Znaczenie mentalizacji lub funkcjonowania autorefleksyjnego jako metody interwencji w przypadku stosowania przemocy. Rozmowa z Peterem Fonagym.

Prowadzący: Peter Fonagy

W tym wciągającym wywiadzie dr Peter Fonagy oferuje zarówno teoretyczne podstawy do zrozumienia brutalnych zachowań, jak i praktyczne narzędzia, takie jak mentalizacja, dla klinicystów pracujących z osobami stosującymi przemoc.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 01:06:00

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Znaczenie mentalizacji lub funkcjonowania autorefleksyjnego, jako metody interwencji w przypadku przemocy. Rozmowa z Peterem Fonagym



W tym filmie dr Peter Fonagy w wymowny sposób przedstawia skuteczne metody interwencji w przypadku agresywnych zachowań. Zaczyna od rozwoju dziecka, podkreślając, że wczesne przywiązanie często hamuje tendencje agresywne. Dostarczając widzom szereg skutecznych przykładów, Fonagy omawia znaczenie mentalizacji lub funkcjonowania autorefleksyjnego jako metody interwencji w przypadku przemocy. Zajmuje się także czynnikami społecznymi wpływającymi na przemoc, czynnikami ryzyka i myślami, które napędzają agresywne zachowanie.


Oglądając ten film:

  • Zrozumiesz znaczenie mentalizacji w przypadku pracy z osobami stosującymi przemoc.
  • Poznasz narzędzia umożliwiające wykorzystanie mentalizacji w pracy z klientami.
  • Dowiesz się na czym polega psychospołeczne podejście Fonagy do zrozumienia i leczenia brutalnych przestępców.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Peter Fonagy

▶ Dyrektor Instytutu Psychologii Klinicznej na University College London oraz dyrektor Anna Freud Centre w Londynie.

▶ Jego zainteresowania kliniczne skupiają się na zagadnieniach wczesnych relacji przywiązania, poznania społecznego, zaburzenia osobowości typu borderline, zachowań aspołecznych i przemocy.

▶ Związek między przywiązaniem ludzkim a poznaniem społecznym skłonił Fonagy'ego, Batemana i współpracowników do opracowania modelu oraz wysoce skutecznego podejścia do leczenia zaburzeń osobowości typu borderline (BPD). Leczenie poprzez stosowanie mentalizacji (MBT) jest obecnie jedną z dwóch opartych na dowodach metod psychologicznych używanych w przypadku ciężkich zaburzeniach osobowości i jest szeroko podejmowane w Wielkiej Brytanii, Europie i USA.

▶ Po polsku ukazały się następujące książki jego współautorstwa: Glen O. Gabbard, John F. Clarkin, Peter Fonagy, “Psychoterapia psychodynamiczna zaburzeń osobowości. Podręcznik kliniczny”, Peter Fonagy, Jon G. Allen, Anthony W. Bateman,“Mentalizowanie w praktyce klinicznej”.