JAK BYĆ SKUTECZNYM TERAPEUTĄ? WSKAZÓWKI OD WOJCIECHA EICHELBERGERA

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Mega wartościowe spotkanie! Wiele pięknych i ważnych myśli - poszerzających perspektywę widzenia. Cudowne mądre wrażliwe ciepłe spotkanie. Jestem zachwycona". 

Czas trwania: 03:02:52

Spotkanie, podczas którego dowiesz się od Wojciecha Eichelbergera, jak być skutecznym terapeutą oraz jakie są zalety integralnego podejścia w psychoterapii. Lepiej zrozumiesz, czym jest integralność w psychoterapii, dlaczego może być ważna oraz jakie cechy i uwarunkowania terapeuty sprzyjają wyborowi tego podejścia.

Podczas spotkania wysłuchasz wykładu Pana Wojciecha Eichelbergera na temat tego, co warto w sobie przepracować i czego się nauczyć, aby być skutecznym terapeutą, a także o zaletach integracyjnego podejście w terapii. Weźmiesz także udział w długiej moderowanej rozmowie na ten temat. Będziesz mieć również okazję do zadania pytań prelegentowi.


W TRAKCIE CZĘŚCI WYKŁADOWEJ:

➡️ Dowiesz się, czym jest integralność w psychoterapii i dlaczego może być pomocna w pracy terapeutycznej.

➡️ Dowiesz się, jakie cechy terapeuty mogą decydować o jego wyborze określonej metody terapeutycznej:

  • Kluczowe wątki formacyjne w życiorysie i cechy charakteru
  • Uwarunkowania środowiskowe, w których się znajdujesz
  • Światopogląd i system wartości
  • Samowiedza, dojrzałość emocjonalna, spójność
  • Skłonność do konformizmu/nonkonformizmu.

Planowane zagadnienia, które będą poruszane podczas sekcji moderowanej rozmowy – pamiętaj, że jesteś współtwórcą tej sekcji i zależy ona też od Twoich pytań!


O CZYM POROZMAWIAMY?:

➡️ Jak pomagać pacjentowi, gdy mówi o pustce egzystencjalnej i/lub duchowej?

➡️ Jak wspierać pacjenta w odnalezieniu sensu życia, gdy pacjent nie wierzy w Boga lub inną siłę wyższą?

➡️ Czy istotne jest, jakim człowiekiem jest prywatnie terapeuta? Czy nasz warsztat można oddzielić od tego, jaką się jest osobą?

➡️ Czy są jakieś cechy lub postawy życiowe, które cechują dobrych terapeutów?

➡️ Czy jakiś stosunek do Boga lub spraw duchowych jest charakterystyczny dla dobrych terapeutów, czy nie ma to znaczenia?

➡️ Czy jest coś, co wyraźnie odróżnia dojrzałych psychoterapeutów od niedojrzałych i czy w ogóle mówienie o takim rozróżnieniu jest zasadne?

➡️ Czy istnieją typowe punkty przełomowe w rozwoju psychoterapeuty, które muszą mieć miejsce, by terapeuta mógł uważać się za dojrzałego?

➡️ Czy jest możliwe sprowadzenie człowieka tylko do biologii i psychiki, która wynika z tej biologii, czy jednak konieczne jest postrzeganie człowieka też w aspekcie wyższym, duchowym?

➡️ W jakim stopniu psychoterapeuta powinien być otwarty wobec pacjenta z własnym światopoglądem i spojrzeniem na rzeczywistość? Czy takie otwieranie się jest pomocne, czy raczej utrudnia pracę terapeutyczną?


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE:

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu, w jakim pracujesz i chcesz posłuchać o doświadczeniach Wojciecha Eichelbergera oraz tym, czym według niego charakteryzuje się dobry terapeuta.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana tematem dobrej i skutecznej psychoterapii.

UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Wojciech Eichelberger


➡️ Jest psychologiem, psychoterapeutą, trenerem i doradcą biznesu. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

➡️ Współtwórca Laboratorium Psychoedukacji i Instytutu Psychoimmunologii (IPSI). Autor i współautor licznych książek w tym: „Superwizja”, „Pomóż sobie, daj światu odetchnąć”, „Zatrzymaj się”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „O co pytają dzieci?”, „Zdradzony przez ojca”, „Alchemia Alchemika”.


fot. Grzegorz Press

OPINIE UCZESTNIKÓW

Mega wartościowe! Wiele pięknych i ważnych myśli - poszerzających perspektywę widzenia. Dziękuję!
Aleksandra
Cudowne mądre wrażliwe ciepłe spotkanie. Jestem zachwycona.
Jolanta
Wybrałam dzisiejsze szkolenie z powodu Prowadzącego, ale też z powodu tematu szkolenia. Pan Wojciech poruszał problemy obecne w każdym podejściu psychoterapeutycznym i sposobie pracy- takie jak przekonania terapeuty i ich obecność w terapii, otwartość/autentyczność/spontaniczność terapeuty, problematykę przeniesienia od strony praktycznej - wszystkie tematy bardzo ważne w pracy z klientem. Dziękuję :)
Małgorzata