CO KAŻDY TERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O PACJENTACH Z MYŚLAMI SAMOBÓJCZYMI? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

⭐ Poznaj podstawy suicydologii, czyli nauki o przyczynach i sposobach zapobiegania zachowaniom samobójczym.

⭐ Podczas szkolenia dowiesz się więcej o przyczynach i mechanizmach, które kierują osobami, które chcą odebrać sobie życie.

⭐ Dowiesz się czym jest postwencja, a czym profilaktyka i prewencja

Podczas szkolenia poznasz podstawową wiedzę z zakresu suicydologii oraz podstawy działań zapobiegających zachowaniom samobójczym.


Poznaj program szkolenia:

Część I

- Etiologia zachowań samobójczych

- Stan presuicydalny

- Wewnętrzne i zewnętrzne symptomy suicydalne

- Wpływ dzieciństwa na zachowania samobójcze w życiu dorosłym

Część II

- Zachowania samobójcze wśród seniorów

- Zachowania samobójcze wśród nastolatków

- Zachowania samobójcze wśród mężczyzn

Część III

- Czynniki ryzyka

- Grupy ryzyka

- Zawody o podwyższonym ryzyku

Cz. IV

- Specyfika działań związanych z zapobieganiem samobójstwom: profilaktyka, prewencja, postwencja

- Podstawy działań profilaktycznych

- Podstawy działań prewencyjnych

- Podstawy działań postwencyjnych


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą zapoznać się bliżej z podstawami suicydologii, czyli sposobami rozumienia i przeciwdziałania zachowaniom samobójczym. Zapraszamy również studentów psychologii oraz osoby zainteresowane tematyką suicydologii i działań prewencyjnych wobec osób z zachowaniami samobójczymi.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


dr Halszka Witkowska

Suicydolog, pomysłodawczyni i koordynatorka platformy edukacyjno-pomocowej „Życie warte jest rozmowy”. Jest autorką książki „Samobójstwo w kulturze dzisiejszej. Listy samobójców jako gatunek wypowiedzi i fakt kulturowy”, a także współredaktorką monografii zbiorowej „Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze” oraz „Nikt nie chce umierać. Autodestrukcja w perspektywie kulturowej” i współautorką „Poradnika dla moderatorów i administratorów serwisów internetowych”. Od 2016 roku na Wydziale „Artes Liberales” prowadzi zajęcia dotyczące suicydologii. W 2018 roku uzyskała certyfikat suicydologa. Jest członkiem Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia. Należy do grupy pracującej nad międzynarodowym grantem E-Life Long Learning in Prevention of Suicide in Europe w programie ERASMUS+. W Polskim Towarzystwie Suicydologicznym pełni rolę sekretarza Zarządu Głównego.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Agata
Świetne i budujące niesamowicie.
Magdalena
Spotkanie było dla mnie bardzo cenne. Merytoryczne, dostarczające wiedzy i wywołujące refleksję nad tematem.
Justyna
To było najlepsze i najbardziej przydatne szkolenie na którym u Państwa byłam! Fascynujące, mądre i bardzo ciekawe! Dziękuję ❤️
Urszula
Świetna prowadząca, jednak chyba nie doczytałam przed szkoleniem, że nie jest praktykiem, stąd ogromny mój niedosyt. Za najcenniejsze postrzegam możliwość poznania platformy o której mowa na szkolniu, która da możliwość pomocy zarówno mnie jak i innym, np rodzicom/rodzinom pacjentów. Bardzo inspirujące uwagi na temat eutanazji. Czuję się zachęcona do dalszych szkoleń.
Zuzanna
Część z odpowiedziami niesamowita, pierwsza część prezentacji faktycznie bardzo podstawowa i niedużo nowego osobiście mogłam z niej wyciągnąć.
Ewelina
Jestem zachwycona szkoleniem. To było pierwsze szkolenie z Państwa oferty, w którym uczestniczyłam i na pewno nie ostatnie.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia