Martin Seligman - twórca terminu “psychologia pozytywna” opowiada, jakie są jej źródła i jak stosować jej zasady w praktyce psychoterapeutycznej.
🕐 Czas trwania: 01:26:00
🗓 Data premiery: 2008
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
W tym przełomowym wywiadzie przeprowadzonym przez Randalla C. Wyatta Seligman podkreśla, że szczęście to nie tylko brak zaburzeń. Szczęście wynika raczej z realizacji naszych mocnych stron. Martin Seligman demonstruje nowy zestaw rygorystycznie przetestowanych interwencji, które trwale zwiększają szczęście, jednocześnie zmniejszając depresję.
Dr Seligman omawia swoich poprzedników Maslowa, Rogersa i Becka, to, co od nich wziął i co zmienił. Proponuje nowe pytania, takie jak: „Jakie było najlepsze doświadczenie, jakie kiedykolwiek miałeś?” I wyjaśnia, jak łatwe, ogromnie zabawne i ważne techniki można zaszczepić w terapii ze wszystkimi klientami, aby pomóc im żyć bardziej zaangażowanym, znaczącym, a tym samym szczęśliwszym życiem.
Po zobaczeniu tej ożywionej, osobistej rozmowy będziesz chcieć stosować te innowacyjne pomysły w swojej praktyce psychoterapeuty!
Oglądając ten film:
• Dowiesz się, jak w praktyce psychoterapeutycznej włączać zasady pozytywnej psychologii, w tym wyuczony optymizm, autentyczne szczęście, sensowność, wdzięczność i mocne strony.
• Nauczysz się stosować nowe techniki w swojej pracy psychoterapeutycznej z klientami, aby zwiększyć ich szczęście i dobre samopoczucie.
• Zrozumiesz znaczenie zarówno pozbywania się zaburzeń dzięki psychoterapii, jak i tworzenia trwałego poczucia szczęścia klientów.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:
▶ Jest twórcą teorii wyuczonej bezradności. Profesorem University of Pennsylvania. Twórcą psychologii pozytywnej, dyrektorem Positive Psychology Center.
▶ Był także wieloletnim prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wystąpił do psychologów z apelem, aby swój tradycyjny cel, walkę z cierpieniem, uzupełnili o cel nowy: badanie tego, co nadaje życiu głębszy sens oraz tworzenie warunków, które pozwolą osiągać życiowy dobrostan.
▶ Jest autorem wielu książek, w tym publikowanych w polskim tłumaczeniu, do których należą m.in.: “Optymizmu można się nauczyć”, “Pełnia życia. Nowe spojrzenie na kwestię szczęścia i dobrego życia”, “Co możesz zmienić, a czego nie możesz”, “Optymistyczne dziecko” (praca zbiorowa), wraz z Davidem L. Rosenhanem i Elaine F. Walker współautor “Psychopatologia”.