Jak pracować z parą nad wyrażaniem trudnych i stłumionych emocji do siebie nawzajem?

- sesja terapii par z parą, która w przeszłości zmagała się z problemem uzależnienia, prowadzona przez Michaela Barnetta i Jeffa Hickeyego

Prowadzący: Michael Barnett, Jeff Hickey

W tym drugim pokazie z naszej serii EFT Masterclass, Michael Barnett i Jeff Hickey pomagają parze wyjść z cienia uzależnienia i uzdrowić ich związek.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:44:55

🗓 Data premiery: 2019

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak pracować z parą nad wyrażaniem trudnych i stłumionych emocji do siebie nawzajem?

- sesja terapii par z parą, która w przeszłości zmagała się z problemem uzależnienia prowadzona przez Michaela Barnetta i Jeffa Hickeyego


Po obiecującej sesji terapii seksualnej Mark i Julie spotykają się z Hickeyem i Barnettem. Mają nadzieję zająć się emocjonalnymi aspektami ich związku, od dawna zaniedbywanymi z powodu bólu fizycznego, OCD i uzależnienia Julie. Teraz, gdy jest trzeźwa, Mark w końcu wyraża długo skrywane uczucia bycia zaniedbanym oraz złość. Para próbuje teraz naprawić i odbudować swój postrzępiony i kruchy związek, koncentrując się na kwestiach przywiązania.

Pary, takie jak Mark i Julie, którym brakuje wzorca emocjonalnej dojrzałości, mają trudności z dostępem i wyrażaniem bolesnych i wrażliwych emocji przed samymi sobą i sobą nawzajem. A w przypadku braku bezpiecznego przywiązania i poczucia bezpieczeństwa w związku, partnerzy zwracają się ku drugorzędnym strategiom radzenia sobie, takim jak nadużywanie substancji i uzależnienie. W takiej sytuacji pojawiają się dysfunkcjonalne wzorce, które powodują, że w parze pojawia się złość, a partnerzy pozostają zranieni i rozłączeni.

Wykorzystanie przez Barnetta i Hickeya techniki EFT, polegającej na tym, że pary rozmawiają bezpośrednio ze sobą oraz ich pogląd na uzależnienie jako "tendencję do działania", a nie jako objaw, pomaga im zasiać ziarno przywiązania u Marka i Julie. Para rozpoczyna wówczas swoją drogę do ponownego połączenia. Oglądanie i uczenie się od tych mistrzów psychoterapii będzie ogromną korzyścią dla twojej praktyki klinicznej z parami stojącymi przed pozornie niemożliwymi do pokonania wyzwaniami w związku.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu KLIKNIJ TUTAJ

Michael Barnett

▶ Dr Michael Barnett, jest licencjonowanym psychoterapeutą w Atlancie w stanie Georgia z ponad 30-letnim doświadczeniem klinicznym. Michael jest certyfikowanym przez ICEEFT (International Center of Excellence in Emotionally Focused Therapy) superwizorem i trenerem terapii skoncentrowanej na emocjach dla par (EFT), a także założycielem i dyrektorem Atlanta Center for Emotionally Focused Therapy. Jest także partnerem w Pine River Psychotherapy Associates, bardzo szanowanej i wizjonerskiej prywatnej praktyce w Atlancie, od momentu jej powstania w latach 70-tych. Michael gorliwie pracował nad integracją tradycyjnych i empirycznych procesów w pracy z zaburzeniami związanymi z uzależnieniami. Kulminacją tej humanistycznej, opartej na przywiązaniu pracy był system dostosowywania modelu EFT do skuteczniejszego leczenia par, które występują na kontinuum uzależnień. W ten sposób Michael wniósł unikalny wkład w istniejącą edukację i szkolenia EFT.

Jeff Hickey

Jeff Hickey, LCSW, CST jest dyrektorem i prezesem Chicago Center for Emotionally Focused Therapy (chicagoeft.com). Praktykuje i uczy terapii par skoncentrowanej na emocjach od ponad 15 lat i w tym czasie przeprowadził wiele szkoleń i warsztatów w całym kraju. Prowadził również prezentacje na temat relacji seksualności i relacji w parach, co jest obszarem rosnącego zainteresowania wśród klinicystów. Jeff jest również certyfikowanym terapeutą seksualnym i ma ponad 30-letnie doświadczenie kliniczne w pracy z szeroką gamą par prezentujących różnorodne obawy, w tym traumę i trudności z obszarów związanych z seksualnością.