Ucz się od mistrzów: Jak metodą DBT prowadzić skuteczne interwencje w przypadku pacjentów z osobowością borderline ze skłonnościami samobójczymi i do samookaleczania?

Prowadząca: Marsha Linehan

Klienci z osobowością borderline ze skłonnościami samobójczymi i do samookaleczania się to jedna z najtrudniejszych grup w psychoterapii, a do osiągnięcia sukcesu w pracy z nimi niezbędny jest bogaty zasób strategii klinicznych. Nawet bardziej doświadczeni terapeuci korzystają ze szkoleń, aby radzić sobie z tą trudną grupą.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:26:58

🗓 Data premiery: 2017

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Ucz się od mistrzów: Jak metodą DBT prowadzić skuteczne interwencje w przypadku pacjentów z osobowością borderline ze skłonnościami samobójczymi i do samookaleczania?Klienci z osobowością borderline ze skłonnościami samobójczymi i do samookaleczania się to jedna z najtrudniejszych grup w psychoterapii, a do osiągnięcia sukcesu w pracy z nimi niezbędny jest bogaty zasób strategii klinicznych. Nawet bardziej doświadczeni terapeuci korzystają ze szkoleń, aby radzić sobie z tą trudną grupą.. Chcąc pomóc psychoterapeutom w poruszaniu się po tych wzburzonych wodach, z radością prezentujemy ten satysfakcjonujący film przedstawiający dialektyczną terapię behawioralną, w którym występuje jej twórczyni, dr Marsha Linehan. Tutaj znajdziesz sprawdzone techniki, które pozwolą ci doskonalić swoje umiejętności.


Oglądając ten film:

  • Zobaczysz wyzwania, przed jakimi stają psychoterapeuci w przypadku klientów o skłonnościach samobójczych oraz dowiesz się, jak sobie z tym skutecznie radzić.
  • Poznasz interwencje DBT służące ocenie ryzyka, zarządzaniu reakcją i negocjowaniu umów.
  • Nauczysz się wykorzystywać psychoedukację i dyrektywność, aby zachować koncentrację na kluczowych zadaniach klinicznych.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Marsha M. Linehan

▶ PhD, ABPP, jest twórczynią dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), profesorem na wydziałach psychologii oraz psychiatrii i nauk behawioralnych Uniwersytetu Waszyngtońskiego, a także dyrektorem Behavioral Research and Therapy Clinics – ośrodka badań klinicznych działającego przy tym uniwersytecie.

Zajmuje także stanowiska kierownika badań i dyrektora Suicidal Behaviors Research Clinic, programu badawczego związanego z oceną metod leczenia zachowań samobójczych. Ma stałą praktykę kliniczną, a jednocześnie prowadzi superwizje i szkolenia dla specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego w Stanach Zjednoczonych i Europie.