👤 Prowadząca: Monika Nowicka-Jasińska
🕐 Czas trwania: 03:04:57
⭐️ Ocena: 4,8/5
Praktyczne szkolenie, które upewni Cię, jakie przepisy prawa wpływają na zawody psychologa i psychoterapeuty.
PO SZKOLENIU:
✔️ Potrafisz napisać opinię, nie narażając się na ujawnienie tajemnicy zawodowej.
✔️ Wiesz, czy musisz stawić się do sądu w roli świadka.
✔️ Wiesz, jak napisać zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
✔️ Prawidłowo przygotowujesz dokumentację psychologiczną.
✔️ Wiesz, kiedy możesz powołać się na tajemnicę zawodową.
✔️ Masz świadomość, o jakich przestępstwach musisz powiadomić policję lub prokuraturę.
WIESZ, CO ZROBIĆ, KIEDY:
✔️ osoba pełnoletnia zgłasza molestowanie;
✔️ pacjent prosi o opinię dla sądu;
✔️ pacjent w szpitalu psychiatrycznym informuje o popełnionym przestępstwie;
✔️ pacjent zgłasza myśli samobójcze;
✔️ pacjent zgłasza przemoc domową.
Psycholodzy i psychoterapeuci często zgłaszają prawnikom podobne wątpliwości. Dowiedz się, jak praktycznie reagować i postępować w przypadkach, które zwykle stwarzają największe problemy natury etyczno-prawnej.
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz dowiedzieć się, jakie przepisy prawa odnoszą się do wykonywanego zawodu oraz jak praktycznie i etycznie stosować je w codziennej pracy.
➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana aspektami prawnymi w zawodzie psychologa i psychoterapeuty.
➡️ Każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania.
➡️ Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń, mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
➡️ Prawnik, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, posiad doświadczenie, jako akademicki wykładowca prawa medycznego min. w Collegium Medicum UJK, prawa dla psychologów UMK w Toruniu oraz prawa dla psychologów i psychologii sądowej w Akademii Humanitas.
➡️ Adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
➡️ Ukończyła czteroletnie studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych- prawo karne skarbowe i gospodarcze oraz prawo karne materialne i procesowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest absolwentką prawa lotniczego na Uczelni Łazarskiego. W 2014 r. zdała egzamin na aplikacje adwokacką, którą odbywała przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.
➡️ Ukończyła szereg szkoleń prawniczych, jest autorką publikacji naukowych., min na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Prywatnie autorka reportaży podróżniczych oraz autorka książki podróżniczej.
➡️ Pracował jako prawnik oraz aplikant adwokacki w dużych Kancelariach Adwokackich oraz obsługując spółki i podmioty medyczne ( min. Szpital Śląski w Cieszynie)
➡️ Prowadzi szkolenia z zakresu prawa dla psychologów/psychoterapeutów dla osób indywidualnych, podmiotów leczniczych, poradni psychologiczno –pedagogicznych, stowarzyszeń i fundacji, min. dla Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, szpitala uniwersyteckiego w Krakowie w zakładzie psychoterapii dzieci i młodzieży czy szpitala specjalistycznego im. L. Rydygiera dla specjalizacji z psychologii klinicznej.
➡️ Ukończyła 2-letnie studia podyplomowe z psychoterapii na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
"Bardzo wartościowe szkolenie i ogromna wiedza prowadzącej. Fenomenalna energia i pasja prowadzącej i moderatora :)