CO KAŻDY PSYCHOTERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O ZABURZENIACH PSYCHOSOMATYCZNYCH I PRACY Z NIMI?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Rewelacyjne szkolenie, masa wiedzy, zamierzam wrócić do tego materiału. Holistyczna wiedza, fajny dystans do siebie i ciepło Pana Doktora były świetne."

Czas trwania: 3:06:44

Praktyczne szkolenie, na którym poznasz specyfikę i sposoby pracy z pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi.


NA SZKOLENIU:

✔️ Poznasz specyfikę pracy z pacjentami z zaburzeniami psychosomatycznymi i podstawowe sposoby i kierunki pracy w przypadku tego typu zaburzeń.

✔️ Dowiesz się, jak eksperci rozpoznają, że pacjent cierpi na zaburzenia psychosomatyczne.

✔️ Posłuchasz o tym, w jaki sposób choroby takie jak astma, wrzody żołądka, zawał i in. mogą wiązać się ze stanami psychicznymi.

✔️ Lepiej zrozumiesz, w jaki sposób stany emocjonalne wpływają na powstawanie i przebieg chorób i jak pozabezpieczne style przywiązania wpływają na współpracę z lekarzami oraz pomyślność leczenia.

✔️ Poznasz rodzaje zaburzeń psychosomatycznych (zaburzenia somatyzacyjne, hipochondria, zaburzenia konwersyjne) i teorie somatyzacji stanów psychicznych.

Czym są zaburzenia psychosomatyczne? Jakie są ich źródła? Jakich korzyści relacyjnych może doświadczać osoba dzięki somatyzacji stanów psychicznych? Weź udział w szkoleniu i dowiedz się więcej o zaburzeniach psychosomatycznych.

Zaburzenia psychosomatyczne nie stanowią wyodrębnionej grupy we współczesnych klasyfikacjach psychiatrycznych. Ich cechą wspólną jest to, że stan psychiczny wpływa na powstawanie objawów fizycznych, na przebieg chorób albo na zaabsorbowanie własnym stanem zdrowia. Pacjenci dotknięci tymi zaburzeniami stanowią poważne wyzwanie zarówno dla psychiatrów jak i psychologów oraz psychoterapeutów, dlatego że żadna z tych grup zawodowych podstawowym kształceniu nie jest dobrze przygotowana do działania na takim pograniczu.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz lepiej zrozumieć, czym są i jak się przejawiają zaburzenia psychosomatyczne oraz jakie są podstawowe skuteczne sposoby pracy z pacjentami/tkami z tego typu zaburzeniami.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana zaburzeniami psychosomatycznymi oraz ich psychoterapią.


📄 Jesteś psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB? Wykorzystaj certyfikat ze szkolenia do przedłużenia swojego certyfikatu psychoterapeuty 📄


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

dr hab. n. med. Mariusz Furgał


➡️ Specjalista, psychiatra, certyfikowanym psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

➡️ Kieruje Zakładem Terapii Rodzin i Psychosomatyki Katedry Psychiatrii UJ CM. Jest członkiem Zarządu Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

➡️ W praktyce zawodowej i badaniach naukowych zajmuje się między innymi terapią par i rodzin, psychosomatyką, psychoterapią indywidualną i superwizją psychoterapii.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Rewelacyjne szkolenie, masa wiedzy, będę musiała wrócić, ponieważ nie spamiętam.
Anna
Bardzo podobał mi się wykład dr Mariusza Furgała, ale również rozmowa po nim prowadzona przez pana Petera - świetnie nawiązywał do wykładu, dopytywał, precyzował - dziękuję i pozdrawiam :)
Joanna
Rewelacyjny wykład, niezwykła, holistyczna wiedza i fajny dystans do siebie i ciepło Pana Doktora.
Anna