W tym szkoeniu G. Alan Marlatt wykorzystuje swoją metodę terapii redukcji szkód podczas rzeczywistej sesji psychoterapeutycznej z klientem zmagającym się z uzależnieniem.
🕐 Czas trwania: 01:55:00
🗓 Data premiery na Dialoteka.pl: 20.09.2025
🌎 Kraj produkcji: USA
💬 Wersja językowa: polskie napisy
▶ Był wiodącym amerykańsko-kanadyjskim psychologiem klinicznym zajmującym się zachowaniami uzależniającymi. Prowadził pionierskie badania nad redukcją szkód, krótkimi interwencjami i zapobieganiem nawrotom.
▶ Podczas 42 lat pracy jako psycholog kliniczny i akademicki był autorem, współautorem lub redaktorem 23 książek, w tym Relapse Prevention (1985, 2005), Assessment of Addictive Behaviors (1988, 2005), Harm Reduction (1998; 2. wydanie w druku) i Brief Alcohol Screening and Intervention for College Students (BASICS): A Harm Reduction Approach (1999). Jest również autorem lub współautorem ponad 300 artykułów i rozdziałów książek na tematy teoretyczne i metodologiczne, a także wyników badań empirycznych dotyczących oceny, etiologii, zapobiegania i leczenia zachowań uzależniających.
▶ Wpływ Alana na dziedzinę leczenia uzależnień został powszechnie uznany, a on sam otrzymał wiele prestiżowych nagród.
▶Badania Alana miały ogromny wpływ na zrozumienie interakcji między myślami, emocjami i sytuacjami jako predyktorami zachowań uzależniających. Jego błyskotliwa, produktywna i wpływowa kariera zmieniła sposób, w jaki naukowcy, klinicyści, decydenci i członkowie szerszego społeczeństwa myślą o spożyciu alkoholu, problemach, jakie ono powoduje, i co możemy zrobić z tymi problemami zarówno na poziomie klinicznym, jak i zdrowia publicznego.
▶Od pierwszej publikacji badawczej na temat alkoholu w 1972 r. — badania badającego, w jaki sposób alkoholicy i osoby pijące towarzysko reagują odmiennie na różne ewentualności wygaszenia — do najnowszych publikacji na temat poznawczych podejść do leczenia i redukcji szkód, Alan skupił swoją karierę badawczą na pracy nad opracowaniem bazy dowodowej, która pomoże mężczyznom i kobietom przezwyciężyć negatywne problemy społeczne i zdrowotne spowodowane nadmiernym spożyciem alkoholu i innymi zachowaniami uzależniającymi.
Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu: