Tytuł szkolenia: Prawo dla psychoterapeutów: najnowsze przepisy prawa i zmiany, jakie zachodzą w 2025 roku
Kiedy: 21 stycznia (wtorek), 18:00-21:00 (dołącz na żywo lub obejrzyj nagranie!)
Praktyczne szkolenie, podczas którego dowiesz się, jakie najważniejsze przepisy prawa obowiązują Cię jako psychologa lub psychoterapeutę, kiedy wykonujesz swój zawód prywatnie i w państwowej placówce opieki zdrowotnej.
Podczas szkolenia poznasz także najważniejsze zmiany w przepisach, które wejdą życie w 2025 roku.
W 2025 roku wprowadzone zostaną istotne zmiany do art. 197 i art. 198 Kodeksu karnego, które dotyczą przestępstw przeciwko wolności seksualnej oraz ochrony osób niezdolnych do wyrażenia zgody na czynności seksualne. Celem tych zmian jest zaostrzenie przepisów w zakresie ochrony ofiar przestępstw seksualnych oraz zwiększenie odpowiedzialności sprawców za tego rodzaju przestępstwa.
Nowe standardy ochrony małoletnich, które już weszły w życie, wprowadzają kluczowe zmiany w zakresie obowiązku zgłaszania przestępstw przez psychologów i innych specjalistów pracujących z dziećmi. Mają one na celu zapewnienie skuteczniejszej ochrony małoletnich przed przemocą, wykorzystywaniem i zaniedbaniem oraz zwiększenie odpowiedzialności zawodowej osób pracujących z dziećmi.
Na szkoleniu:
➡️ Dowiesz się, kiedy i w jaki sposób masz obowiązek złożyć zawiadomienie o przestępstwie
➡️ Dowiesz się, jak napisać zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
➡️ Dowiesz się, czym jest i w jakiej mierze chroni cię tajemnica zawodowa w prawie karnym
➡️ Dowiesz się, czym jest i jak funkcjonuje tajemnica zawodowa w prawie cywilnym
➡️ Dowiesz się, czym jest i jak interpretować stan wyższej konieczności
➡️ Dowiesz się, jak postępować, jeśli zostaniesz wezwany jako świadek
➡️ Dowiesz się, jakie są przepisy prawa dotyczące przemocy domowej i standardów ochrony małoletnich
➡️ Dowiesz się, jak poprawnie prowadzić dokumentacja psychologiczną
➡️ Dowiesz się, jakie zmiany zajdą w prawie w 2025 roku, które musisz znać jako psycholog i psychoterapeuta
DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?
➡️Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą i chcesz wiedzieć jak zgodnie z najnowszymi przepisami prawa prowadzić własną działalność prywatną, a także jak pracować zgodnie z literą prawa dla NZOZ i POZ.
➡️W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana tematem przepisów dotyczących wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
JAKA JEST FORMA SZKOLENIA?
Szkolenie odbędzie się on-line na platformie dialoteka.pl.
Czas trwania: 3 godziny – podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa i moderowana sesja pytań i odpowiedzi.
Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń, mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
➡️ Prawnik, psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia, posiad doświadczenie, jako akademicki wykładowca prawa medycznego min. w Collegium Medicum UJK, prawa dla psychologów UMK w Toruniu oraz prawa dla psychologów i psychologii sądowej w Akademii Humanitas.
➡️ Adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
➡️ Ukończyła czteroletnie studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, ukończyła dwa kierunki studiów podyplomowych- prawo karne skarbowe i gospodarcze oraz prawo karne materialne i procesowe na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest absolwentką prawa lotniczego na Uczelni Łazarskiego. W 2014 r. zdała egzamin na aplikacje adwokacką, którą odbywała przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach.
➡️ Ukończyła szereg szkoleń prawniczych, jest autorką publikacji naukowych., min na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Prywatnie autorka reportaży podróżniczych oraz autorka książki podróżniczej.
➡️ Pracował jako prawnik oraz aplikant adwokacki w dużych Kancelariach Adwokackich oraz obsługując spółki i podmioty medyczne ( min. Szpital Śląski w Cieszynie)
➡️ Prowadzi szkolenia z zakresu prawa dla psychologów/psychoterapeutów dla osób indywidualnych, podmiotów leczniczych, poradni psychologiczno –pedagogicznych, stowarzyszeń i fundacji, min. dla Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR, szpitala uniwersyteckiego w Krakowie w zakładzie psychoterapii dzieci i młodzieży czy szpitala specjalistycznego im. L. Rydygiera dla specjalizacji z psychologii klinicznej.
➡️ Ukończyła 2-letnie studia podyplomowe z psychoterapii na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Seria:
Dla kogo: