JAK ROZPOZNAWAĆ WCZESNE OZNAKI PSYCHOZY I JAK POMÓC PACJENTOWI, KTÓRY ICH DOŚWIADCZA. SZKOLENIE Z DR HAB. ŁUKASZEM GAWĘDĄ, PROF. IP PAN (INSTYTUT PSYCHOLOGII PAN).

Tytuł szkolenia: Jak rozpoznawać wczesne oznaki psychozy i jak pomóc pacjentowi, który ich doświadcza?

Kiedy: 18 kwietnia wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO

99 ZŁ | KUP BILET

KUPUJĘ DOSTĘP DO 4 NADCHODZĄCYCH SZKOLEŃ W RAMACH SUBSKRYPCJI*

139 ZŁ | PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Podczas szkolenia dowiesz się, jakie są czynniki ryzyka rozwoju psychozy i jak rozpoznawać jej możliwe wczesne oznaki u swoich pacjentów/pacjentek.

Poznasz objawy psychozy oraz narzędzia pomocne w jej diagnozowaniu.

Dowiesz się, jak rozpoznawać i różnicować objawy psychotyczne u osób z różnymi rodzajami zaburzeń psychicznych, które mogą dawać podobne objawy kliniczne jak: depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, uzależnienia od substancji.

Dowiesz się, w jaki sposób można pomóc psychoterapeutycznie pacjentom/pacjentkom, którzy/które doświadczają pierwszych stanów psychotycznych.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Czym jest psychoza i czym są doświadczenia podobne do doświadczeń psychotycznych?

✔ Czym są stany ryzyka rozwoju psychozy i jak można je rozpoznać?

✔ Jakie są przydatne narzędzia pomagające rozpoznać ryzyko rozwoju psychozy?

✔ Jakie są trudności etyczne związane z określaniem czynników ryzyka wystąpienia psychozy?

✔ Jak pytać i dokonywać diagnozy różnicowej w zaburzeniach afektywnych oraz uzależnień od substancji, które mogą prezentować zbliżone objawy do psychozy?

✔ W jaki sposób pracować z pacjentem/tką, który/a doświadcza stanów pre-psychotycznych lub doświadcza pierwszego epizodu psychozy?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą lepiej poznać stany ryzyka wystąpienia psychozy, jej pierwsze objawy oraz dowiedzieć się jak pomóc pacjentowi/tce, który/a ich doświadcza. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz osób zainteresowanych czynnikami ryzyka wystąpienia psychozy, diagnozy wczesnych jej objawów oraz metod pracy z pacjentami/tkami ich doświadczającymi.


JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Subskrybenci szkoleń Szkoły Psychoterapii Dialog będą miały nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

dr hab. n. med. Łukasz Gawęda, prof. IP PAN


▶ Psycholog, kierownik Pracowni Psychopatologii Eksperymentalnej, Instytutu Psychologii PAN; wcześniej pracownik II Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2009 - 2019). Był również pracownikiem Uniwersytetu SWPS. Kierownik, wykonawca oraz opiekun grantów badawczych finansowanych ze środków MNiSW i NCN. Dwukrotny stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców. Przebywał na dwuletnim stypendium zagranicznym w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii w Hamburgu (Prof. Steffen Moritz). Ukończył szkolenie CBT z elementami terapii psychodynamicznej.

Prowadzi szkolenia z zakresu terapii CBT psychoz. Odbywał również staż naukowy w ośrodku badawczo-klinicznych Orygen Youth Center, Uniwersytet Melbourn w Australii (Prof. Barnaby Nelson), który zajmuje się wczesnymi psychozami oraz ryzykownymi stanami psychicznymi.

Autor wielu publikacji z zakresu psychologicznych mechanizmów psychoz.

Co zyskuje wykupując subskrypcję?

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

 Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś

Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ