CO KAŻDY PSYCHOTERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O PSYCHOPATOLOGII W 2023 ROKU? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Odśwież swoją wiedzę z psychopatologii. Dowiedz się, co w niej nowego i o jakich zmianach warto wiedzieć. 

Podczas szkolenia zostaną omówione najważniejsze zmiany i nowości, jakie mają miejsce w obszarze psychopatologii, zostaną omówione te obszary, które wymagają szczególnej uwagi w 2023 roku.

Szkolenie skierowane jest przede wszytskim do psychoteraputów i będzie omawiało te obszary zaburzeń psychicznych, które wydają się najistotniejsze dla tej grupy odbiorców. 

Program szkolenia powstał z uwzględnieniem uwag i opinii uczestników szkoleń w Dialogu, wyrażonych w dedykowanej ankiecie, tak aby omawiane zagadnienia jak najbardziej odpowiadały Państwa oczekiwaniom.


PROGRAM SZKOLENIA:

1. Klasyki psychiatrii w nowej odsłonie - schizofrenia, depresja, zaburzenia lękowe i inne.

2. Zagadnienie normy w psychiatrii - współczesne spojrzenie (co na to ICD-11?). O patologiach, które stały się normą i na odwrót.

3. Czy pacjent zgłaszający pojedynczy objaw (aleksytymia, zachowania agresywne, objawy psychotyczne) to osoba z zaburzeniami psychicznymi?

4. Zaburzenia neurorozwojowe (ADHD, Zaburzenia ze spektrum autyzmu) - nowa perspektywa psychopatologiczna i nowa epidemiologia.

5. Zagadnienie diagnostyki różnicowej - jak ICD-11 przychodzi z pomocą - omówienie na przykładach.

6. Wybrane informacje na temat współwystępowania różnych zaburzeń psychicznych - jak często diagnozując jedno zaburzenie należy poszukać kolejnego?

7. Zagadnienia transdiagnostyczne - jeden objaw, wiele rozpoznań.

8. Zaburzenia osobowości - współczesna perspektywa - czy to rzeczywiście rewolucja?

9. Wykraczając poza klasyfikacje - zaburzenia psychiczne, o których nie ma jeszcze w podręcznikach (i nie wiadomo, czy będzie).


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą uaktualnić swoją wiedzę z psychopatologii oraz dowiedzieć się, jakie najważniejsze zmiany i dokonania w niej obecnie zachodzą. Zapraszamy również studentów psychologii oraz osoby zainteresowane tematem najnowszej wiedzy z dziedziny psychopatologii.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

lek. Piotr Krawczyk


Lekarz psychiatra, od dawna zainteresowany nozologią i klasyfikacjami psychiatrycznymi.

Autor m.in. artykułu "ICD-11 vs. ICD-10 – przegląd aktualizacji i nowości wprowadzonych w najnowszej wersji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób WHO" opublikowanego na łamach Psychiatrii Polskiej w 2020 roku i tłumacz skróconej wersji podręcznika DSM-5: "Kryteria diagnostyczne z DSM-5. Desk reference".OPINIE UCZESTNIKÓW

Natalia
Byłam pierwszy raz, bardzo mi się podobało, merytorycznie, jasno i zwięźle, a prowadzący spotkanie bardzo empatyczny i obecny, fajnie się uczestniczyło.
Katarzyna
Może więcej studiów przypadku, aczkolwiek mam świadomość, że klasyfikacja jeszcze nie funkcjonuje, więc ciężko byłoby znaleźć przykłady + obszerna tematyka.
Anetta
Bardzo dobre i przydatne szkolenie. Dziękuję.

Zobacz inne nasze szkolenia:

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia