JAK STYLE PRZYWIĄZANIA PACJENTÓW WPŁYWAJĄ NA PSYCHOTERAPIĘ? SZKOLENIE Z PROF. BARBARĄ JÓZEFIK

Zapraszamy na szkolenie z prof. dr hab. Barbarą Józefik, specjalistką psycholożką kliniczną, certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeutką European Association for Psychotherapy, autorką i współautorką ponad 120 publikacji, w tym monografii "Relacje rodzinne w anoreksji i bulimii psychicznej" oraz "Kultura, ciało, nie(jedzenie)".

✔ Weź udział w szkoleniu Dialogu i dowiedz się, jak style przywiązania pacjentów wpływają na psychoterapię. Pomagaj skutecznie swoim pacjentom.

✔ Podczas szkolenia poznasz rodzaje stylów przywiązania, dowiesz się jak tworzą się bezpieczne i pozabezpieczne style oraz jak umiejętność ich rozpoznawania przez terapeutę może pomóc w zrozumieniu problemów pacjenta i prowadzeniu skuteczniejszej terapii.


Program szkolenia:

♦ Koncepcję więzi Bowlbyego oraz stylów przywiązania Mary Ainsworth.

♦ Jakie znaczenie mają więzi dla zdrowia psychicznego?

♦ Jak kształtują się więzi w dzieciństwie?

♦ Jakie znaczenie ma rodzaj relacji między dzieckiem a rodzicem?

♦ Jakie są różne wzorce i style więzi?

♦ Jakie znaczenie ma styl przywiązania dla umiejętności autoregulacji swoich emocji?

♦ Jakie czynniki ryzyka wiążą się z pozabezpiecznymi stylami przywiązania?

♦ Style przywiązania a zdolności mentalizacji.

♦ W jaki sposób styl budowania więzi wpływa na proces terapeutyczny i jak się w nim odzwierciedla?

♦ Jak wykorzystać świadomość stylu przywiązania pacjenta, by skuteczniej prowadzić proces terapeutyczny?


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i terapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą lepiej poznać koncepcję stylów przywiązania oraz dowiedzieć się, jak wpływają one na zgłaszane przez pacjenta trudności oraz całość procesu terapeutycznego. Zapraszamy również studentów psychologii oraz do osoby zainteresowane wpływem stylów przywiązania na proces psychoterapii.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


prof. dr hab. Barbara Józefik

Specjalistka psycholog kliniczny. Certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz certyfikowana psychoterapeutka European Association for Psychotherapy. Profesor w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, UJ CM, kieruje pracą Pracowni Psychologii i Psychoterapii Systemowej CM Uj i Ambulatorium Terapii Rodzin Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Autorka i współautorka ponad 100 publikacji, w tym prac monograficznych: "Relacje rodzinne w anoreksji i bulimii psychicznej", "Kultura, ciało, nie(jedzenie)". Członkini międzynarodowych towarzystw. m.in. American Family Therapy Academy i European Family Therapy Association. Współzałożycielka Sekcji Naukowej Terapii Rodzin PTP i jej była przewodnicząca. Członkini Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, była przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Prof. Marii Orwid. Założycielka Fundacji KONTEKST na rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin. Kierowniczka szkolenia specjalistycznego w zakresie systemowej terapii rodzin oraz podstawowych umiejętności terapeutycznych dla lekarzy, psychologów, pedagogów, asystentów społecznych. Współautorka programu i kierowniczka szkolenia całościowego przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty prowadzonego w latach 1999–2019 ramach Fundacji Krakowskiej Katedry Psychiatrii im. J.J. Haubenstocków oraz od 2018 roku w ramach Fundacji KONTEKST na rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej, dydaktycznej i badawczej.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Jakub
Spotkanie bardzo wartościowe, temat przedstawiony w sposób niezwykle przystępny i kompetentny.
Weronika
Bardziej wartościowa była dla mnie część z pytaniami. Treści w części wykładowej były w moim odczuciu za mało pogłębione, nie były niczym nowym dla psychologów z podstawową wiedzą dot przywiązania. oczekiwałabym bardziej precyzyjnego określenia poziomu zaawansowania treści proponowanych szkoleń.
Marcin
Bardzo ciekawe spotkanie, zwracające uwagę na pracę psychologiczną i pewnego rodzaju przyczyny i mechanizmy powstawania problemów osób dorosłych jako konsekwencje nieprawidłowych zachowań względem najmłodszych dzieci, co manifestuje się w ich życiu dorosłym i ma na nie wpływ. Bardzo wartościowe szkolenie, wspaniale poprowadzone. Dziękuję!

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia