Tytuł szkolenia: Jak rozpoznawać wczesne oznaki psychozy i jak pomóc pacjentowi, który ich doświadcza?
Kiedy: 18 kwietnia wtorek, 18:00 – 21:00
Koszt: 99 zł
Podczas szkolenia dowiesz się, jakie są czynniki ryzyka rozwoju psychozy i jak rozpoznawać jej możliwe wczesne oznaki u swoich pacjentów/pacjentek.
Poznasz objawy psychozy oraz narzędzia pomocne w jej diagnozowaniu.
Dowiesz się, jak rozpoznawać i różnicować objawy psychotyczne u osób z różnymi rodzajami zaburzeń psychicznych, które mogą dawać podobne objawy kliniczne jak: depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, uzależnienia od substancji.
Dowiesz się, w jaki sposób można pomóc psychoterapeutycznie pacjentom/pacjentkom, którzy/które doświadczają pierwszych stanów psychotycznych.
CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:
Czym jest psychoza i czym są doświadczenia podobne do doświadczeń psychotycznych?
Czym są stany ryzyka rozwoju psychozy i jak można je rozpoznać?
Jakie są przydatne narzędzia pomagające rozpoznać ryzyko rozwoju psychozy?
Jakie są trudności etyczne związane z określaniem czynników ryzyka wystąpienia psychozy?
Jak pytać i dokonywać diagnozy różnicowej w zaburzeniach afektywnych oraz uzależnień od substancji, które mogą prezentować zbliżone objawy do psychozy?
W jaki sposób pracować z pacjentem/tką, który/a doświadcza stanów pre-psychotycznych lub doświadcza pierwszego epizodu psychozy?
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą lepiej poznać stany ryzyka wystąpienia psychozy, jej pierwsze objawy oraz dowiedzieć się jak pomóc pacjentowi/tce, który/a ich doświadcza. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz osób zainteresowanych czynnikami ryzyka wystąpienia psychozy, diagnozy wczesnych jej objawów oraz metod pracy z pacjentami/tkami ich doświadczającymi.
JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Subskrybenci szkoleń Szkoły Psychoterapii Dialog będą miały nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.
▶ Psycholog, kierownik Pracowni Psychopatologii Eksperymentalnej, Instytutu Psychologii PAN; wcześniej pracownik II Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2009 - 2019). Był również pracownikiem Uniwersytetu SWPS. Kierownik, wykonawca oraz opiekun grantów badawczych finansowanych ze środków MNiSW i NCN. Dwukrotny stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców. Przebywał na dwuletnim stypendium zagranicznym w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Hamburgu (Prof. Steffen Moritz). Ukończył szkolenie CBT z elementami terapii psychodynamicznej.
▶ Prowadzi szkolenia z zakresu terapii CBT psychoz. Odbywał również staż naukowy w ośrodku badawczo-klinicznych Orygen Youth Center, Uniwersytet Melbourn w Australii (Prof. Barnaby Nelson), który zajmuje się wczesnymi psychozami oraz ryzykownymi stanami psychicznymi.
▶ Autor wielu publikacji z zakresu psychologicznych mechanizmów psychoz.
Co zyskuje wykupując subskrypcję?
✓ dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)
✓ Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji
✓ certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś
Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ