JAK PRACOWAĆ Z BLISKIMI OSÓB UZALEŻNIONYCH (TZW. WSPÓŁUZALEŻNIENIEM)?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

Czas trwania: 02:58:46

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak skutecznie pracować terapeutycznie z pacjentami, którzy są w związkach z osobami uzależnionymi.

Podczas szkolenia dowiesz się, czym jest i czy faktycznie istnieje tzw. współuzależnienie, jak je rozumieć i jak być skutecznym terapeutą dla osób, które są tym mianem określane.


Na szkoleniu:

➡️ Dowiesz się, jak przeprowadzać konsultacje tzw. osób współuzależnionych.

➡️ Dowiesz się, jak pomóc w kryzysie tzw. osobom współuzależnionym.

➡️ Dowiesz się, jak pracować terapeutycznie z tzw. osobami współuzależnionymi.

➡️ Dowiesz się jakie mity i błędne przekonania panują na temat tzw. współuzależnienia, oraz jaki sposób patrzenia i rozumienia tego zjawiska będzie pomocny w pracy z pacjentami.

➡️ Dowiesz się, jak funkcjonuje trójkąt dramatyczny w życiu tzw. osób współuzależnionych i w jaki sposób postępować jako terapeuta, by nie stać się jego częścią


Ponadto:

➡️ Dowiesz się, czym jest tzw. współuzależnienie, na czym polega i czy faktycznie istnieje takie zjawisko?

➡️ Dowiesz się, w jaki sposób kultura i środowisko wpływają na zjawisko tzw. współuzależnienia.

➡️ Dowiesz się, czy prawdą jest, że kobiety częściej się “współuzależniają”.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą i chcesz lepiej zrozumieć zjawisko tzw. współuzależnienia i dowiedzieć się, jak skutecznie pracować terapeutycznie z osobami tak określanymi.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem tzw. współuzależnienia i pracy terapeutycznej z osobami tak nazywanymi.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Kto poprowadzi szkolenie?

Marzena Joanna Wawerska-Kus


➡️ Pedagog – absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem, praca magisterska z zakresu andragogiki). Certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia (certyfikat uzyskany w 2003 roku), absolwentka Szkoły Psychoterapii Ośrodka „Intra”, superwizorka PARPA i RSPU (od 2012), obecnie KCPU; członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnienia i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej. certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi i DDA (Poradnia „Petra” w Warszawie, Przychodnia Leczenia Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia przy ul. Solec 30a w Warszawie, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta, oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie „Rodzina i Trzeźwość”).

➡️ Od sierpnia 2004 do października 2013 roku kierowała Poradnią Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w warszawskiej dzielnicy Włochy, gdzie m.in. prowadziła terapię grupową DDA według autorskiego programu. Była kierownikiem merytorycznym i wykładowczynią Studium Terapii Uzależnień w Broku i w Pszczynie („Błękitny Krzyż w Polsce”), superwizuje placówki zajmujące się terapią osób uzależnionych i ich rodzin, prowadzi superwizję szkoleniową dla osób przygotowujących się do egzaminu certyfikacyjnego PARPA i KCPU.

➡️ Autorka licznych publikacji dotyczących praktyki pracy psychoterapeutycznej. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych w nurcie integratywnym zakorzenionym w podejściu humanistycznym (www.step.edu.pl).