Jak właściwie praktykować uważność, aby miała korzystny wpływ na zdrowie psychiczne

Prowadzący: Jon Kabat-Zinn

Jon Kabat-Zinn, twórca programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR), omawia istotę i podstawowe zasady uważności.

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 00:44:00

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jon Kabat-Zinn opowiada, jak właściwie praktykować uważność, aby miała korzystny wpływ na zdrowie psychiczne


Uważność staje się coraz bardziej popularna w obszarze zdrowia psychicznego, w dużej mierze dzięki pracy Jona Kabat-Zinna. Wraz z pojawianiem się kolejnych badań na temat psychicznych, fizycznych i społecznych korzyści płynących z praktykowania uważnej świadomości, nie da się zaprzeczyć, że to naprawdę działa! Oto świetna okazja, aby dowiedzieć się bezpośrednio od eksperta o tej prostej, ale głęboko transformującej praktyce.


Oglądając ten film:

  • Poznasz istotę i kluczowe zasady uważności.
  • Dowiesz się, dlaczego, aby w sposób autentyczny wprowadzić uważność do terapii, samemu należy ją praktykować.
  • Uzyskasz wiedzę o opracowanym przez Jona Kabat-Zinna programie Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) - redukcji stresu opartej na uważności.
Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Jon Kabat-Zinn

▶ Wiodący ekspert w dziedzinie mindfulness, opracował program Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) - redukcji stresu opartej na uważności. Uruchomił Klinikę Redukcji Stresu Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester. Uzyskał tytuł doktora biologii molekularnej na MIT w 1971 r. w laboratorium laureata Nagrody Nobla, Salvadora Lurii. Jest obecnie emerytowanym profesorem medycyny na University of Massachusetts Medical School.

▶ Napisał wiele prac naukowych na temat klinicznych zastosowań uważności w medycynie i opiece zdrowotnej oraz szereg książek popularyzatorskich. Po polsku ukazało się kilkanaście z nich.