Odkryj ugruntowane, a zarazem przystępne podejście do pomocy klientom zmagającym się z przewlekłym bólem, wykorzystując psychoedukację i mindfulness.
🕐 Czas trwania: 00:06:42
🗓 Data premiery: 2020
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
Wielu klientów zgłasza się z przewlekłym bólem, doświadczeniem, które jest zarówno zjawiskiem fizycznym, jak i psychologicznym. W tym krótkim filmie ekspert w zakresie mindfulness Ron Siegel udziela psychoedukacji połączonej z bardzo krótkimi ćwiczeniami podczas sesji z Lorraine, 60-letnią kobietą, która miała wypadek samochodowy około roku wcześniej i od tego czasu nie pracuje, zmagając się z chronicznym bólem.
Psychoedukacja pomaga zwiększyć chęć i motywację klienta do zaangażowania się w leczenie. Zobacz, jak Siegel uczy Lorraine dwóch rzeczy: po pierwsze, jak strach odgrywa rolę w zwiększaniu napięcia mięśni, które często przyczynia się do przewlekłego bólu. Po drugie: jak myśli, na przykład lęk, mogą znacznie wzmacniać odczucia bólowe, ponieważ wpływają na sposób, w jaki kierujemy uwagę na nasze ciało.
Łącząc informacje z prostymi, przystępnymi ćwiczeniami zaprezentowanymi w tym filmie, będziesz w stanie dać swoim klientom przydatne narzędzia do radzenia sobie z przewlekłym bólem.
Oglądając ten film:
▶ Ekspert w dziedzinie uważności, doktor psychologii, od ponad 35 lat wykłada w Harvard Medical School.
▶ Od wielu lat zgłębia medytację uważności, jest w zarządzie Instytutu Medytacji i Psychoterapii. Uczy na całym świecie, dzieląc się wiedzą na temat łączenia metody uważności i psychoterapii. Wykłada również techniki medycyny psychosomatycznej.
▶ Jest autorem, współautorem i współredaktorem wielu książek m.in.: “Back Sense: A Revolutionary Approach to Halting the Cycle of Chronic Back Pain”, integrującej zachodnie i wschodnie podejścia do leczenia przewlekłego bólu pleców; “Mindfulness and Psychotherapy” oraz “Wisdom and Compassion in Psychotherapy: Deepening Mindfulness in Clinical Practice”. Po polsku ukazały się, napisana wraz z Christopherem K. Germerem “Uważność i psychoterapia” oraz “Uważność. Trening pokonywania codziennych trudności”.
Dla kogo: