JAK ZACHOWAĆ STANDARDY ETYCZNE W PRACY PRYCHOTERAPEUTY? ROZMOWA Z PRZEWODNICZĄCĄ KOMISJI ETYKI PTP

Uwaga! Tytuł szkolenia został zmieniony, by lepiej oddać zawartość kursu. Poprzedni tytuł szkolenia brzmiał: JAK UNIKAĆ BŁĘDÓW ETYCZNYCH W PRACY PSYCHOTERAPEUTY? SZKOLENIE Z PRZEWODNICZĄCĄ KOMISJI ETYKI PTP.


Dowiedz się, jakie są najczęstsze błędy etyczne, które popełniają terapeuci w codziennej pracy i jak ich unikać i im zapobiegać.

Poznaj przykłady konkretnych sytuacji i zachowań, które najczęściej stanowią problemy natury etycznej w zawodzie terapeuty oraz są zgłaszane do komisji etyki.


Podczas szkolenia dowiesz się:

▶ Czym jest i jak przestrzegać dyskrecji w zawodzie terapeuty?

▶ W jaki sposób unikać stronniczości, gdy pracuje się z parami/rodzinami?

▶ Jakie są granice relacji pacjent/terapeuta i jak chronić się przed przekroczeniem tych granic?

▶ Jak powinny wyglądać zdrowe i etyczne relacje terapeuta/właściciel ośrodka? Jak rozpoznawać "niezdrowe" miejsce pracy?

▶ Jak powinna wyglądać kwestia wolności wykonywania zawodu terapeuty, jakim ograniczeniom może i powinna podlegać?

▶ W jaki sposób rzetelnie informować pacjentów o posiadanych przez siebie kompetencjach, jak pracować w limitach swoich umiejętności?

▶ Co stanowi odpowiedni poziom wykształcenia, by móc wykonywać zawód terapeuty?

▶ Co stanowi adekwatne i etyczne wynagrodzenie za pracę terapeuty, kiedy można mówić o wykorzystywaniu finansowym pacjenta przez terapeutę lub terapeutę przez pracodawcę?

▶ Jaka jest rola superwizji i przynależności do towarzystwa pscyhoterapeutycznego w pracy terapeuty?

▶ Na czym polega nieetyczne mieszanie przestrzeni terapeutycznej z duchową?

▶ W jaki sposób reagować, gdy jest się świadkiem nieetycznego zachowania ze strony innych osób w swoim otoczeniu lub pracodawcy?


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, którzy chcą lepiej zapoznać się z tematyką etycznego wykonywania swojego zawodu. Skierowane jest również do studentów psychologii rozważających wykonywanie w przyszłości zawodu terapeuty i chcących poznać właściwe etyczne normy wykonywania tego zawodu.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


dr Barbara Smolińska

dr nauk humanistycznych. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracowni Dialogu. Prezes Komisji Etyki Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego


OPINIE UCZESTNIKÓW

Magdalena
Temat przedstawiony bardzo obrazowo i merytorycznie. Jestem w pełni usatysfakcjonowana.
KATARZYNA
Podobała mi się forma spotkania - rozmowa - w temacie dylematów etycznych.
Anna
Dla mnie osobiście za mało konkretnych odpowiedzi. Dużo "moim zdaniem" a liczyłam na obiektywną wiedzę co rozumiem też, że w etyce jest trudne i to też jakaś lekcja.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia