JAK PRACOWAĆ Z WYSOKOFUNKCJONUJĄCĄ OSOBĄ UZALEŻNIONĄ, NIE BĘDĄC TERAPEUTĄ UZALEŻNIEŃ?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

"Prowadzący zachwyca swoją wiedzą, doświadczeniem, ale przede wszystkim pasją i wrażliwością na drugiego człowieka. 3 godziny minęły szybko, bez cienia nudy".

Czas trwania: 3:00:42

Praktyczne szkolenie, dzięki któremu będziesz skutecznie pracować z wysokofunkcjonującą osobą uzależnioną, nawet jeśli nie jesteś terapeutą uzależnień.


PO SZKOLENIU:

✔️ Znasz więcej skutecznych sposobów pracy z pacjentem nad ograniczeniem lub utrzymaniem abstynencji od substancji/zachowania, od którego jest uzależniony.

✔️ Masz więcej narzędzi pozwalajacych dostosować warsztat terapeutyczny do potrzeb wysokofunkcjonujących osób uzależnionych.

✔️ Wiesz, jak eksperci rozmawiają o uzależnieniu ze swoimi pacjentami i motywują ich do pracy nad nim.

✔️ Lepiej rozpoznajesz mechanizmy, które rządzą funkcjonowaniem osoby uzależnionej.

✔️ Wiesz, jak skuteczniej edukować pacjentów na temat uzależnienia.

✔️ Wiesz, kim jest i czym się charakteryzuje tzw. wysokofunkcjonująca osoba uzależniona.


Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione często nie trafiają do terapeutów specjalizujących się w tym temacie. Taki pacjent może pojawić się też w Twoim gabinecie. Podczas szkolenia otrzymasz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć tych pacjentów i im skuteczniej pomagać.

Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione to osoby uzależnione od różnorodnych substancji i/lub zachowań, które mimo nałogu radzą sobie w codziennym życiu. Takie osoby poza uzależnieniem zmagają się z różnymi zaburzeniami (depresją, lękiem, traumą itp.), które leżą u podłoża albo zostały wywołane lub nasilone przez nałóg.

Szkolenie powstało z zapotrzebowania specjalistów różnych nurtów, którzy nie przedstawiają się jako terapeuci uzależnień, ale w swojej praktyce na co dzień mają pacjentów, którzy w toku terapii ujawniają nałóg (często nawet nie będąc go świadomymi). Szkolenie ma na celu pomóc tym terapeutom lepiej odnaleźć się w takiej sytuacji i umieć skutecznie prowadzić pacjenta, który może nie chcieć pracować nad nałogiem lub chcieć, ale z tym konkretnym terapeutą. Równocześnie nie chce udać się doterapeuty uzależnień.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu, nie ukończyłeś szkolenia z terapii uzależnień, ale chcesz lepiej zrozumieć, na czym polegają trudności wysokofunkcjonujących osób uzależnionych i skutecznie im pomagać, jeśli trafią właśnie do Ciebie.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana tematem terapii uzależnień i pracą psychoterapeutyczną z wysokofuncjonującymi osobami uzależnionymi.

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Péter Nowak-Körmendy


➡️ Psycholog, terapeuta uzależnień, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, wykładowca w szkole psychoterapii Dialog.

➡️ Absolwent studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył podyplomowe Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia, obecnie w trakcie 4 letniego szkolenia na terapeutę poznawczo-behawioralnego w Akademii Motywacji i Edukacji.

➡️ Pracą z pacjentami uzależnionymi zajmuje się od 2010 roku. Doświadczenie zdobywał na oddziale dziennym leczenia uzależnień w Szpitalu Bródnowskim, poradni odwykowej w Centrum Odwykowym, od wielu lat związany z Centrum Terapii Dialog gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową osób uzależnionych.

➡️ Od 10 lat prowadzi kursy, zajęcia, szkolenia dla pacjentów, studentów (między innymi dla WUMu), jak i klientów biznesowych, z tematyki zdrowia psychicznego i terapii uzależnień.

➡️ Od 2 lat organizuje i prowadzi szkolenia w ramach projektu dialoteka.pl.

➡️ Poza prowadzeniem szkoleń z innymi ekspertami na platformie dialoteka.pl jest autorem i prowadzącym szkolenia:

OPINIE UCZESTNIKÓW

Bardzo klarownie przeprowadzone szkolenie, dużo praktycznych przykładów jak również metod pracy z Klientem.
Paweł
Prowadzący zachwyca swoją wiedzą, doświadczeniem, ale przede wszystkim pasją i wrażliwością na drugiego człowieka. 3 godziny minęły szybko, bez cienia nudy.
Aneta
Świetne szkolenie, pełne poczucia humoru, trafnych metafor, jasnych wskazówek. Jestem bardzo zadowolona i już poleciłam je do obejrzenia innym osobom :)
Monika