JAK PRACOWAĆ Z PACJENTAMI WYCHOWANYMI W RODZINACH, W KTÓRYCH BYŁ PROBLEM UZALEŻNIENIA? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW.

Tytuł szkolenia: Jak pracować z pacjentami wychowanymi w rodzinach, w których był problem uzależnienia?

Kiedy: 17 stycznia wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO

99 ZŁ | KUP BILET

KUPUJĘ DOSTĘP DO 4 NADCHODZĄCYCH SZKOLEŃ W RAMACH SUBSKRYPCJI*

139 ZŁ | PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Dowiedz się, na czym polega specyfika dorastania w domu, w którym był problem uzależnienia oraz jak dostosować swój warsztat terapeutyczny do potrzeb tej grupy pacjentów.

Wobec osób wychowanych w domu z problemem uzależnienia, często stosuje się termin DDA (dorosłe dziecko alkoholika) lub DDD (dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej). Są to określenia mające podkreślić wspólną przyczynę pewnych powstających na tym tle zaburzeń oraz symptomów, jakie manifestują się dorosłym życiu. 

Podczas tego szkolenia dowiesz się, na czym polega i czy faktycznie istnieje syndrom DDA i DDD. 

Poznasz typowe mechanizmy i strategie, jakie stosowały osoby wychowane w rodzinach z problemem uzależnienia, 

Dowiesz się, jakie role przybierają dzieci wychowane w tego typu domach oraz jak te mechanizmy wpływają na funkcjonowanie w dorosłym życiu.

Dowiedz się też czy i jak dostosować swój warsztat pracy do potrzeb tych pacjentów oraz jakie są szczególnie skuteczne techniki pracy. 

Zdobywaj wiedzę, by być skutecznym terapeutą w pracy z pacjentami wychowanymi w rodzinach gdzie był problem uzależnienia. 


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Jaka jest specyfika grupy pacjentów wychowanych w domu z problemem uzależnienia: czym się różni a w czym jest podobna do innych grup pacjentów?

✔ Jakie specyficzne role, mechanizmy obrony stosują osoby wychowane w domu z problemem uzależnienia?

✔ Czy i jak dopasować swój warsztat terapeutyczny do potrzeb tej grupy pacjentów?

✔ Jakie są szczególnie przydatne techniki pracy z tą grupą pacjentów? 

✔ Na co uważać i zwracać szczególną uwagę w pracy terapeutycznej z tą grupą pacjentów?

✔ Poznasz przykłady praktycznej pracy terapeutycznej z pacjentami.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak na pacjentów wpływa wychowanie w rodzinie z problemem uzależnienia oraz jak skutecznie pracować terapeutycznie z tą grupą pacjentów. Zapraszamy również studentów psychologii oraz wszystkich zainteresowanych skuteczną terapią osób pochodzących z rodzin, w których był problem uzależnienia. 


JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenie odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która się zarejestruje otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Marzena Joanna Wawerska-Kus


Pedagog – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem, praca magisterska z zakresu andragogiki).

Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia (certyfikat uzyskany w 2003 roku), absolwentka Szkoły Psychoterapii Ośrodka „Intra”, superwizorka PARPA i RSPU (od 2012), obecnie KCPU; członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnienia i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA (Poradnia „Petra” w Warszawie, Przychodnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. Solec 30 a w Warszawie, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta, oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie „Rodzina i Trzeźwość”).

Od sierpnia 2004 do października 2013 roku kierowała Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w warszawskiej dzielnicy Włochy, gdzie m.in. prowadziła terapię grupową DDA według autorskiego programu.

Była kierownikiem merytorycznym i wykładowczynią Studium Terapii Uzależnień w Broku i w Pszczynie („Błękitny Krzyż w Polsce”), superwizuje placówki zajmujące się terapią osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzi superwizję szkoleniową dla osób przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego PARPA i KCPU.

Autorka licznych publikacji dotyczących praktyki pracy psychoterapeutycznej. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w nurcie integratywnym zakorzenionym w podejściu humanistycznym (www.step.edu.pl).

Co zyskuje wykupując subskrypcję?

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

 Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś

Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ