Jak zwiększać poczucie bezpieczeństwa i intymności w parze?

- omówienie 2 i 3 etapu pracy terapeutycznej w terapii skoncentrowanej na emocjach.

Prowadząca: Rebecca Jorgensen

W jaki sposób możesz pomóc parze o obniżonej reaktywności emocjonalnej przejść na wyższy poziom w relacji i osiągnąć upragnione bezpieczeństwo oraz intymność? W trzecim z naszej serii 4 filmów z ekspertką EFT, Rebeccą Jorgensen, poznasz kluczowe techniki promowania nowych poziomów zaangażowania, akceptacji i konsolidacji.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 5/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 2:45:30

🗓 Data premiery: 2007

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak zwiększać poczucie bezpieczeństwa i intymności w parze?

- omówienie 2 i 3 etapu pracy terapeutycznej w terapii skoncentrowanej na emocjach.


Wielu terapeutów zgadza się z poglądem, że praca z parami jest prawdopodobnie najtrudniejszym aspektem psychoterapii - wszystkie typowe wyzwania i problemy, ale z dwojgiem ludzi pozostającym w konflikcie! Bez odpowiedniego przeszkolenia terapeuta może szybko poczuć się przytłoczony. Aby pomóc zarówno początkującym, jak i doświadczonym terapeutom w poruszaniu się po tym trudnym obszarze, z radością prezentujemy tę zupełnie nową, przełomową serię poświęconą Terapii Skoncentrowanej na Emocjach z ekspertką Rebeccą Jorgensen.

Tom 3 oferuje dogłębne spojrzenie na kluczowe zadania kliniczne etapów 2 i 3 metody. Jorgensen (w wywiadzie z Victorem Yalomem) rozpoczyna od przeglądu celów etapów i trzech kroków (od 5 do 7). Przeanalizujesz, jak ująć potrzeby i interakcje par przez pryzmat przywiązania, jak pomóc każdemu z partnerów uzyskać dostęp i zrozumieć ich pierwotne emocje, a następnie, poprzez serię ćwiczeń dydaktycznych oraz elementy sesji na żywo, dowiesz się, jak pomóc partnerom ponownie zaangażować się, stonować pewne zachowania i skonsolidować ich doświadczenia. Po wykonaniu fundamentalnej pracy deeskalacji (która, jak mówi Jorgensen, jest procesem ciągłym), pary mogą wykorzystać korzyści z etapów 2 i 3, aby osiągnąć nowy poziom wzajemnych powiązań, a także samoświadomości.

Jeśli szukasz kompleksowych zasobów dotyczących EFT lub ogólnie tytułów dotyczących terapii par, wzbogać swoją kolekcję o tę serię 4 filmów.


Oglądając ten film:

- Zrozumiesz cele i kroki Etapów 2 i 3 EFT.

- Poznasz podstawowe interwencje EFT wspierające stonowanie pewnych zachowań i ponowne zaangażowanie się partnerów.

- Odkryjesz sposoby pomagania parom w utrwalaniu ich doświadczeń, aby mogły iść naprzód z relacyjną pewnością siebie.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Rebecca Jorgensen

Dr Rebecca Jorgensen jest założycielką i dyrektorem Attachment Advancement Institute oraz współdyrektorem The Training and Research Institute for Emotionally Focused Therapy. Jest superwizorem i trenerem terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT).

Koncentruje się na promowaniu skutecznego przywiązania w celu utrzymywania zdrowych relacji poprzez udział w konferencjach i warsztaty, a także szkoleniach i konsultacjach w zakresie skutecznego leczenia zaburzeń relacyjnych.

Opracowała kilka konferencji i seminariów streamingowych oraz gościła teoretyków i badaczy przywiązania, takich jak Sue Johnson, Phil Shaver i Jim Coan. Nadal pracuje nad opracowywaniem skutecznych metod i platform do przekazywania klinicystom i osobom korzystającym z usług profilaktycznych metod leczenia, opartych na nauce.

Zarówno klienci, chcący skorzystać z pomocy dr Jorgensen, jak i terapeuci podróżują po całym świecie, aby pracować z nią podczas warsztatów dla par, intensywnej terapii par, profesjonalnych szkoleń i konsultacji. Jej internetowe programy edukacyjne i grupy konsultacyjne są popularne na całym świecie. Ta "terapeutka terapeutów" znana jest ze swojej obecności, jasności i empatii. Dr Jorgensen mieszka w Meksyku, gdzie prowadzi małą prywatną praktykę.