JAK RADZIĆ SOBIE Z DYLEMATAMI ETYCZNYMI I MORALNYMI W PRACY PSYCHOTERAPEUTY? PRAKTYCZNIE WSKAZÓWKI OD PROF. BOGDANA DE BARBARO

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

Czas trwania: 03:00:35

Spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro, podczas którego dowiesz się, z jakimi dylematami etycznymi i moralnymi możesz się spotkać w swojej pracy psychoterapeuty oraz jak sobie z nimi radzić.

Podczas webinaru odbędzie się część wykładowa profesora Bogdana de Barbaro oraz dłuższa część moderowanej rozmowy, podczas której będziesz miał/a okazję zadać nurtujące Cię pytania dotyczące etyki i moralności w zawodzie psychologa i psychoterapeuty.


Zagadnienia, które prof. Bogdan de Barbaro poruszy podczas sekcji wykładowej:

➡️Kiedy przemoc w rodzinie wymaga interwencji terapeutycznej, a kiedy interwencji prawnej?

➡️Czy terapeuta może (powinien) być obecny w przestrzeni publicznej?

➡️Czy wartości uniwersalne (np. uczciwość, nieagresywność) stanowią ograniczenie dla neutralności terapeutycznej?

➡️Do jakiego stopnia i w jakich sytuacjach terapeucie wolno kwestionować zasady religijne pacjenta?


Oto niektóre wątki, które zostaną poruszone podczas rozmowy (pamiętaj, ta część zależy również od Twoich pytań!):

➡️Czy i jak reagować, gdy pacjent opowiada o zachowaniu, które jest bardzo wbrew naszym zasadom moralnym i etycznym?

➡️Co robić, gdy pacjent ma obiektywne problemy finansowe, by kontynuować terapię?

➡️Na ile terapeuta może i powinien się dzielić swoim życiem osobistym w mediach społecznościowych?

➡️Co robić, jeśli nasz obecny lub były pacjent pojawił się w przestrzeni naszego życia osobistego?

➡️Czy terapeuta ma prawo podważać kompetencje lub zasadność postaw innych terapeutów, jeśli pacjent zgłasza zachowania wobec niego, które brzmią jak nadużycie?

➡️Co robić w przypadku, gdy obserwujemy osobiście nieetyczne zachowanie innych osób z naszego środowiska? Co robić jeśli słyszymy o takim zachowaniu z drugiej ręki?

➡️Co zrobić jeśli zdobędziemy wiedzę na temat życia pacjenta z innego źródła niż od samego pacjenta? Czy i jak dzielić się taką informacją?

➡️Jak radzić sobie z prowadzeniem pacjenta, który jest osobą publiczną i przed jego poznaniem mieliśmy o nim wyrobioną jakąś opinię?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie z pojawiającymi się problemami etycznymi i moralnymi w pracy psychologa i psychoterapeuty.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana zagadnieniami etycznymi i moralnymi w pracy psychologa i psychoterapeuty.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro


➡️ Psychiatra, psychoterapeuta, terapeuta rodzin.

➡️ Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (1973 r.). W 1993 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych. Tytuł naukowy profesora otrzymał w 2007 r.

➡️ Przez wiele lat był zawodowo związany z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1990 – 2016 był kierownikiem Zakładu Terapii Rodzin w Katedrze Psychiatrii, a następnie kierownikiem Katedry Psychiatrii (2016 – 2019).

➡️ Superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członek korespondent American Psychiatric Association. Członek Editorial Advisory Board pisma Psychiatry. Interpersonal and Biological Processes.

➡️ Autor, współautor i redaktor publikacji z zakresu psychoterapii, terapii schizofrenii, terapii rodzin m.in. "Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem", "I jak tu się dogadać?”, "Postmodernistyczne inspiracje w psychoterapii", "Sztuka rozmowy z chorym", "Możesz pomóc. Poradnik dla rodzin pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia schizotypowe".

Bardzo ciekawy temat, świetnie przeprowadzone szkolenie.
Barbara
Widoczne ogromne doświadczenie i wiedza prof. de Barbaro, bardzo obszerne odpowiedzi, duża otwartość na pytania.
Katarzyna
Sposób myślenia profesora de Barbaro oparty na zastanawianiu się, rozważaniu, a nie na rozstrzygających sądach.
Agnieszka