JAK PRACOWAĆ Z PACJENTEM CHORYM ONKOLOGICZNIE? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

❗ Poznaj podstawy psychoonkologii, dowiedz się, jak rozumieć pacjenta chorego onkologicznie i skutecznie z nim pracować.

Podczas szkolenia:

☑ dowiesz się, czym charakteryzuje się choroba onkologiczna i jaki jest jej przebieg;

☑ dowiesz się, jak na pacjenta i jego rodzinę wpływa doświadczenie choroby nowotworowej;

☑ poznasz podstawy pracy i interwencji wobec chorego onkologicznie;

☑ dowiesz się, jak terapeuta może skutecznie wspierać osoby chore onkologicznie w różnych trudnych sytuacjach w trakcie przebiegu leczenia;

☑ poznasz sposoby dobierania strategii terapeutycznych w zależności od stylu funkcjonowania rodziny i pacjenta (m.in. sposoby zadawania pytań, komunikacja w rodzinie i z personelem).


Program szkolenia:

♦ Jak przygotować się do sesji z pacjentem chorym onkologicznie?

♦ W jaki sposób prowadzić rozmowę z pacjentem o jego chorobie?

♦ Jakie są style reakcji pacjentów na chorobę nowotworową?

♦ Jakie są formy reakcji i interpretacje pacjentów na chorobę?

♦ Jakich specyficznych trudności doświadczają osoby chore onkologicznie?

♦ Jak choroba onkologiczna wpływa na system rodzinny pacjenta i jakie są typy reakcji tego systemu?

♦ Na co zwracać uwagę w trakcie pracy z pacjentem w kolejnych fazach leczenia?

♦ Jaka jest specyfika pracy terapeutycznej z pacjentem chorym onkologicznie?

♦ Jak terapeuta może radzić sobie z własnymi uczuciami i doświadczeniami w pracy z pacjentami chorymi onkologicznie i ich rodzinami, aby nie wpaść w pułapkę wypalenia i zespołu chronicznego zmęczenia pomaganiem?


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć specyfikę pracy i sposoby pomagania pacjentom, którzy chorują na chorobę nowotworową. Zapraszamy również studentów psychologii i osoby zainteresowane tematem psychoonkologii i pracy terapeutycznej z pacjentami chorymi onkologicznie.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


dr Maria Rogiewicz

psycholog, superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Superwizor psychoterapii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Terapii Rodzin. Superwizor psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Autorka i współautorka artykułów i rozdziałów w książkach z zakresu pracy z chorymi na chorobę nowotworową i ich rodzinami oraz z osobami będącymi w żałobie. Specjalista z wieloletnim stażem w pracy w obszarze pomocy psychologicznej. Wykładowca akademicki, prowadzi warsztaty, szkolenia, superwizje dla psychologów, lekarzy, pielęgniarek.


OPINIE UCZESTNIKÓW

Marcin
To było zdecydowanie jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze szkolenie. Niezwykle trudny temat, ale sposób prowadzenia wykładu przez dr Marię Rogiewicz pozwolił na doskonałe zrozumienie specyfiki choroby nowotworowej. Fantastyczne podejście do tematu, ale również do nas, słuchaczy, pełne ciepła, zrozumienia i empatii ujęcie problemu choroby nowotworowej. Wiele rzeczy zostało nazwanych w taki sposób, który na pewno wykorzystam w pracy z pacjentami z choroba nowotworową.
JOLANTA R.
Prowadząca jest dla mnie autorytetem i drogowskazem.
Joanna
Piękne spotkanie z piękną osobą. Chce się żyć. Psychoterapia jawi się jako podążanie ku mądrości.
Julia
Wspaniałe szkolenie, niezwykle ubogacające i jednocześnie uwrażliwiające.
Sylwia
Bardzo wartościowe szkolenie poprowadzone przez profesjonalistkę, nie tylko z dużą wiedzą i doświadczeniem, ale też z mądrością i pięknym sercem, dziękuję!
Jolanta
Jestem zachwycona osobowością Pani Doktor. Doskonały wykład.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia