Jak w praktyce wygląda AutPlay® Therapy - terapia poprzez zabawę dla dzieci i nastolatków afirmująca neuroróżnorodność

Prowadzący: Robert Jason Grant

Dowiedz się, jak pomóc młodym neuroatypowym klientom rozwijać się, stosując praktyki zabawy potwierdzające neuroróżnorodność, które budują więź terapeutyczną i kładą nacisk na współpracę i walidację. Wzmocnij neurodywergentne dzieci i nastolatki dzięki interwencjom poprzez zabawę, dostosowanym do ich wyjątkowych potrzeb i afirmuj ich mocne strony, dobrze się przy tym bawiąc.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 4:52:16

🗓 Data premiery: 2024

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak w praktyce wygląda AutPlay® Therapy - terapia poprzez zabawę dla dzieci i nastolatków afirmująca neuroróżnorodnośćRośnie świadomość, że tradycyjny sposób myślenia terapeutycznego oparty na deficycie, który patologizuje różnice neurologiczne, takie jak autyzm i ADHD, często prowadzi do słabych wyników w zakresie zdrowia psychicznego. Dowiedz się, jak pomóc młodym neuroatypowym klientom rozwijać się, stosując praktyki zabawy potwierdzające neuroróżnorodność, które budują więź terapeutyczną i kładą nacisk na współpracę i walidację. Wzmocnij neurodywergentne dzieci i nastolatki dzięki interwencjom poprzez zabawę, dostosowanym do ich wyjątkowych potrzeb i afirmuj ich mocne strony, dobrze się przy tym bawiąc. 

Doktor Robert Jason Grant - twórca AutPlay® Therapy - przedstawia przekonujące argumenty za przeformułowaniem i zastąpieniem orientacji redukcjonistycznej podejściem potwierdzającym neurodywergencję, które skutecznie i z szacunkiem zaspokaja potrzeby neuroróżnorodnych dzieci i nastolatków, przy jednoczesnej współpracy z rodzicami oraz nauczycielami, oferując im zasoby i strategie, z których mogą korzystać poza salą zabaw. 


Oglądając ten film:

  • Dowiesz się, w jaki sposób wspomóc rozwijanie u młodych neuroróżnorodnych osób zrozumienie siebie i uświadomienie sobie własnej tożsamości poprzez zabawę opartą na mocnych stronach oraz język budujący poczucie własnej wartości.
  • Nauczysz się interwencji przez zabawę obejmujące takie obszary jak: integracja sensoryczna, identyfikacja emocjonalna, świadomość własnej tożsamości, nawigacja społeczna.
  • Poznasz techniki włączania członków rodziny i nauczycieli w proces terapii zabawą.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Robert Jason Grant

▶ Uzyskał stopień doktora w zakresie przywództwa edukacyjnego (ze szczególnym naciskiem na badania nad cechami przywódczymi dyrektorów ośrodków doradczych i klinik), tytuł magistra w zakresie poradnictwa psychologicznego oraz tytuł licencjata z psychologii. Jest licencjonowanym doradcą zawodowym i zarejestrowanym superwizorem terapii poprzez zabawę. Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i dorosłymi, służąc przede wszystkim osobom neuroróżnorodnym (autyzm, ADHD, różnice sensoryczne, zaburzenia uczenia się, niepełnosprawności rozwojowe). 

▶ Jest twórcą Terapii AutPlay®, zintegrowanej terapii rodzinnej, zaprojektowanej, aby pomóc zaspokoić potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z neuroróżnorodnością. Jest również przeszkolony w zakresie traumy oraz stosuje EMDR.

▶ Robert Jason Grant jest także autorem wielu publikacji, artykułów, rozdziałów książek i książek, w tym następujących tytułów: “The AutPlay® Therapy Handbook: Integrative Family Play Therapy with Neurodivergent Children”, “Understanding Sensory Differences: A Neurodiversity Affirming Guidebook for Children and Teens”, “Understanding Autism: A Neurodiversity Affirming Guidebook for Children and Teens’, “Understanding ADHD: A Neurodiversity Affirming Guidebook for Children and Teens”, “Implementing Play Therapy with Groups: Contemporary Issues in Practice”, “Play Therapy Theories and Perspectives: Diversity of Thought in the Field”.