CO KAŻDY TERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O WPŁYWIE LEKÓW NA PSYCHOTERAPIĘ? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW.

⭐ Leki przypisywane przez psychiatrę mają na pacjentów psychoterapeutycznych duży wpływ.

⭐ Wpływ ten nie ogranicza się jedynie do działania farmakologicznego leków, ale również obejmuje to, jak pacjent postrzega i interpretuje ich przyjmowanie.

⭐ O tym, jak farmakoterapia wpływa na psychikę pacjenta oraz przebieg psychoterapii opowie dr Sławomir Murawiec.


Podczas szkolenia dowiesz się:

✔Jaki wpływ ma działanie leków na funkcjonowanie psychologiczne pacjenta?

✔W jaki sposób pacjenci postrzegają przyjmowanie przez siebie leków i jak to interpretują?

✔W jaki sposób leki zmieniają sposób przeżywania siebie, otoczenia i własnej terapii?

✔Jak pacjenci reagują i przeżywają nowe "Ja", którego doświadczają pod wpływem działania farmakoterapii?

✔W jaki sposób nastawienie do farmakoterapii wpływa na jej skuteczność?

✔Jak farmakoterapia pacjenta wpływa na jego gotowość do pracy psychoterapeutycznej i relację terapeutyczną?

✔W jaki sposób przyjmowanie przez pacjenta farmakoterapii wpływa na terapeutę i przebieg prowadzonej przez niego terapii?


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, którzy chcą lepiej zrozumieć, jaką rolę w procesie psychoterapii pełni przyjmowanie leków przez pacjenta i jak wpływa to na przebieg terapii i relację terapeutyczną. Zapraszamy również studentów psychologii i osoby zainteresowane tematyką wpływu farmakoterapii na przebieg psychoterapii oraz postrzeganie samego siebie przez pacjenta.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


dr hab. n.med Sławomir Murawiec

specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Od ponad 20 lat integruje obie te aktywności zawodowe, zajmując się tematem psychologicznych, subiektywnych i indywidulanych reakcji na leki stosowane w psychiatrii. Za publikacje łączące wiedzę psychoterapeutyczną z neurobiologią została mu przyznana nagroda im. Stefana Ledera (2014) Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego: "Za zasługi na polu psychoterapii w integrowaniu podejścia psychoanalitycznego z perspektywa neurobiologiczną oraz za umiejętność zaciekawienia psychoterapeutów mózgiem a neurofizjologów umysłem”. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Wśród publikacji poruszających temat stosowania leków w psychoterapii oraz psychologicznych aspektów działania leków psychotropowych znajdują się zarówno liczne opisy przypadków, jak i rozdziały w podręcznikach i monografiach, między innymi:

📚Murawiec S.: Psychodynamiczna interpretacja działania leków psychotropowych. W: Murawiec S., Żechowski C. (red.): Od neurobiologii do psychoterapii. Instytut Psychiatrii i Neurologii, Warszawa 2009. s.140-219.

📚Murawiec S., Suszek H.: Psychologiczna interpretacja działania leków w obrębie psychoterapii. Rozdział 26. W.: Grzesiuk L., Suszek H. (red): Psychoterapia. Podręcznik akademicki. Pogranicza. Eneteia, Warszawa 2012: 615-632.

📚Murawiec S., Wierzbiński P.: Farmakoterapia w psychiatrii ambulatoryjnej. Termedia, Poznań 2019.

OPINIE UCZESTNIKÓW

SYLWIA
Było bardzo profesjonalnie (dziękuję)! Pan prowadzący nadawał wydarzeniu fajny rytm i zadawał ważne pytania.
Anna
Dziękuję bardzo, rzetelna wiedza i ciekawa forma podania.
Aleksandra
Spodziewałam się więcej konkretów na temat metod leczenia poszczególnych chorób, działań terapeutycznych i działań ubocznych.

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia