JAK PRACOWAĆ Z PACJENTAMI WYCHOWANYMI

W RODZINACH, W KTÓRYCH BYŁ PROBLEM UZALEŻNIENIA?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,7/5

"Wartościowe, bardzo ciekawie poprowadzone szkolenie. Przyjazna prowadząca opowiadająca o trudnych tematach jednocześnie ze stanowczością i odpowiednią wrażliwością."

Czas trwania: 3:00:41

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak dostosować swój warsztat pracy do potrzeb pacjentów wychowanych w domach z problemem uzależnienia.


NA SZKOLENIU:

✔️ Poznasz szczególnie przydatne techniki pracy z tą grupą pacjentów.

✔️ Zapoznasz się z przykładami praktycznej pracy terapeutycznej z pacjentami.

✔️ Dowiesz się, czy i jak dopasować swój warsztat terapeutyczny do potrzeb tej grupy pacjentów?

✔️ Usłyszysz, na co uważać i zwracać szczególną uwagę w pracy terapeutycznej z tą grupą pacjentów?

✔️ Lepiej zrozumiesz, jakie specyficzne role, mechanizmy obrony stosują osoby wychowane w domu z problemem uzależnienia?

✔️ Dowiesz się, jaka jest specyfika grupy pacjentów wychowanych w domu z problemem uzależnienia: czym się różni a w czym jest podobna do innych grup pacjentów?

Dowiedz się, na czym polega specyfika dorastania w domu, w którym był problem uzależnienia oraz jak dostosować swój warsztat terapeutyczny do potrzeb tej grupy pacjentów.

Wobec osób wychowanych w domu z problemem uzależnienia, często stosuje się termin DDA (dorosłe dziecko alkoholika) lub DDD (dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej). Są to określenia mające podkreślić wspólną przyczynę pewnych powstających na tym tle zaburzeń oraz symptomów, jakie manifestują się dorosłym życiu. 

Podczas tego szkolenia dowiesz się, na czym polega i czy faktycznie istnieje syndrom DDA i DDD. 

Poznasz typowe mechanizmy i strategie, jakie stosowały osoby wychowane w rodzinach z problemem uzależnienia, 

Dowiesz się, jakie role przybierają dzieci wychowane w tego typu domach oraz jak te mechanizmy wpływają na funkcjonowanie w dorosłym życiu.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz lepiej zrozumieć, jak na pacjentów wpływa wychowanie w rodzinie z problemem uzależnienia oraz jak skutecznie pracować terapeutycznie z tą grupą pacjentów.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowanaskuteczną terapią osób pochodzących z rodzin, w których był problem uzależnienia. 

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Marzena Joanna Wawerska-Kus


➡️ Pedagog – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem, praca magisterska z zakresu andragogiki).

➡️ Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia (certyfikat uzyskany w 2003 roku), absolwentka Szkoły Psychoterapii Ośrodka „Intra”, superwizorka PARPA i RSPU (od 2012), obecnie KCPU; członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnienia i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej.

➡️ Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA (Poradnia „Petra” w Warszawie, Przychodnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. Solec 30 a w Warszawie, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta, oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie „Rodzina i Trzeźwość”).

➡️ Od sierpnia 2004 do października 2013 roku kierowała Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w warszawskiej dzielnicy Włochy, gdzie m.in. prowadziła terapię grupową DDA według autorskiego programu.

➡️ Była kierownikiem merytorycznym i wykładowczynią Studium Terapii Uzależnień w Broku i w Pszczynie („Błękitny Krzyż w Polsce”), superwizuje placówki zajmujące się terapią osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzi superwizję szkoleniową dla osób przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego PARPA i KCPU.

➡️ Autorka licznych publikacji dotyczących praktyki pracy psychoterapeutycznej. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w nurcie integratywnym zakorzenionym w podejściu humanistycznym (www.step.edu.pl).

OPINIE UCZESTNIKÓW

Wartościowe, bardzo ciekawie poprowadzone szkolenie. Przyjazna prowadząca opowiadająca o trudnych tematach jednocześnie ze stanowczością i odpowiednią wrażliwością.
Agata
Super szkolenie! Sam temat mnie nie zachęcił - błąd, bo temat był przedstawiony szalenie ciekawie. Bardzo się cieszę, że uczestniczyłem w tym szkoleniu. Osoba prowadząca super kompetentna, ale też taka życiowo mądra. Bardzo dziękuję ❤️
Igor
Dla mnie było to bardzo wartościowe szkolenie, wielka wiedza Pani prowadzącej, super przekazane czułam się bardzo dobrze.
Karolina