Arteterapia jako efektywna metoda w przypadkach spektrum autyzmu, PTSD, pacjentów onkologicznych oraz osób z chorobą Alzheimera

Z udziałem Judith Rubin, Eleanor Irwin i innych

Oto rzadka okazja, aby zobaczyć, jak światowej klasy arteterapeucii i dramaterapeuci pracują z klientami z różnych środowisk, w tym z dorastającym chłopcem z zespołem Aspergera, rodzinami dotkniętymi chorobą nowotworową, pacjentem z chorobą Alzheimera i weteranami wojennymi.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 00:50:00

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Arteterapia jako efektywna metoda w przypadkach spektrum autyzmu, PTSD, pacjentów onkologicznych oraz osób z chorobą AlzheimeraDonald Woods Winnicott powiedział: „Tylko będąc kreatywną, jednostka odkrywa siebie”. Większość terapeutów może odnieść korzyść, dodając do swoich sesji nieco więcej kreatywności. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz być certyfikowanym arteterapeutą lub dramaterapeutą, aby stosować niektóre z tych prostych, ale skutecznych technik u swoich klientów. Ten film stanowi pouczające wprowadzenie do „co, dlaczego, kiedy, gdzie, z kim i jak” w arteterapii i dramaterapii, a także pokazuje kilka opcji wykorzystania kreatywnych modalności, aby skuteczniej pomagać klientom na ich drodze do osiągnięcia sukcesu na drodze zdrowienia i samopoznania.


Oglądając ten film:

  • Odkryjesz techniki terapii sztuką i dramą, które pomogą klientom żyć pełniej i bardziej kreatywnie.
  • Naucz się podstawowych warunków zmniejszania lęku, pobudzania wyobraźni i pomagania klientom w obszarze samoświadomości podczas sesji arteterapii.
  • Zobaczysz, jak identyfikować oraz jak osiągnąć cele oceny i leczenia za pomocą sztuki i dramy.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Z udziałem

Judith A. Rubin

▶ Amerykańska arteterapeutka z 50-letnim doświadczeniem. Najbardziej znana jest z książek i filmów na temat terapii artystycznej dla dzieci z niepełnosprawnościami, a także z roli „Art Lady” w popularnym programie telewizyjnym “Mister Rogers' Neighborhood”, gdzie wykorzystywała swoje kwestie do komunikowania widzom treści dotyczących terapeutycznej wartości sztuki.

▶ Uzyskała tytuł doktora psychologii na Uniwersytecie w Pittsburghu, pisząc książkę “Child Art Therapy”. 

▶ Zasiadała w zarządzie Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Artystycznej (AATA) od 1973 do 1979 r., w tym jako prezes od 1977 r. do 1979 r. W 1981 r. otrzymała odznaczenie Dożywotniego Członka Honorowego.

▶ Napisała wiele artykułów i książek oraz dała mnóstwo wykładów z zakresu arteterapii. jej najważniejsze publikacje to: “The Art of Art Therapy”, “Approaches to Art Therapy”, “Artful Therapy”, “My Mom and Dad Don't Live Together Anymore: A Drawing Book for Children of Separated or Divorced Parents”, “Introduction to Art Therapy: Sources and Resources”.

Eleanor Irwin

▶ Jest psychologiem i dramatoterapeutką, a także adiunktem psychiatrii na Uniwersytecie w Pittsburghu.