Jak prowadzić terapię z dzieckiem poprzez zabawę?

- sesja z 5-latkiem prowadzona przez Terry Kottman

Prowadząca: Terry Kottman

Zobacz jak pracuje terapeutka dziecięca Terry Kottman podczas rzeczywistej sesji terapii poprzez zabawę z 5-letnim chłopcem.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 5/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:51:00

🗓 Data premiery: 2007

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak prowadzić terapię z dzieckiem poprzez zabawę?

- sesja z 5-latkiem prowadzona przez Terry Kottman


 Po obejrzeniu tego filmu:

- Zrozumiesz cztery fazy adlerowskiej terapii poprzez zabawę, w tym wykorzystanie zabawy do budowania i odkrywania relacji z klientem, dokonywania interpretacji i uczenia nowych umiejętności

- Uzyskasz wgląd w styl terapii Terry Kottman, w tym wykorzystywanie śledzenia, odzwierciedlania uczuć, zachęcania, zgadywania i sugestii poprzez zabawę

- Dowiesz się, jak zastosować adlerowskie techniki terapii poprzez zabawę przedstawione przez Terry Kottman we własnej pracy terapeutycznej z dziećmi

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
To cenne móc widzieć pracę z dziećmi z użyciem tak różnorodnych zabawek, nawet związanych z przemocą czy kontrolą, oraz widzieć, jak stosować odzwierciedlenia zamiast załagadzać emocje dziecka.
Katarzyna
Podoba mi się terapia zabawą, która służy do ustalenia celu zachowania, a także do lepszego rozumienia uczuć przez dziecko, tego co w danym momencie przeżywa, poszerzenie jego wiedzy o uczuciach, danie mu poczucia kontroli nad czymś, podjęcia decyzji, elastyczne wykorzystanie zabawy formy terapii Adlerowskiej, w zależności od potrzeb dziecka.
Anna
Bardzo zadowalająca forma szkolenia. Plusem jest początkowe wprowadzenie teoretyczne, które pozwala lepiej się odnaleźć w procesie. Wiedza przekazana jest w jasny sposób. W zakończeniu padła odpowiedź na ewentualne pytania.
Izabela

Recenzje Użytkowników

Terry Kottman

▶ Dr Terry Kottman jest wiodącą nauczycielką i uznaną ekspertką w dziedzinie terapii zabawą, regularnie prowadzącą warsztaty w całym kraju. Spędziła 15 lat jako profesor pedagogiki doradczej na University of Northern Iowa i University of North Texas.

Dr Kottman jest autorką książki “Partners in Play: An Adlerian Approach to Play Therapy” i “Play Therapy: Basics and Beyond”, a także wielu artykułów w czasopismach i rozdziałów w książkach.