JAK POSTĘPOWAĆ, KIEDY PACJENT ZGŁASZA, ŻE DOZNAJE PRZEMOCY W RODZINIE?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

"Bardzo ciekawe i niezwykle ważne spotkanie. Prowadząca w sposób konkretny i interesujący odniosła się do wielu kwestii, co niewątpliwie miało wpływ na odbiór tego trudnego tematu."

Czas trwania: 3:05:12


Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak postępować, kiedy pacjent zgłasza, że doznaje przemocy w rodzinie.


NA SZKOLENIU:

✔️ Poznasz algorytmy postępowania w przypadku podejrzenia przemocy dla pracowników ochrony zdrowia.

✔️ Dowiesz się, jak działa procedura “Niebieskiej Karty”, kiedy warto ją wszcząć i jak wygląda dalszy jej przebieg.

✔️ Dowiesz się, czy istnieją narzędzia do diagnozowania przemocy i czy ich użycie jest niezbędne.

✔️ Zobaczysz wzory najbardziej przydatnych pism – dla pracownika ochrony zdrowia i/lub dla pacjenta.

✔️ Lepiej zrozumiesz, jakie taktownie i bez skrępowania rozmawiać z pacjentem o problemie przemocy.

✔️  Dowiesz się, jak wygląda kwestia tajemnicy zawodowej terapeuty/lekarza, a ujawnianie informacji o przemocy w rodzinie, np. w sądzie.

✔️ Poznasz przepisy prawa obligujące pracowników ochrony zdrowia do podjęcia działań w sytuacji podejrzenia wystąpienia przemocy.

✔️ Dowiesz się, jakie przepisy i zasady działania odnoszą się do sytuacji, gdy pacjent doznający przemocy jest dzieckiem.

Dołącz do szkolenia z Renatą Durdą, kierowniczką Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ,

📌 Dowiedz się, jak rozmawiać, diagnozować i jakie kroki podjąć w przypadku, gdy Twój pacjent zgłasza, że doświadcza przemocy domowej.

📌 Swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem podzieli się Renata Durda, która od 17 lat kieruje Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ, certyfikowana specjalistka i superwizorka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem, psychoterapeutą, lekarzem lub pracownikiem ochrony zdrowia i chcesz skutecznie chronić życie i zdrowie swoich pacjentów i sprawnie oraz zgodne z prawem wdrażać procedury chroniące pacjenta.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student lub osoba zainteresowana tematem.

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Renata Durda


➡️ Kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ. Certyfikowana superwizorka i specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

➡️ Redaktorka naczelna dwumiesięcznika "Niebieska Linia", autorka wielu publikacji z zakresu tworzenia interdyscyplinarnych rozwiązań na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie.

➡️ Członkini Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (2011-2020). Społeczna doradczyni Rzecznika Praw Dziecka (2010-2018).

➡️ Członkini Rady Kobiet przy Prezydencie m.st. Warszawa (od 2019 roku).


OPINIE UCZESTNIKÓW

Szkolenie było bardzo merytoryczne, jednak z uwagi na jego ograniczenia czasowe czułam niedosyt dot. praktycznej jego część (chodzi o konkretne przypadki działania w przypadku występowania określonych rodzajów przemocy).
Paulina
Bardzo ciekawe i niezwykle ważne spotkanie. Pani Renata Durda w sposób konkretny i interesujący, czasem nawet niekonwencjonalny odniosła się do wielu kwestii, co niewątpliwie miało wpływ na odbiór tego trudnego tematu. Bardzo dziękuję za dzisiejsze spotkanie.
Marcin
Mam poczucie, że często prowadząca zbyt dużo czasu poświęciła na informacje wprowadzające, kosztem treści adekwatnych do tematu.
Joanna