JAK POSTĘPOWAĆ, KIEDY PACJENT ZGŁASZA, ŻE DOZNAJE PRZEMOCY W RODZINIE? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Jak postępować, kiedy pacjent zgłasza, że doznaje przemocy w rodzinie?

Zapraszamy wszystkich psychologów, terapeutów oraz lekarzy na praktyczne szkolenie z Renatą Durdą, kierowniczką Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ,

📌 Dowiedz się, jak rozmawiać, diagnozować i jakie kroki podjąć w przypadku, gdy Twój pacjent zgłasza, że doświadcza przemocy domowej.

📌 Swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem podzieli się z Renata Durda, która od 17 lat kieruje Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, certyfikowana specjalistka i superwizorka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


Czego nauczysz się podczas szkolenia?:

♦ Jak taktownie i bez skrępowania rozmawiać z pacjentem o problemie przemocy?

♦ Dowiesz się, czy istnieją narzędzia do diagnozowania przemocy i czy ich użycie jest niezbędne.

♦ Jakie przepisy prawa obligują pracowników ochrony zdrowia do podjęcia działań w sytuacji podejrzenia wystąpienia przemocy?

♦ Poznasz algorytmy postępowania w przypadku podejrzenia przemocy dla pracowników ochrony zdrowia.

♦ Dowiesz się, jak działa procedura “Niebieskiej Karty”, kiedy warto ją wszcząć i jak wygląda dalszy jej przebieg.

♦ Zobaczysz wzory najbardziej przydatnych pism – dla pracownika ochrony zdrowia i/lub dla pacjenta

♦ Dowiesz się, jak wygląda kwestia tajemnicy zawodowej terapeuty/lekarza, a ujawnianie informacji o przemocy w rodzinie, np. w sądzie

♦ Jakie przepisy i zasady działania odnoszą się do sytuacji, gdy pacjent doznający przemocy jest dzieckiem.


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do pracowników ochrony zdrowia, psychologów, terapeutów, lekarzy, którzy chcą skutecznie chronić życie i zdrowie swoich pacjentów i sprawnie oraz zgodne z prawem wdrażać procedury chroniące pacjenta.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


Renata Durda

kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ. Certyfikowana superwizorka i specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Redaktorka naczelna dwumiesięcznika "Niebieska Linia", autorka wielu publikacji z zakresu tworzenia interdyscyplinarnych rozwiązań na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie. Członkini Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (2011-2020). Społeczna doradczyni Rzecznika Praw Dziecka (2010-2018). Członkini Rady Kobiet przy Prezydencie m.st. Warszawa (od 2019 roku).


OPINIE UCZESTNIKÓW

Paulina
Szkolenie było bardzo merytoryczne, jednak z uwagi na jego ograniczenia czasowe czułam niedosyt dot. praktycznej jego część (chodzi o konkretne przypadki działania w przypadku występowania określonych rodzajów przemocy).
Marcin
Bardzo ciekawe i niezwykle ważne spotkanie. Pani Renata Durda w sposób konkretny i interesujący, czasem nawet niekonwencjonalny odniosła się do wielu kwestii, co niewątpliwie miało wpływ na odbiór tego trudnego tematu. Bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie.
Joanna
Mam poczucie, że często prowadząca zbyt dużo czasu poświęciła na informacje wprowadzające, kosztem treści adekwatnych do tematu.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia