NAJNOWSZE SPOSOBY ROZUMIENIA I METODY PRACY Z PACJENTAMI Z HIPERSEKSUALNOŚCIĄ. SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Uznanie dla prowadzącej - jej kompetencji i zdolności dydaktycznych, retorycznych. Bardzo ciekawe, merytoryczne szkolenie. Z przyjemnością wzięłam udział i jeszcze do niego wrócę!"

Czas trwania: 3:02:11


Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak rozumieć, diagnozować i pomagać pacjentom dotkniętych zaburzeniem kompulsywnych zachowań seksualnych (hiperseksualnością).


NA SZKOLENIU:

✔️ Poznasz opisy przypadków klinicznych i praktycznych metod pracy z pacjentami.

✔️ Dowiesz się, jak pracować z pacjentem zależnie od rodzaju zaburzeń, które przejawia.

✔️ Posłuchasz o tym, jak wygląda Integracyjny biopsychospołeczny i Sex-Pozytywny model rozumienia i leczenia Impulsywnych/Kompulsywnych Zachowań Seksualnych.

✔️ Lepiej zrozumiesz, jaka jest rola grup samopomocowych w leczeniu zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

✔️ Poznasz kryteria diagnostyczne zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

✔️ Dowiesz się, czym jest hiperseksualność, jakie są jej rodzaje, jak rozumieć poszczególnych pacjentów i jak dopasować metody pracy do danej diagnozy.


OPRÓCZ TEGO NA SZKOLENIU:

♦ Zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych w najnowszej klasyfikacji ICD-11 oraz zmian w stosunku do DSM-5.

♦ Diagnoza różnicowa hiperseksualności i innych zaburzeń.

♦ Przyczyny powstawania zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

♦ Możliwe przyczyny neurologiczne i endokrynologiczne, które mogą leżeć u podłoża hiperseksualności.

♦ Rodzaje zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.Utrata kontroli nad zachowaniami seksualnymi to jedynie objaw, dlatego podczas szkolenia dowiesz się, jaka jest specyfika zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych oraz czym różnią się między sobą pacjenci, którzy na to zaburzenie chorują. Pozwoli ci to zarówno lepiej zrozumieć problem hiperseksualności, jak i świadczyć skuteczniejszą pomoc osobom cierpiącym z jej powodu.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz lepiej poznać zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych, najnowsze badania i klasyfikacje z tym zaburzeniem związane, oraz skuteczne kierunki pracy terapeutycznej z tego typu pacjentami.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana tematyką diagnozy i terapii zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


Magdalena Smaś-Myszczyszyn

➡️ Terapeutka zaburzeń seksualnych, psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i superwizorka, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych.

➡️ Ukończyła akredytowanie przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Naukowo zajmuje się badaniem wpływu pornografii na mózg oraz uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utarcie kontroli nad zachowaniami seksualnymi.

➡️ Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących psychopatologii, seksualności, uzależnień i profilaktyki, m.in. Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna (wyd. PZWL, 2020), Seksualność w praktyce psychologicznej (wyd. ForumMedia, 2019), Psychoseksuologia (wyd. GWP, wyd. czerwiec br.).

➡️ Pracuje w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczno-seksuologiczną.


OPINIE UCZESTNIKÓW

Liliana
Bardzo ciekawe, merytoryczne szkolenie. Duża wiedza i duże doświadczenie osoby prowadzącej. Z przyjemnością wysłuchałam szkolenia i jeszcze do niego wrócę!
Marcin
Niezwykle wartościowe i przede wszystkim ważne spotkanie szkoleniowe. Wyjaśniające wiele nieścisłości dotyczących funkcjonowania seksualnego oraz pracy z pacjentem z zaburzeniem kontroli seksualnej. Fantastyczne prowadzenie spotkania przez Panią Magdalenę Smaś-Myszczyszyn i wiele poruszanych kwestii dają pole do dalszej eksploracji tego ważnego tematu. Bardzo dziękuję.
Kinga
Dziękuję za moc praktycznych informacji!