułów i opracowań dotyczących terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (m.in. “Terapia młodzieży z problemem narkotykowym. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach”, Toruń 2007; “Praca Socjalna. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach”, Toruń 2010; “Resocjalizacja młodzieży uzależnionej oparta na potencjałach. W poszukiwaniu rozwiązań instytucjonalnych”, Toruń 2016).

Założyciel i wieloletni kierownik (lata: 2002-2021) Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień – pierwszego w Polsce stacjonarnego ośrodka dla osób uzależnionych pracującego w oparciu o TSR.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Anna
Było super. Bardzo ważne było dla mnie to, że Pan Profesor jest nie tylko naukowcem, ale też praktykiem.
Piotr
Fantastyczne Szkolenie, dużo cennych i użytecznych informacji… Brawo dla prowadzącego… Dla mnie spotkanie z prof. Jackiem Szczepkowskim to wyjątkowe wydarzenie… Pełen profesjonalizm, wiedza i doświadczenie… Dziękuję bardzo, dziękuję Szkole Psychoterapii DIALOG za świetną organizację... Pozdrawiam serdecznie.
Paulina
Bardzo ciekawe szkolenie - jestem psycholożką dopiero zdobywającą doświadczenie w pracy zawodowej i stojącą jeszcze przed wyborem Szkoły Psychoterapii - ale kurs podstawowy TSR w ramach wzbogacenia warsztatu na pewno rozważę :) Dziękuję Panu Profesorowi za podzielenie się cennym doświadczeniem i niezwykłym spojrzeniem na samego pacjenta/klienta. A szkole Dialog, że "jak zwykle" zorganizowała niezwykłe szkolenie! :)

Zobacz inne nasze szkolenia:

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia