JAK PRACOWAĆ Z WYSOKOFUNKCJONUJĄCĄ OSOBĄ UZALEŻNIONĄ, NIE BĘDĄC TERAPEUTĄ UZALEŻNIEŃ? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Tytuł szkolenia: Jak pracować z wysokofunkcjonującą osobą uzależnioną, nie będąc terapeutą uzależnień?

Kiedy: 30 maja wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO

99 ZŁ | KUP BILET

KUPUJĘ DOSTĘP DO 4 NADCHODZĄCYCH SZKOLEŃ W RAMACH SUBSKRYPCJI*

139 ZŁ | PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Dowiedz się, jak skutecznie pracować z wysokofunkcjonującymi osobami uzależnionymi, nie będąc terapeutą uzależnień.

Weź udział w szkoleniu, podczas którego dowiesz się:

  • jak funkcjonuje, na co choruje i z czym zmaga się wysokofunkcjonujące osoba uzależniona;
  • dlaczego takie osoby często nie trafiają do gabinetów terapeutów uzależnień;
  • jakie są praktyczne techniki pracy z osobami uzależnionymi;
  • jak możesz pomóc tym pacjentom.

Podczas szkolenie otrzymasz praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć tych pacjentów i im skuteczniej pomagać.

Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione to osoby uzależnione od różnorodnych substancji i/lub zachowań, które mimo nałogu radzą sobie w codziennym życiu. Takie osoby poza uzależnieniem zmagają się z różnymi zaburzeniami (depresją, lękiem, traumą itp.), które leżą u podłoża albo zostały wywołane lub nasilone przez nałóg. To najczęściej właśnie z tymi zaburzeniami, a nie z uzależnieniem, ci pacjenci zwracają się po pomoc do różnych psychoterapeutów, często niebędących terapeutami uzależnień. To szkolenie ma na celu pomóc Ci w zrozumieniu tych pacjentów i wyposażyć w niezbędne narzędzia pomocne w pracy z wysokofunkcjonującymi osobami uzależnionymi.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Kim jest i czym się charakteryzuje tzw. wysokofunkcjonująca osoba uzależniona?

✔ Czym jest uzależnienie i jak edukować na jego temat pacjentów?

✔ Jakie mechanizmy rządzą funkcjonowaniem osoby uzależnionej?

✔ Jak rozmawiać o uzależnieniu i motywować do pracy nad nim swoich pacjentów?

✔ Jakie są skuteczne sposoby pracy z pacjentem nad ograniczeniem lub utrzymaniem abstynencji od substancji lub zachowania, od którego jest uzależniony?

✔ Jak dopasowywać swój warsztat terapeutyczny do potrzeb wysokofunkcjonujących osób uzależnionych?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy nie ukończyli szkolenia z terapii uzależnień, ale chcą lepiej zrozumieć na czym polegają trudności z jakimi zmagają się wysokofunkcjonujące osoby uzależnione oraz jak mogą dostosować swój warsztat pracy do potrzeb tych osób. Zapraszamy również studentów psychologii osoby zainteresowane pracą psychoterapeutyczną z wysokofuncjonującymi osobami uzależnionymi.


JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń Szkoły Psychoterapii Dialog będą miały nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Péter Nowak-Körmendy


Psycholog, terapeuta uzależnień, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji, wykładowca w szkole psychoterapii Dialog.

Absolwent studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył podyplomowe Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia, obecnie w trakcie 4 letniego szkolenia na terapeutę poznawczo-behawioralnego w Akademii Motywacji i Edukacji.

Pracą z pacjentami uzależnionymi zajmuje się od 2010 roku. Doświadczenie zdobywał na oddziale dziennym leczenia uzależnień w Szpitalu Bródnowskim, poradni odwykowej w Centrum Odwykowym, od wielu lat związany z Centrum Terapii Dialog gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową osób uzależnionych.

Od 10 lat prowadzi kursy, zajęcia, szkolenia dla pacjentów, studentów (między innymi dla WUMu), jak i klientów biznesowych, z tematyki zdrowia psychicznego i terapii uzależnień. Od 2 lat organizuje i prowadzi szkolenia w ramach projektu dialoteka.pl.

Co zyskuje wykupując subskrypcję?

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

 Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś

Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ