- sesja prowadzona przez Irvina Yaloma z pacjentem, który waha się czy poddać się wazektomii
W dwóch wciągających sesjach z Lukiem, 39-letnim mężem i ojcem zmagającym się z decyzją, czy poddać się wazektomii, Yalom odkrywa utajone tęsknoty symbolizowane przez to egzystencjalne rozdroże i pomaga Luke'owi "poddać się życiu". ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5
🕐 Czas trwania: 1:01:57
🗓 Data premiery: 2017
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
Często klienci przychodzą do nas w trakcie podejmowania trudnych, ale ważnych decyzji życiowych. Jako terapeuci często jesteśmy rozdarci między chęcią pomocy im w podejmowaniu tych decyzji, a nie popadaniem w tryb skupiony jedynie na rozwiązywaniu problemów - ponieważ jeśli pozostaniemy na powierzchownym poziomie, angażując się w racjonalną dyskusję, patrząc jedynie na za i przeciw, to prawdopodobnie przegapimy ważne kwestie, które znajdują się głębiej. Już poprzez to, że pomożemy klientom uzyskać większą świadomość tego, co się dzieje u nich pod powierzchnią, możemy pracować z nimi mając przed sobą pełen obraz, dzięki czemu pomagamy im podjąć prawdziwie świadomą decyzję, która uwzględnia wszystkie ich myśli i uczucia.
W przypadku Luke'a zobaczysz, jak Yalom pomaga mu w ciągu zaledwie dwóch sesji uzyskać znacznie większą świadomość czynników, które powodują, że zmaga się on z decyzją o poddaniu się wazektomii. Wnikliwe dyskusje Irvina z jego synem Victorem i komentarze lektora podczas sesji dają widzom wgląd w to, jak Yalom konceptualizuje swoją pracę z Lukiem, jakie jest uzasadnienie jego interwencji, a także jakie są ogólne zasady prowadzenia psychoterapii wykorzystując perspektywę egzystencjalną.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
▶ Psychiatra i psychoterapeuta egzystencjalny, emerytowany profesor na Uniwersytecie Stanforda, jeden z pionierów psychoterapii grupowej, a także autor podręczników, powieści i literatury faktu.
▶ W języku polskim ukazało się kilkanaście jego książek, w tym m.in.: “Psychoterapia egzystencjalna”, ‘Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka” (współautor: Molyn Leszcz), “Psychoterapia grupowa. Krótki przewodnik dla terapeutów” (współautorka: Sophia Vinogradov), “Kiedy Nietzsche szlochał”, “Kuracja według Schopenhauera”, “Stając się sobą. Pamiętnik psychiatry”.