Praktyczne szkolenie, podczas którego dowiesz się, jak pracować z pacjentem indywidualnym, parą lub rodziną, którzy potrzebują pomocy, ponieważ ktoś im bliski (dziecko, partner, rodzic) przedwcześnie (niezgodnie z cyklem życia) i niedługo umrze. Podczas szkolenia dowiesz się, jak pomóc swoim pacjentom poradzić sobie w sytuacji antycypowanej straty i jak poukładać często powikłane więzi przed śmiercią osoby bliskiej.
👤 Prowadząca: Dr hab. Bernadetta Janusz
🕐 Czas trwania: 2:56:41
⭐️ Ocena: 4,75/5
Podczas szkolenia skupimy się na pracy z pacjentami, których bliscy odchodzą w skutek niespodziewanych lub nagłych czynników (choroba, wypadek) - takich, które kończą czyjeś życie przed naturalnym dopełnieniem się cyklu życia (śmierci w podeszłym wieku).
Na szkoleniu:
➡️Dowiesz się, jak pomagać pacjentom w radzeniu sobie z antycypowaną stratą osoby bliskiej.
➡️Dowiesz się, jak pomóc pacjentom najlepiej wykorzystać czas, który im pozostał z osobą bliską.
➡️Dowiesz się, jak pomóc poukładać pacjentom powikłane więzi z osobą, która niebawem odejdzie.
➡️Dowiesz się, jak pracować, kiedy więź z osobą, która odchodzi jest trudna lub konfliktowa.
➡️Dowiesz się, jak pomóc pacjentom, by czas odchodzenia kogoś bliskiego nie był tylko czasem bólu i unikania, ale także był to czas bliskości i domykania trudnych spraw.
➡️Dowiesz się, jak i na ile rozmawiać o śmierci osoby bliskiej.
➡️Dowiesz się, jak wygląda praca zależnie od tego, czy jest to praca z pacjentem indywidualnym, parą, czy też rodziną.
➡️Poznasz praktyczne przykłady pracy klinicznej.
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą pracującym indywidualnie lub z parami i rodzinami i chcesz skuteczniej prowadzić swoich pacjentów w sytuacji, gdy ktoś bliski przedwcześnie umiera.
➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem psychoterapii osób, które potrzebują pomocy, ponieważ ktoś im bliski przedwcześnie i niedługo umrze.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
➡️ Jest psychologiem klinicznym i antropologiem. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod kier. Bogdana de Barbaro. Pracuje jako terapeutka indywidualna, par i rodzin.
➡️ Ukończyła szkolenia z zakresu terapii psychodynamicznej i systemowej w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Szkole Terapii Rodzin w 2002 roku. W 2019 roku ukończyła szkolenie z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej w Szkole Olgi Pilinow akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jest certyfikowaną psychoterapeutką od 2003 roku, a od 2010 roku posiada akredytację jako superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W 2010 roku uzyskała specjalizację z psychologii klinicznej. Szkoliła się w Anna Freud Center i w zakresie diagnozy mentalizacji i Portland Institute of Loss and Transition w zakresie pracy z powikłaną żałobą. Pracuje również jako nauczycielka terapii par i rodzin.
➡️ W swojej pracy badawczej i klinicznej interesuje ją zjawisko powikłanej żałoby. Interesują ja badania jakościowe, szczególnie analiza konwersacyjna. Zajmuje się badaniem procesu psychoterapii i procesów żałoby.