Jak wykorzystać zabawę w psychoterapii dzieci?

Prezentacja przykładów z sesji prowadzonych przez mistrza terapii dziecięcej Robina Walkera

Prowadzący: Robin Walker

Dowiedz się od terapeuty dziecięcego Robina Walkera, dlaczego zabawa nie jest sposobem na nakłonienie dzieci do rozmowy o kwestiach terapeutycznych, ale w rzeczywistości jest głównym językiem terapii.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:35:00

🗓 Data premiery: 2011

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak wykorzystać zabawę w psychoterapii dzieci?

Prezentacja przykładów z sesji prowadzonych przez mistrza terapii dziecięcej Robina Walkera


Zabawa stanowi podstawę silnej relacji terapeutycznej, jednocześnie pomagając dzieciom rozwijać umiejętności komunikacyjne, zwiększać poczucie własnej wartości i stymulować rozwój.

Walker umiejętnie wskazuje terapeutom, jak pomóc dzieciom poszerzać repertuar emocjonalny, niezależnie od zgłaszanego problemu. Pokazuje także, w jaki sposób rozwijać autentyczną relację z dziećmi, charakteryzującą się ciekawością, zainteresowaniem, empatią, a także zdrową dawką humoru! Co najważniejsze, prezentuje, jak stworzyć środowisko, w którym każde dziecko przychodzące do Twojego gabinetu może doświadczyć tego, co Walker nazywa „prawdziwym doświadczeniem siebie”.

Niezależnie od tego, czy pracujesz obecnie z dziećmi i chcesz doskonalić swoje umiejętności, czy też dopiero zaczynasz terapię dziecięcą, ten pouczający i inspirujący film z pewnością poszerzy Twoje możliwości, aby naprawdę zmienić życie dzieci.


Oglądając ten film:

- Dowiesz się, jak stworzyć środowisko, w którym każde dziecko przychodzące do Twojego gabinetu może doświadczyć tego, co Robin Walker nazywa „autentycznym doświadczaniem siebie”.

- Zrozumiesz, w jaki sposób terapeuta dziecięcy może nawiązać troskliwą relację, służącą rozwojowi pacjenta.

- Zobaczysz przykłady kreatywnej zabawy, która jest właściwą komunikacją w terapii dzieci.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Robin Walker

▶ MFT, specjalizuje się w pomaganiu dzieciom i nastolatkom. Jest doświadczonym, zabawnym i żywym mówcą, który w praktyczny sposób podchodzi do rozmów dzieląc się swoją pasją pomagania pomocnikom pomagającym dzieciom.

▶ Jest byłym prezesem oddziału Kalifornijskiego Stowarzyszenia Terapii Zabawą w Los Angeles, był ekspertem cytowanym w magazynach Child Magazine, Good Housekeeping i Los Angeles Times.

▶ Robin Walker, będący również artystą, wnosi swoją wiedzę na temat procesu twórczego do pracy terapeutycznej, pomagając ludziom znaleźć bardziej satysfakcjonujące życie poprzez sztukę. Jest współzałożycielem Alliance for Creative Psychotherapy.