JAK WSPIERAĆ PACJENTA W REGULACJI EMOCJONALNEJ Z UŻYCIEM ACT I CBS?

Tytuł szkolenia: Jak wspierać pacjenta w regulacji emocjonalnej z użyciem ACT i CBS?

Kiedy: 6 lipca (czwartek), 18:00 – 21:00 (dołącz na żywo lub obejrzyj nagranie!)

Praktyczne szkolenie, na którym poznasz ćwiczenia i techniki skutecznego wsparcia w adaptacyjnej regulacji emocjonalnej.


NA SZKOLENIU:

✔️ Dowiesz się, jak techniki ACT oraz szerzej kontekstualnej nauki o zachowaniu mogą pomóc akceptować wszystkie emocje i sterować własnym zachowaniem w trakcie ich przeżywania.

✔️ Poznasz sposoby pomocy ludziom, którzy pod wpływem emocji zachowują się tak, jakby nie chcieli się zachowywać. I jak kształtować własne zachowania odwołując się do własnych wartości.

✔️ Poznasz konkretne metody pracy zaczerpnięte z kontekstualnej nauki o zachowaniu: (w tym techniki uważności i techniki wyobrażeniowe).

✔️ Zobaczysz, jak można omawiać zastosowane techniki. Jak uczyć się na doświadczeniu niezależnie od jego wyników.

✔️ Poznasz metody budowania szerszego kontekstu dla przeżywanych emocji w tym, jak rozmawiać o radzeniu/nieradzeniu sobie z emocjami.

✔️ Lepiej zrozumiesz swoją rolę we wspieraniu klientów przeżywających silne emocje. W tym nauczysz się rozróżniać między interwencją z poziomu eksperta i modelu przeżywania emocji. (techniki ujawniania siebie, wydobywania i wzmacniania adaptacyjnych zachowań w trakcie sesji).

✔️ Szkolenie będzie prowadzone metodą nie tylko dydaktyczną ale też doświadczeniową.


Czym są emocje? W jakim stopniu mamy na nie wpływ? Czym jest uważnianie emocji i jak wygląda ich związek z wartościami? Dołącz do szkolenia, które pomoże Ci lepiej zrozumieć związane z emocjami potrzeby osób, które szukają wsparcia w gabinecie terapeutycznym


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz lepiej poznać techniki 3 fali terapii behawioralnych z naciskiem na ACT.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana ACT i kontekstualną nauką o zachowaniu


JAKA JEST FORMA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl

Czas trwania: 3 godziny

Podczas szkolenia odbędzie się wykład, prezentacja prezentowanych treści oraz będzie możliwość uczestniczenia w sesja pytań i odpowiedzi.

Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania.

Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń, mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

dr Konrad Ambroziak


➡️ Doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, terapeuta ACT. Wywodzi się z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej i Dialogu Motywującego. Jest aktywnym członkiem ACBS, Stowarzyszenia ACBS Polska i Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego. Prezes fundacji Psycho-Edukacja, której celem jest promocja dobrostanu psychicznego w polskich szkołach.

➡️ Współautor książek „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać?”, "Nastolatek a depresja. Praktyczny poradnik dla rodziców i młodzieży" oraz artykułów dotyczących terapii poznawczo-behawioralnej oraz problemów etycznych i społecznych.

➡️ Pracował m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Obecnie zafascynowany III falą terapii behawioralnych, filozofią starożytną Grecji i buddyzmem. Obecnie w pracy teoretycznej skupia się na integracji technik filozofii stoickiej i epikurejskiej oraz współczesnej psychoterapii.