JAK PRACOWAĆ Z PACJENTEM Z ZABURZENIAMI DYSOCJACYJNYMI PO TRAUMIE?


⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Wspaniałe szkolenie, przepełnione treścią. Same konkrety. Jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie prowadzącej."

Czas trwania: 3:10:25


Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak powstaje dysocjacja w konsekwencji traumy interpersonalnej, czym się przejawia oraz jak skutecznie pracować z tym objawem u dorosłego pacjenta.


NA SZKOLENIU:

✔️ Poznasz procedurę terapeutyczną, która pokazuje proces leczenia osób po traumie, u których obok np. złożonego PTSD występują problemy lub zaburzenia dysocjacyjne.

✔️ Wsłuchasz się w przeżycia pacjentów z dysocjacją.

✔️ Dowiesz się, jakie mogą być skuteczne i przyjazne pacjentom z dysocjacją postawy i interwencje terapeuty na każdym etapie.

✔️ Dowiesz się, jakie dysocjacje występują u pacjenta po interpersonalnej traumie.

✔️ Zaprezentowane zostanie podejście integracyjne, uwzględniające postępowanie ze zdysocjowaną osobowością. Terapia składająca się z etapów przypominania sobie, przetwarzania, integrowania i rzutowania w przyszłość, rozumiana jest jako proces zmian i rozwoju w kierunku poczucia ciągłości, spójności oraz pokochania samego siebie od najwcześniejszego okresu swojego życia do teraz i w przyszłości.

Trauma interpersonalna jest wynikiem chronicznej przemocy emocjonalnej, fizycznej, seksualnej oraz zaniedbania przez rodziców, które często związanie jest z ich uzależnieniem. Osoby tak skrzywdzone w dzieciństwie nauczyły się jak skutecznie przeżyć w dramatycznie trudnych warunkach. Wytworzyły w tym celu różne strategie przetrwania, które w przeszłości były niezwykle przydatne, jednak utrudniają życie w zmienionych czy bezpieczniejszych warunkach „tu i teraz”.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz dowiedzieć się, jak pracować z dorosłym pacjentem z dysocjacją w konsekwencji traumy interpersonalnej doznanej w dzieciństwie

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana psychoterapią traumy oraz dysocjacją.

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników:

dr n. hum. Agnieszka Widera-Wysoczańska


➡️ Doktor nauk Humanistycznych z zakresu psychologii. Od 1987 specjalizuje się w psychologii klinicznej i traumy.

➡️ Prowadzi diagnozę oraz terapię indywidualną i grupową dla osób w każdym wieku, które doznały interpersonalnej traumy w dzieciństwie oraz szkolenia dla profesjonalistów.

➡️ Od 1995 diagnozuje dzieci i dorosłych po doznanej przemocy, zwłaszcza przemocy seksualnej. Konsultuje psychologów, psychoterapeutów, pedagogów i prawników w zakresie diagnostyki i procesów terapeutycznych.

➡️ Biegły sądowy ad hoc powoływany do diagnozowania osób po przemocy doznanej w rodzinie.

➡️ Autorka psychologicznych książek i artykułów naukowych i popularno-naukowych na temat diagnozy i psychoterapii osób po interpersonalnej traumie doznanej w rodzinie i środowisku. Ekspertka Senatu RP (Opinia 333 dotycząca opieki naprzemiennej i przemocy w rodzinie).

➡️ Posiada Europejski certyfikat psychoterapii (ECP) wydany przez European Psychological Association (od 2006), Certyfikat superwizora w zakresie przemocy w rodzinie wydany przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP (2013 - 2017), Specjalisty w zakresie Przeciwdziałania Przemocy wydany przez PARPA (2001), certyfikat specjalisty w zakresie Stresu Pourazowego Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego (PTP, 2006), certyfikat superwizora PTP w zakresie stresu pourazowego (2006).

➡️ Adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakład Psychologii Klinicznej i Zdrowia, studentów specjalizacji klinicznej uczy diagnozy i terapii osób po interpersonalnej traumie, w tym przemocy seksualnej oraz psychopatologii.