JAK ZADBAĆ O DZIECKO GDY RODZICE SIĘ ROZWODZĄ?

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, w jaki sposób wspierać terapeutycznie rodzinę, a przede wszystkim dziecko (dzieci), w sytuacji, gdy rodzice się rozwodzą.

👤 Prowadząca: Magdalena Sękowska

🕐 Czas trwania: 03:00:20

⭐️ Ocena: 4,7/5

Jak zadbać o dziecko gdy rodzice się rozwodzą?


Podczas szkolenia poznasz typowe reakcje dziecka (dzieci) na rozwód rodziców oraz dowiesz się, w jaki sposób ty jako terapeuta możesz działać wraz z rodzicami, by dziecko przeszło przez ten etap jak najlepiej.

Rozwód to sytuacja destabilizacji dotychczas funkcjonującego systemu. To zmiana, która porusza bieg życia każdego z członków rodziny. Dla dziecka, które pozostaje w zależności od rodziców, to sytuacja zmiany porządku świata, odbijająca się w jego sposobie myślenia, reagowania emocjonalnego i działania. W tej zmianie ważne jest, by zadbać o czynniki stabilizujące dla dziecka - by pozostało jego poczucie ciągłości siebie i relacji z rodzicami. By doświadczało ono zmiany w towarzystwie bezpiecznych i dostępnych emocjonalnie rodziców, którzy zmieniają emocjonalny układ między sobą, a nie z dzieckiem.


Na szkoleniu:

➡️Dowiesz się, na czym polega psychologiczna przestrzeń w trójkącie matka-ojciec-dziecko

➡️Dowiesz się, w jaki sposób kształtują się relacje w okresie przed rozwodem (jak układają się relacje w tej triadzie)

➡️Dowiesz się, jak wspierać rodzinę i pomagać im funkcjonować, gdy rodzice już zdecydują się na rozwód

➡️Dowiesz się, jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie: jak i w jakim momencie poprowadzić rozmowę z dzieckiem, by nie stała się kontynuacją konfliktu między rodzicami

➡️Dowiesz się, czy istnieje dobry wiek dziecka, by rozwód rodziców nie naruszył jego bezpieczeństwa (dane z badań)

➡️Dowiesz się, jakie są emocjonalne reakcje dziecka na sytuację rozwodową rodziców

➡️Dowiesz się, jak rozumieć różne reakcje dziecka na rozwód oraz jak wspomagać jego regulację emocjonalną

➡️Dowiesz się, czym jest „efekt śpiocha”, czyli konsekwencje ujawniające się po kilku latach

➡️Dowiesz się, jak uczyć rodziców, by po rozwodzie pozostali bezpiecznym, responsywnym, dostępnym rodzicem dla dziecka

➡️Dowiesz się, jaki typ relacji między byłymi partnerami wpływa na poczucie bezpieczeństwa dziecka

➡️Dowiesz się, jak edukować rodziców, by potrafili zadbać o poczucie bezpieczeństwa u dziecka w sytuacji pojawienia się nowego partnera/partnerki rodzica

➡️Dowiesz się, jak rozwód rodziców zapisuje się w skrypcie życiowym człowieka i jak skrypty międzypokoleniowe wpływają na przebieg rozwodu


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą pracującym z rodzinami (niezależnie od nurtu w jakim pracujesz) i chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie wspierać dzieci w sytuacji, gdy ich rodzice się rozwodzą.

➡️W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem psychoterapii rodzin w sytuacji rozwodowej.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Obejrzyj całe szkolenie:

KUP TO SZKOLENIE | 99 zł
lub
oglądaj to i ponad 250 szkoleń w ramach subskrypcji (159zł/msc):
DOŁĄCZ
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

KUP TO SZKOLENIE | 99 zł
lub
oglądaj to i ponad 250 szkoleń w ramach subskrypcji (159zł/msc):
DOŁĄCZ

Kto poprowadzi szkolenie?

Magdalena Sękowska


➡️ Psycholożka, psychoterapeutka, terapeutka terapii seksualnej, konsultantka zarządzania, coach, dyrektorka Kliniki Rodzina-Para-Jednostka w Poznaniu.

➡️ Pracuje z ludźmi w różnych kontekstach zawodowych i rozwojowych od ponad 35 lat. Prowadzi psychoterapię indywidualną z wykorzystaniem analizy transakcyjnej, a szczególnie analizy skryptów międzypokoleniowych, podejścia narracyjnego oraz systemowego, psychoterapię par z wykorzystaniem podejścia EFT (Terapia Skoncentrowana na Emocjach), analizy skryptów międzypokoleniowych oraz terapii seksualnej, prowadzi psychoterapię rodzin – szczególnie z problemami odżywiania, problemami utraty/żałoby oraz z problemami depresyjnymi, wykorzystuje w swojej pracy autorską metodę obserwacji relacji pomiędzy dziećmi a rodzicami w warunkach naturalnych – w domu.

➡️ Prowadzi konsultacje seksuologiczne dla par. Prowadzi wykłady psychoedukacyjne od ponad 30 lat, szkoli przyszłych psychoterapeutów, pisze artykuły do różnych czasopism oraz komentarze merytoryczne do bajek terapeutycznych.

➡️ Aktywnie pracuje w kontekście biznesowym: tworząc diagnozy systemów organizacyjnych, wspomagając procesy sukcesji, pracując z trudnymi sytuacjami dla osób zarządzających, wspomagając managerów oraz zespoły.

➡️ Prowadzi warsztaty komunikacji i współpracy dla zespołów teatralnych i zespołów z obszaru kultury.