CO KAŻDY PSYCHOTERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O ZABURZENIACH PSYCHOSOMATYCZNYCH I PRACY Z NIMI? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Tytuł szkolenia: Co każdy psychoterapeuta powinien wiedzieć o zaburzeniach psychosomatycznych i pracy z nimi?

Kiedy: 25 kwietnia wtorek, 18:00 – 21:00

Koszt: 99 zł

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU NA ŻYWO

99 ZŁ | KUP BILET

KUPUJĘ DOSTĘP DO 4 NADCHODZĄCYCH SZKOLEŃ W RAMACH SUBSKRYPCJI*

139 ZŁ | PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Przyjdź na szkolenie i dowiedz się jak rozpoznawać, że Twój pacjent/tka cierpi na zaburzenia psychosomatyczne.

Dowiedz się, czym są zaburzenia psychosomatyczne oraz kiedy i w jaki sposób psychika może wpływać na dysfunkcje ciała. Podczas szkolenia dowiesz się, w jaki sposób takie choroby jak astma, wrzody żołądka, zawał i in. wiązać się ze stanami psychicznymi.

Poznaj specyfikę pracy z pacjentami/tkami z zaburzeniami psychosomatycznymi i podstawowe sposoby i kierunki pracy w przypadku tego typu zaburzeń.

Zaburzenia psychosomatyczne nie stanowią wyodrębnionej grupy we współczesnych klasyfikacjach psychiatrycznych. Ich cechą wspólną jest to, że stan psychiczny wpływa na powstawanie objawów fizycznych, na przebieg chorób albo na zaabsorbowanie własnym stanem zdrowia. Pacjenci dotknięci tymi zaburzeniami stanowią poważne wyzwanie zarówno dla psychiatrów jak i psychologów oraz psychoterapeutów, dlatego że żadna z tych grup zawodowych podstawowym kształceniu nie jest dobrze przygotowana do działania na takim pograniczu.


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Czym są zaburzenia psychosomatyczne?

✔ Jakie są źródła zaburzeń psychosomatycznych?

✔ W jaki sposób stany emocjonalne wpływają na powstawanie i przebieg chorób?

✔ W jaki sposób pozabezpieczne style przywiązania wpływają na współpracę z lekarzami oraz pomyślność leczenia?

✔ Jakie są rodzaje zaburzeń psychosomatycznych (somatoformicznych): zaburzenia somatyzacyjne, hipochondria, zaburzenia konwersyjne?

✔ Jakie są teorie somatyzacji stanów psychicznych?

✔ Jakich korzyści relacyjnych może doświadczać osoba dzięki somatyzacji stanów psychicznych?

✔ Jaka jest specyfika pracy z pacjentami/ktami z zaburzeniami psychosomatycznymi?

✔ Jakie są sposoby pracy z pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów i psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą lepiej zrozumieć czym są i jak się przejawiają zaburzenia psychosomatyczne oraz jakie są podstawowe skuteczne sposoby pracy z pacjentami/tkami z tego typu zaburzeniami. Szkolenie skierowane jest również do studentów psychologii oraz wszelkich osób zainteresowanych zaburzeniami psychosomatycznymi oraz ich psychoterapią.


JAKA JEST FORMUŁA SZKOLENIA?

Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl i będzie trwało 3 godziny. Podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi. Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają wykupioną subskrypcję szkoleń Szkoły Psychoterapii Dialog będą miały nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

dr hab. n. med. Mariusz Furgał


▶ Specjalista, psychiatra, certyfikowanym psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kieruje Zakładem Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii UJ CM. Jest członkiem Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

W praktyce zawodowej i badaniach naukowych zajmuje się między innymi terapią par i rodzin, psychosomatyką, psychoterapią indywidualną i superwizją psychoterapii.

Co zyskuje wykupując subskrypcję?

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

 Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś

Szczegółowy opis oferty subskrypcji znajdziesz TUTAJ