Jak pracować z parą wykorzystując terapię skoncentrowaną na emocjach?

- praktyczne wskazówki od Rebecci Jorgensen

Prowadząca: Rebecca Jorgensen

Czy czujesz się przytłoczony swoją pracą z parami? W tej przełomowej serii z wiodącą trenerką EFT - Rebeccą Jorgensen nauczysz się empirycznie potwierdzonego podejścia, które znacznie zwiększy Twój sukces w pracy z parami.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,6/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:36:00 (część 1) 1:22:00 (część 2)

🗓 Data premiery: 2017

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z parą wykorzystując terapię skoncentrowaną na emocjach?

- praktyczne wskazówki od Rebecci Jorgensen


Wielu terapeutów zgadza się z poglądem, że praca z parami jest prawdopodobnie najtrudniejszym aspektem psychoterapii - pojawiają się w niej bowiem wszystkie typowe dla terapii wyzwania i problemy, ale z dwojgiem ludzi pozostających w konflikcie! Bez odpowiedniego przeszkolenia terapeuta może szybko poczuć się przytłoczony. Aby pomóc zarówno początkującym, jak i doświadczonym terapeutom w poruszaniu się po tym trudnym obszarze, z radością prezentujemy tę zupełnie nową, przełomową serię poświęconą terapii skoncentrowanej na emocjach z ekspertką Rebeccą Jorgensen.

Tom 1 oferuje teoretyczny elementarz EFT, wraz z dogłębnym spojrzeniem na kluczowe zadania kliniczne etapu 1 metody. Jorgensen, podczas wywiadu z Victorem Yalomem, rozpoczyna od przeglądu teorii przywiązania Bowlby'ego (szczególnie w odniesieniu do relacji między partnerami). EFT jest znane ze swojego nacisku na interwencje oparte na afektach. Tutaj dowiesz się, jak postrzegać potrzeby par przez pryzmat przywiązania.

Następnie Jorgensen wraz z grupą ekspertów przedstawiają serię przypadków z rzeczywistych sesji sześciu par, prezentując krok po kroku fazy etapu 1.  Poznasz "pięć ruchów EFT", które tworzą strukturę tej metody; trzy podstawowe zadania EFT; kluczowe interwencje w celu uzyskania dostępu do emocji - refleksja, weryfikacja i sugestywne reagowanie; wzmocnienie oraz ułatwienie ustalenia głównego elementu przygotowania par do kolejnych etapów. Pomiędzy tworzeniem i utrzymywaniem sojuszu terapeutycznego, uzyskiwaniem dostępu do emocji i ich przeformułowywaniem oraz zmianą interakcji, nagranie daje ci wszystko, czego potrzebujesz, aby poczuć się stabilnie w pracy z parami.

Jeśli szukasz zasobów wprowadzających do EFT, nie znajdziesz nic lepszego niż ta seria wideo. Koniecznie dodaj ją do swojej biblioteki już dziś.

Oglądając ten film:

- Zrozumiesz podstawy teoretyczne, etapy i kluczowe zadania EFT

- Nauczysz się podstawowych interwencji EFT, w celu uzyskania dostępu do podstawowych emocji u klienta

 - Poznasz sposoby przeformułowania doświadczeń par w celu poprawy ich komunikacji

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Klarowna, przejrzysta prezentacja koncepcji pracy z parą, zilustrowana przykładami z pracy.
Honorata
Ciekawe i cenne doświadczenie, pod kątem docierania do emocji i myśli pacjentów, nazywanie głośno ich i ciekawe, że partner w tym czasie słyszy czego boi się lub co czuje ta druga strona. Cenne doświadczenia dla obu stron taka szczerość w związku.
Anna
Dzięki szkoleniu mogłam zobaczyć jak wygląda praktyczne wykorzystanie narzędzi EFT.
Beata

Rebecca Jorgensen

Dr Rebecca Jorgensen jest założycielką i dyrektorem Attachment Advancement Institute oraz współdyrektorem The Training and Research Institute for Emotionally Focused Therapy. Jest superwizorem i trenerem terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT).

Koncentruje się na promowaniu skutecznego przywiązania w celu utrzymywania zdrowych relacji poprzez udział w konferencjach i warsztaty, a także szkoleniach i konsultacjach w zakresie skutecznego leczenia zaburzeń relacyjnych.

Opracowała kilka konferencji i seminariów streamingowych oraz gościła teoretyków i badaczy przywiązania, takich jak Sue Johnson, Phil Shaver i Jim Coan. Nadal pracuje nad opracowaniem skutecznych metod i platform do przekazywania klinicystom i osobom korzystającym z usług profilaktycznych metod leczenia, opartych na nauce.

Zarówno klienci, chcący skorzystać z pomocy dr Jorgensen, jak i terapeuci, podróżują po całym świecie, aby pracować z nią podczas warsztatów dla par, intensywnej terapii par, profesjonalnych szkoleń i konsultacji. Jej internetowe programy edukacyjne i grupy konsultacyjne są popularne na całym świecie. Ta "terapeutka terapeutów" znana jest ze swojej obecności, jasności i empatii. Dr Jorgensen mieszka w Meksyku, gdzie prowadzi małą prywatną praktykę.

Może Cię zainteresować: