NAJNOWSZE SPOSOBY ROZUMIENIA I METODY PRACY Z PACJENTAMI Z HIPERSEKSUALNOŚCIĄ. SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Jak rozumieć, diagnozować i pomagać pacjentom dotkniętych zaburzeniem kompulsywnych zachowań seksualnych (hiperseksualnością).

Polecamy szkolenie, podczas którego dowiesz się:

☑ czym jest hiperseksualność,

☑ jakie są jej rodzaje,

☑ jak rozumieć poszczególny rodzaj pacjentów,

☑ jak dopasować metody pracy do danej diagnozy.

Utrata kontroli nad zachowaniami seksualnymi to jedynie objaw, dlatego podczas szkolenia dowiesz się, jaka jest specyfika zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych oraz czym różnią się między sobą pacjenci, którzy na to zaburzenie chorują. Pozwoli ci to zarówno lepiej zrozumieć problem hiperseksualności, jak i świadczyć skuteczniejszą pomoc osobom cierpiącym z jej powodu.


Program szkolenia:

♦ Zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych w najnowszej klasyfikacji ICD-11 oraz zmian w stosunku do DSM-5.

♦ Kryteria diagnostyczne zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

♦ Diagnoza różnicowa hiperseksualności i innych zaburzeń.

♦ Przyczyny powstawania zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

♦ Możliwe przyczyny neurologiczne i endokrynologiczne, które mogą leżeć u podłoża hiperseksualności.

♦ Jaka jest rola grup samopomocowych w leczeniu zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych?

♦ Rodzaje zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.

♦ Jak pracować z pacjentem zależnie od rodzaju zaburzeń, które przejawia?

♦ Jak wygląda Integracyjny biopsychospołeczny i Sex-Pozytywny model rozumienia i leczenia Impulsywnych/Kompulsywnych Zachowań Seksualnych?

♦ Opisy przypadków klinicznych i praktycznych metod pracy z pacjentami.


Do kogo skierowane jest szkolenie?

Szkolenie skierowane jest do terapeutów uzależnień oraz do psychologów i psychoterapeutów różnych nurtów, lekarzy psychiatrów, którzy chcą lepiej poznać zaburzenia kompulsywnych zachowań seksualnych, najnowsze badania i klasyfikacje z tym zaburzeniem związane, oraz skuteczne kierunki pracy terapeutycznej z tego typu pacjentami. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz osób zainteresowanych tematyką diagnozy i terapii zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.


Magdalena Smaś-Myszczyszyn

terapeutka zaburzeń seksualnych, psychoterapeutka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień i superwizorka, certyfikowana trenerka terapii i profilaktyki uzależnień behawioralnych. Ukończyła akredytowanie przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Naukowo zajmuje się badaniem wpływu pornografii na mózg oraz uwarunkowań biopsychospołecznych występujących w utarcie kontroli nad zachowaniami seksualnymi. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i rozdziałów w książkach akademickich dotyczących psychopatologii, seksualności, uzależnień i profilaktyki, m.in. Zaburzenia seksualne a psychoterapia poznawczo-behawioralna (wyd. PZWL, 2020), Seksualność w praktyce psychologicznej (wyd. ForumMedia, 2019), Psychoseksuologia (wyd. GWP, wyd. czerwiec br.). Pracuje w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie oraz prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczno-seksuologiczną.


OPINIE UCZESTNIKÓW

Liliana
Bardzo ciekawe, merytoryczne szkolenie. Duża wiedza i duże doświadczenie osoby prowadzącej. Z przyjemnością wysłuchałam szkolenia i jeszcze do niego wrócę!
Marcin
Niezwykle wartościowe i przede wszystkim ważne spotkanie szkoleniowe. Wyjaśniające wiele nieścisłości dotyczących funkcjonowania seksualnego oraz pracy z pacjentem z zaburzeniem kontroli seksualnej. Fantastyczne prowadzenie spotkania przez Panią Magdalenę Smaś-Myszczyszyn i wiele poruszanych kwestii dają pole do dalszej eksploracji tego ważnego tematu. Bardzo dziękuję.
Kinga
Dziękuję za moc praktycznych informacji!

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia