Jak pracować z pacjentem, który ma do podjęcia kluczową decyzję życiową?

- sesja prowadzona przez Irvina Yaloma z pacjentem, który waha się czy poddać się wazektomii

Prowadzący: Irvin Yalom

W dwóch wciągających sesjach z Lukiem, 39-letnim mężem i ojcem zmagającym się z decyzją, czy poddać się wazektomii, Yalom odkrywa utajone tęsknoty symbolizowane przez to egzystencjalne rozdroże i pomaga Luke'owi "poddać się życiu". ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:01:57

🗓 Data premiery: 2017

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z pacjentem, który ma do podjęcia kluczową decyzję życiową?

- sesja prowadzona przez Irvina Yaloma z pacjentem, który waha się czy poddać się wazektomii


Często klienci przychodzą do nas w trakcie podejmowania trudnych, ale ważnych decyzji życiowych. Jako terapeuci często jesteśmy rozdarci między chęcią pomocy im w podejmowaniu tych decyzji, a nie popadaniem w tryb skupiony jedynie na rozwiązywaniu problemów - ponieważ jeśli pozostaniemy na powierzchownym poziomie, angażując się w racjonalną dyskusję, patrząc jedynie na za i przeciw, to prawdopodobnie przegapimy ważne kwestie, które znajdują się głębiej. Już poprzez to, że pomożemy klientom uzyskać większą świadomość tego, co się dzieje u nich pod powierzchnią, możemy pracować z nimi mając przed sobą pełen obraz, dzięki czemu pomagamy im podjąć prawdziwie świadomą decyzję, która uwzględnia wszystkie ich myśli i uczucia.

W przypadku Luke'a zobaczysz, jak Yalom pomaga mu w ciągu zaledwie dwóch sesji uzyskać znacznie większą świadomość czynników, które powodują, że zmaga się on z decyzją o poddaniu się wazektomii. Wnikliwe dyskusje Irvina z jego synem Victorem i komentarze lektora podczas sesji dają widzom wgląd w to, jak Yalom konceptualizuje swoją pracę z Lukiem, jakie jest uzasadnienie jego interwencji, a także jakie są ogólne zasady prowadzenia psychoterapii wykorzystując perspektywę egzystencjalną.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj
Niesamowite dwie sesje, zakończone podjęciem trudnej dla klienta decyzji, podczas których terapeuta jest uważny na niego oraz podsuwa mu interesujące skojarzenia jego dylematu z innymi ważnymi aspektami życia.
Katarzyna
Bardzo inspirujące podejście, szeroka perspektywa w ujęciu trudności Klienta.
Iga
Bardzo dobrze opracowany materiał ze spotkania, krok po kroku obrazowanie procesu terapii. Podobało mi się też przeplatanie form, przez co całość nie była monotonna. Bardzo ciekawe jest patrzeć na realną pracę terapeuty. Dziękuję.
Marta

Recenzje Użytkowników

Irvin Yalom

▶ Psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda, jeden z pionierów psychoterapii grupowej, a także autor podręczników, powieści i literatury faktu. 

▶ W języku polskim ukazało się kilkanaście jego książek, w tym m.in.: “Psychoterapia egzystencjalna”, ‘Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka” (współautor: Molyn Leszcz), “Psychoterapia grupowa. Krótki przewodnik dla terapeutów” (współautorka: Sophia Vinogradov), “Kiedy Nietzsche szlochał”, “Kuracja według Schopenhauera”, “Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry”.