🗓 Data premiery: 8 Maja 2025 (Czwartek)
🕑 Czas trwania: 18:00 - 21:00
Dołącz na żywo lub obejrzyj nagranie
Praktyczne szkolenie, podczas którego dowiesz się, jak skutecznie pracować z kobietami z problemami psychicznymi, które występują w okresie ciąży i w pierwszym roku po porodzie, a także ich partnerami.
OGLĄDAJĄC SZKOLENIE:
➡️Dowiesz się, jakie zaburzenia mogą pojawić się w okresie okołoporodowym u kobiet i mężczyzn (depresja, lęk, PTSD).
➡️Dowiesz się, jakie są psychologiczne czynniki ryzyka zachorowania na zaburzenia nastroju i inne zaburzenia w okresie ciąży i w pierwszym roku po porodzie.
➡️Poznasz skuteczne interwencje psychologiczne wobec zaburzeń psychicznych występujących w ciąży i po porodzie.
➡️Dowiesz się, kto i kiedy może udzielać pomocy: czy położna, psycholog, psychoterapeuta, lekarka/lekarz psychiatra, jaka może być rola bliskich. .
➡️Dowiesz się, jakie skuteczne programy zdrowotne związane z profilaktyką depresji poporodowej realizowano w Polsce
➡️Dowiesz się, jakie znaczenie ma zespół psychoterapeuta-położna, pychoterapeuta – lekarz ginekolog/neonatolog i jak skutecznie współpracować
➡️Poznasz praktyczne przykłady pracy klinicznej z pacjentami
Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń, mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
➡️ Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, certyfikowana superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa psychologicznego.
➡️ Współprowadzi ośrodek psychoterapeutyczny Centrum Terapii Depresji w Gdyni, jest adiunktką w Zakładzie Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.
➡️ Jest autorką publikacji dotyczących leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Współprowadzi międzynarodową grupę badawczą dotyczącą zdrowia psychicznego uchodźczyń wojennych w okresie okołoporodowym.
➡️ Była koordynatorką merytoryczną programu profilaktycznego „Przystanek Mama” realizowanego w północnej Polsce przez konsorcjum Copernicus Podmiot Leczniczy sp. Z o.o. i Uniwersytet Gdański oraz Fundację Twórczych Kobiet.
➡️ Obecnie jest kierowniczką polskiej części konsorcjum programu „Mind the MUM: Placing Parental Mental Health and Care to the Forefront” realizowanego w ramach EU4Health, w którym badania przesiewowe oraz interwencja dla rodziców małych dzieci będzie wprowadzana na Cyprze.
➡️Autorka książki „Pod powierzchnią. Emocjonalne wyzwania macierzyństwa”.
Seria:
Temat: