JAK WSPIERAĆ I PRACOWAĆ TERAPEUTYCZNIE Z UCHODŹCAMI WOJENNYMI I OSOBAMI, KTÓRE IM POMAGAJĄ? DOŚWIADCZENIA PO ROKU WOJNY W UKRAINIE

Podczas szkolenia dowiesz się, jakie są trudności i problemy zarówno uchodźców, jak i osób, które im w tej trudnej sytuacji pomagają.

Dowiesz się, jakie są praktyczne metody udzielania wsparcia i metody pracy terapeutycznej zalecane przez WHO, skuteczne w pracy z osobami dotkniętymi kryzysem uchodźczym.

Sytuacja wojny w Ukrainie dotyka zarówno ogromną rzeszę ludzi, którzy przed nią uciekają jak i osoby, które decydują się im w różny sposób pomagać. Obie te grupy doświadczają specyficznych trudności i potrzeb związanych z tym, co przeżywają. Podczas tego szkolenia dowiesz się, czego doświadczają osoby dotknięte kryzysem uchodźczym oraz jak jako psycholog i psychoterapeuta możesz skutecznie wspierać i pracować terapeutycznie z tymi osobami.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Jaki wpływ ma wojna na osoby, które jej doświadczyły oraz na tych którzy doświadczają jej skutków?

✔ Jakie są etapy migracji/uchodźstwa i pojawiające się w związku z tym reakcje?

✔ Jakie potrzeby mają osoby dotknięte kryzysem uchodźczym oraz wojną?

✔ Jakich trudności doświadczają osoby dotknięte kryzysem uchodźczym?

✔ Jaki jest model wsparcia zdrowia psychicznego uchodźców?

✔ Jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy psychologicznej?

✔ Jakie są metody aktywizacji uchodźców i dlaczego ważne są grupy wsparcia?

✔ Jak pracować psychoterapeutycznie z osobami dotkniętymi kryzysem uchodźczym?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i terapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą skuteczniej pomagać i rozumieć osoby dotknięte kryzysem uchodźczym (zarówno uchodźców jak i osoby, które im pomagają). Szkolenie skierowane jest również do studentów psychologii oraz osób zainteresowanych skutecznymi metodami pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej osobom dotkniętym kryzysem uchodźczym.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

dr Lidia Zabłocka-Żytka


▶ Specjalista psycholog kliniczny, dr nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Psychoterapii i Poradnictwa Psychologicznego Instytutu Psychologii Stosowanej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz psychoterapeuta w Centrum Terapii Dialog.

Łączy pracę naukową z praktyką kliniczną. W obszarze naukowym interesuje się głównie psychologią zdrowia oraz promocją zdrowia psychicznego i psychoterapią. Jako praktyk prowadzi terapię indywidualną i grupową dorosłych, wspiera osoby chorujące przewlekle somatycznie i ich rodziny. Od 2014 roku wspiera imigrantów i uchodźców z Ukrainy.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Marcin
Niesamowicie istotne spotkanie, będę wracał na pewno często do nagrania! Czekałem długo na to szkolenie. Fantastycznie przygotowane szkolenie - materiały do pobrania, informacje najpotrzebniejsze i podstawowe, świetnie poprowadzone. Bardzo dziękuję!
Kinga
Doskonałe spotkanie, niezwykle wartościowe i bogate w wiedzę. Dziękuję.
Agnieszka
Było bardzo treściwe, merytoryczne, z podaniem przykładów - może jeszcze jest możliwość innego spotkania z dr Lidią Zabłocką-Żytką, wierzę, że każde inne spotkanie będzie również na wysokim poziomie.

Zobacz inne nasze szkolenia:

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia