Ucz się od mistrzów - Jak w praktyce wygląda psychoterapia dialektyczno-behawioralna (DBT)?

Zapis sesji prowadzonej przez twórczynię DBT Marshę Linehan

Prowadząca: Marsha Linehan

Obejrzyj Marshę Linehan, twórczynię Dialektycznej Terapii Behawioralnej (DBT) w akcji podczas sesji z mężczyzną w średnim wieku ze znacznym zaburzeniem osobowości, zmagającym się z depresją samobójczą i złością po opuszczeniu przez dziewczynę. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,9/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:48:00

🗓 Data premiery: 2013

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów – Jak w praktyce wygląda psychoterapia dialektyczno-behawioralna (DBT)?

Zapis sesji prowadzonej przez twórczynię DBT Marshę Linehan


Skorzystaj z tej rzadkiej okazji, aby zobaczyć prawdziwego pioniera w akcji. Doktor Marsha Linehan, twórczyni dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), jest najbardziej znana ze swoich sukcesów w leczeniu pacjentów o skłonnościach samobójczych i bardzo złożonych zaburzeniach. Liczba badań opartych na dowodach dotyczących DBT jest ogromna; nie tylko w zastosowaniu w przypadku zaburzenia osobowości z pogranicza, ale także w wielu innych, trudnych do leczenia schorzeniach.

W tym filmie możesz zobaczyć, jak Linehan demonstruje swoje podejście do niezwykle wymagającego klienta, który wykazuje istotne problemy z zaburzeniem osi. Ten mężczyzna w średnim wieku zmaga się z depresją, myślami samobójczymi, złością i poczuciem, że była dziewczyna potraktowała go niesprawiedliwie – a wszystko to skrywa się za postawą obronną. Zobaczysz, jak Linehan przeprowadza wstępną ocenę zachowania, przeplataną technikami DBT, w tym stosowaniem przez nią dialektyki czy walidacji. Podczas gdy klient stara się ukryć swoje najgorsze zachowanie przed Linehanem i niechętnie angażuje się w jakiekolwiek leczenie, Linehan ostrożnie, sprytnie i rzeczowo zbiera o nim niezbędne informacje, ocenia jego skłonności samobójcze i historię przemocy domowej, pomaga mu zdefiniować cele i zobowiązać się do ich realizacji oraz buduje odpowiedni początkowy sojusz. Będziesz pod wrażeniem, jak wiele osiąga podczas jednej sesji!

Uwaga: ten film jest jedną częścią z serii trzech podejść do zaburzeń osobowości, w której dwóch innych mistrzów – psychoanalityk Otto Kernberg i ekspert CBT Art Freeman – pracuje z tym samym klientem.


Oglądając ten film:

  • Jak przeprowadzić wstępną ocenę behawioralną za pomocą DBT.
  • Jak wdrożyć elementy stylu i strategii DBT u własnych klientów.
  • Jak terapeuta DBT ocenia skłonność samobójczą i uzyskuje zaangażowanie w terapię.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Marsha M. Linehan

▶ PhD, ABPP, jest twórczynią dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), profesorem na wydziałach psychologii oraz psychiatrii i nauk behawioralnych Uniwersytetu Waszyngtońskiego, a także dyrektorem Behavioral Research and Therapy Clinics – ośrodka badań klinicznych działającego przy tym uniwersytecie.

Zajmuje także stanowiska kierownika badań i dyrektora Suicidal Behaviors Research Clinic, programu badawczego związanego z oceną metod leczenia zachowań samobójczych. Ma stałą praktykę kliniczną, a jednocześnie prowadzi superwizje i szkolenia dla specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego w Stanach Zjednoczonych i Europie.