JAK BYĆ SPECJALISTĄ LGBT+ FRIENDLY?

SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW, PSYCHOTERAPEUTÓW I LEKARZY

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,8/5

"Dziękuję za bardzo ciekawy wykład Pana Profesora. Świetne szkolenie!"

Czas trwania: 03:00:12

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jak być specjalistą przyjaznym dla osób LGBT+, jak łagodzić w swoim gabinecie stres mniejszościowy, którego doświadczają i jak pomagać pacjentom w radzeniu sobie z nim.

Szkolenie pozwoli Ci lepiej zrozumieć definicję i przyczyny stresu mniejszościowego, dopasować swój warsztat terapeutyczny do potrzeb osób LGBT+ i zadbać o to, aby czuły się akceptowane i bezpiecznie w twoim gabinecie terapeutycznym.

Na szkoleniu:

➡️ Poznasz przykłady pracy klinicznej pokazującej, jak pracować z pacjentami nad radzeniem sobie ze stresem mniejszościowym.

➡️ Dowiesz się, jak otwierać na sesji temat seksualności i orientacji seksualnej.

➡️ Dowiesz się, jak odruchowo nie wpychać swoich pacjentów w ramy heteronormatywności.

➡️ Dowiesz się, jak zachować uważność na różnorodność seksualną i jak używać adekwatnego i inkluzywnego słownictwa.

➡️ Dowiesz się, jak towarzyszyć swoim pacjentom w odkrywaniu ich tożsamości seksualnej.

➡️ Dowiesz się, czym jest stres mniejszościowy i jaka jest jego specyfika.

➡️ Dowiesz się, jak funkcjonują osoby doświadczające stresu mniejszościowego.

➡️ Poznasz kluczowe momenty i wydarzenia w wieku adolescencji, które wpływają na rozwój stresu mniejszościowego,

➡️ Poznasz zjawiska zinternalizowanej homofobii, transfobii oraz bifobii.

➡️ Dowiesz się, jak być terapeutą, przy którym pacjenci poczują się bezpiecznie i nie doświadczą stresu mniejszościowego w gabinecie

➡️ Dowiesz się jak, być terapeutą, który pozwala swoim pacjentom być sobą i odważnie móc się sobie przyglądać.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu, który chce lepiej poznać zagadnienie stresu mniejszościowego u osób LGBT+ i zrozumieć, jak lepiej wspierać takie osoby oraz tworzyć dla nich bezpieczne i akceptujące warunki w swoim gabinecie.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana tematem stresu mniejszościowego i skutecznymi sposobami wspierania osób, które go doświadczają.


JAKA JEST FORMA SZKOLENIA?

➡️ Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl

➡️ Czas trwania: 3 godziny – podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa moderowana sesja pytań i odpowiedzi.

➡️ Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania. Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń, mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia przez cały okres trwania ich subskrypcji.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników:

dr hab. n. społ., prof. UJ Grzegorz Iniewicz➡️ dr hab. n. społ., prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego, psycholog kliniczny, seksuolog kliniczny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta European Association for Psychotherapy. Współpracownik Uniwersytetu SWPS.

➡️ Autor prac z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii, etiologii zaburzeń emocjonalnych, seksuologii i psychologii LGBT+. Współredaktor książek: „Koncepcja przywiązania. Od teorii do praktyki klinicznej”, „Seksualność człowieka. Wybrane zagadnienia”, „Wprowadzenie do Psychologii LGB”, „Jak przeżyć z teściami?”, „Orientacja seksualna. Źródła i konteksty”, "Dysforia i niezgodność płciowa”, autor monografii: „Stres mniejszościowy u osób biseksualnych i homoseksualnych".

➡️ Członek Komisji Psychologii PAN, oddział w Krakowie. Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.