CO KAŻDY PSYCHOTERAPEUTA POWINIEN WIEDZIEĆ O PRAWIDŁOWYM ROZWOJU PSYCHOSEKSUALNYM I JEGO ZABURZENIACH?

SZKOLENIE DLA PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW

Tytuł szkolenia: Co każdy psychoterapeuta powinien wiedzieć o prawidłowym rozwoju psychoseksualnym i jego zaburzeniach?

Kiedy: 20 czerwca (wtorek), 18:00 – 21:00 (dołącz na żywo lub obejrzyj nagranie!)

Podczas tego szkolenie dowiesz się, jak przebiega prawidłowy rozwój psychoseksualny, i w jaki sposób rozpoznawać czynniki ryzyka. Dowiesz się, jak diagnozuje się trudności występujące w rozwoju psychoseksualnym, a także jaka jest rola rodzica i specjalisty, aby możliwie najlepiej wspierać rozwój psychoseksualny dzieci i młodzieży. Dowiesz się, jak nowoczesne technologie wpływają na seksualność i obraz ciała dzieci i młodzieży i jak temu przeciwdziałać. Dostaniesz wskazówki dotyczące edukacji seksualnej oraz wpływu więzi na rozwój psychoseksualny.

CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA:

✔️ Czym jest tożsamość płciowa i orientacja (tożsamość) seksualna? Jak wspierać nastolatki doświadczające dysforii płciowej/niezgodności płciowej oraz nastolatki, których orientacja seksualna jest odmienna od większościowej, a także w jaki sposób kultura wpływa na ich zdrowie i rozwój?

✔️ Jak nowoczesne technologie, w tym media społecznościowe i pornografia wpływają na rozwój psychoseksualny?

✔️ Jakie są formy ekspresji i zachowań seksualnych charakterystyczne i prawidłowe dla dzieci i nastolatków?

✔️ Jakie są kryteria normy seksuologicznej dla dzieci i młodzieży? Czym te normy różnią się od normy dotyczącej osób dorosłych?

✔️ Czym jest norma w seksuologii i w jaki sposób się ją określa?

✔️ W jaki sposób szczególne, problemowe doświadczenia, wpływają na rozwój psychoseksualny?

✔️ Czym jest dojrzałość psychoseksualna?

Przyjdź na szkolenie i dowiedz się, jak przebiega prawidłowy rozwój psychoseksualny w okresie dziecięcym i w czasie adolescencji oraz jakie kryteria pomagają rozpoznać dojrzałość psychoseksualną w wieku dorosłym.

Dowiedz się, na czym polegają zaburzenia rozwoju psychoseksualnego oraz w jaki sposób zaburzenia te mogą wpływać na funkcjonowanie psychoseksualne jednostki w dorosłym życiu.

Szkolenie ma na celu pomóc Ci lepiej zrozumieć zagadnienia dotyczące rozwoju psychoseksualnego, rozpoznawać prawidłowości oraz zdarzenia krytyczne, mogące wpłynąć niekorzystnie na rozwój psychoseksualny. Dzięki szkoleniu usystematyzujesz swoją wiedzę oraz dostaniesz narzędzia do pracy pomocowej.

Podczas szkolenia odbędzie się też sesja pytań i odpowiedzi, gdzie będziesz mieć okazję zadać prowadzącej nurtujące Cię pytania z dziedziny rozwoju psychoseksualnego.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz lepiej poznać i zrozumieć, jak przebiega prawidłowy rozwój psychoseksualny, jak można rozpoznać zaburzenia tego rozwoju i jak wpływa on na inne obszary funkcjonowania pacjentów.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba zainteresowana tematem rozwoju psychoseksualnego.


📄 Jesteś psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej PTTPB? Wykorzystaj certyfikat ze szkolenia do przedłużenia swojego certyfikatu psychoterapeuty 📄


JAKA JEST FORMA SZKOLENIA?

  • Szkolenie odbędzie się on-line na platformie Dialoteka.pl
  • Czas trwania: 3 godziny
  • Podczas szkolenia odbędzie się część wykładowa oraz moderowana sesja pytań i odpowiedzi.
  • Szkolenie będzie nagrywane i każda osoba, która wykupi jednorazowy bilet, otrzyma 90-dniowy dostęp do nagrania.
  • Osoby, które posiadają subskrypcję szkoleń mają nieograniczony dostęp do nagrania ze szkolenia, przez cały okres trwania ich subskrypcji.

KTO POPROWADZI SZKOLENIE?

Iza Jąderek


➡️ Jest psychologiem, psychoterapeutą, seksuologiem klinicznym PTS, specjalistą psychoseksuologiem, europejskim psychoseksuologiem (ECPS), doradcą okołotestowym w zakresie HIV/AIDS.

➡️ Jest również nauczycielką uważności (mindfulness) programu MBSR – oraz współczucia (compassion) programu MBCL.

➡️ Zajmuje się psychoterapią indywidualną, par, konsultacjami rodzicielskimi, jak również prowadzeniem terapii seksualnych opartych na mindfulness. Współpracuje ze Szpitalem Bielańskim w Warszawie oraz z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, gdzie jako pierwsza osoba w Polsce prowadzi badania naukowe nad wpływem technik uważności na redukcję objawów dysfunkcji seksualnych kobiet.

➡️ Prowadzi szkolenia dla specjalistów zajmujących się zawodowo pomaganiem, m.in. psychologów, psychoterapeutów, seksuologów, lekarzy, nauczycieli.

➡️ Jest autorką i współautorką badań i artykułów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz dwóch książek: „Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania” oraz „Seksolatki – jak rozmawiać z młodzieżą o seksie”.