CO KAŻDY TERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O PSYCHODRAMIE? SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Poznaj czym jest i jakie ma zastosowanie psychodrama, która jest jedną z najbardziej kreatywnych i twórczych metod pracy psychoterapeutycznej.

Podczas szkolenia będziesz miał/a okazję dowiedzieć się jak w praktyce wygląda praca metodą psychodramy oraz poznasz podstawowe założenia i techniki pracy, które mogą zainspirować Cię do pogłębienia wiedzy na temat pracy tą metodą.

Psychodrama to metoda pracy grupowej, którą stworzył Jacob Leavy Moreno, a następnie rozwijał wraz ze swoją żoną Zerką Moreno. Kolejne pokolenia psychodramatystów dokładały i nadal dokładają do tej metody merytoryczne, oparte o badania naukowe i twórcze inspiracje. Psychodrama to rodzaj pracy, podczas której zaangażowane są wszystkie obszary funkcjonowania człowieka: obszar fizyczny – ciało, obszar emocjonalny – uczucia, przeżycia, obszar racjonalny – myśli, refleksje, rozumienie oraz obszar duchowości (szeroko rozumianej). W pracy grupy dochodzi do głębokiego i autentycznego SPOTKANIA członków grupy, które samo w sobie ma aspekt leczniczy.

W psychodramie „wchodzimy” bezpośrednio w sytuację ważną dla danej osoby, a nie tylko o niej opowiadamy. Jesteśmy w danym zdarzeniu, a nie referujemy je z dystansu. Psychodrama pozwala na odegranie sytuacji z różnych czasoprzestrzeni, zarówno z przeszłości, teraźniejszości, jak i przyszłości w zależności od potrzeb i celów. W trakcie pracy psychodramatycznej na scenie, może dojść do wyrażenia stłumionych emocji, scen reparacji, orasz szeroko rozumianego katharsis.

Psychodrama to także metoda, której leczącym aspektem jest spontaniczność, a co za tym idzie kreatywność, ujawniające się najczęściej w swobodnej zabawie. Śmiech i zabawa są nieodłącznym - leczącym elementem psychodramy, choć jak się okazuje, często wcale niełatwym. W psychodramie dużo się dzieje, jest dużo róznego rodzaju aktywności, które następnie są wspólnie przez grupę opracowywane i rozumiane.


CO ZYSKASZ ZAPISUJĄC SIĘ NA SZKOLENIE:

✔ Dowiesz się czym jest i jak w praktyce wygląda praca metodą psychodramy

✔ Poznasz podstawy teoretyczne psychodramy

✔ Dowiesz się jakie narzędzie są używane podczas pracy psychodramatycznej, i może zainspiruje Cię to do głębszego zapoznania się z pracą tą metodą

✔ Poszerzysz swoje horyzonty psychoterapeutyczne, będziesz wiedział/a jak w praktyce wygląda praca metodą psychodramy oraz jak i kiedy kierować swoich pacjentów na psychodramę

✔ Dowiesz się, co możesz zrobić aby kształcić się w metodzie pracy psychodramą


CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔ Jaka jest historia powstania psychodramy?

✔ Jakie są główne założenia psychodramy - praca z ciałem, uczuciami, myślami i duchowością?

✔ Jakie są najistotniejsze elementy psychodramy: rozgrzewka,scena, budowa sceny, znaczenie ról, zamiana ról, Alterego, Poszerzona Rzeczywistość, symbole w pracy psychodramatycznej i inne

✔ Jaka jest praktyczna struktura pracy w psychodramie?

✔ Jak psychodrama wykorzystuje spontaniczność i kreatywność aby pomóc pacjentom wyjść z ich schematów

✔ Propozycje drobnych ćwiczeń (samemu ze sobą) podczas szkolenia, ponieważ psychodrama jest przede wszystkim doświadczaniem.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

Szkolenie skierowane jest do psychologów oraz psychoterapeutów wszelkich nurtów, którzy chcą poznać podstawowe założenia pracy metodą psychodramą. Skierowane jest również do studentów psychologii oraz wszelkich osób zainteresowanych nurtem pracy psychoterapeutycznej jakim jest psychodrama.


Czy po zakupieniu szkolenia mogę otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu?

Szkolenia organizowane przez Szkołę Psychoterapii Dialog są certyfikowane. Certyfikat uczestnictwa może otrzymać także osoba, która nie brała udziału w danym szkoleniu na żywo, a korzystała z nagrania zamieszczonego na platformie www.dialoteka.pl

Aby dowiedzieć się jak uzyskać certyfikat z wykupionego szkolenia przejdź TUTAJ.


UWAGA: Dostęp do każdego wykupionego szkolenia jest aktywny przez 90 dni od daty zakupu.

dr n. med. Marta Maryl


certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; terapeutka, trenerka psychodramy przy Polskim Instytucie Psychodramy.

▶ Prowadzi praktykę własną, wykłada na kursach psychoterapii, prowadzi grupy terapii własnej metodą psychodramy.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Marcin
Genialne spotkanie, świetnie się słuchało i oglądało, na pewno wrócę do nagrania. Świetne, rzeczowe i profesjonalne, pełne pasji podejście do tematu. Wiele ważnych kwestii zostało tu wyjaśnionych i wątpliwości rozwianych. Bardzo wartościowe spotkanie.
Anna
Spotkanie bezcenne. Prowadząca pełna entuzjazmu i doświadczenia, które rewelacyjnie przekazała podczas szkolenia.
Małgorzata
Świetne wprowadzenie w temat.

Zobacz inne nasze szkolenia:

JAK PRACOWAĆ METODĄ PSYCHODRAMY? PODSTAWY.

WARSZTAT DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW.

Warszawa, 22 kwietnia 2023 r. (sobota)

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>

Sprawdź ofertę subskrypcji naszych szkoleń:

139 PLN

miesięcznie

dostęp do wszystkich nadchodzących szkoleń organizowanych przez Szkołę Psychoterapii DIALOG (min. 36 szkoleń rocznie)

Bezterminowy dostęp do nagrań ze szkoleń, których premiera odbyła się od momentu uruchomienia Twojej subskrypcji. Nagrania ze szkoleń udostępniamy Ci na cały czas trwania Twojej subskrypcji

certyfikaty ze szkoleń w których uczestniczyłeś/aś


UWAGA! Dołącz do subskrypcji już teraz i zobacz, co otrzymasz na start!

Tylko teraz nowi Subskrybenci dodatkowo otrzymają dostęp do kursów z Biblioteki Szkoleń, które odbyły się od grudnia 2022 roku aż do teraz. Sprawdź, które kursy trafią na Twoje konto, jeśli dołączysz do subskrypcji (począwszy od szkolenia z prof. Bogdanem de Barbaro z 6 grudnia 2022 roku): https://www.dialoteka.pl/lp/wszystkie-dostepne-szkolenia