JAK ZAPOBIEGAĆ REZYGNACJI Z TERAPII U PACJENTÓW Z ZABURZENIAMI OSOBOWOŚCI?

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,7/5

Czas trwania: 02:58:28

Praktyczne szkolenie, na którym dowiesz się, jakie są główne przyczyny rezygnowania („wypadania”) z terapii pacjentów z zaburzeniami osobowości oraz jakie są skuteczne sposoby na zminimalizowanie ryzyka drop-outu.

Podczas szkolenia poznasz metody pracy, które zostały opracowane w zgodzie z najnowszymi wynikami badań na temat skuteczności terapii osób z zaburzeniami osobowości.

Sposoby pracy przedstawione podczas szkolenia mają charakter interdyscyplinarny i będziesz mógł/a je zastosować niezależnie od podejścia terapeutycznego, które stosujesz.


Na szkoleniu:

➡️Dowiesz się, jak przeprowadzać proces konsultacji do terapii i przechodzić kryzysowe momenty w procesie terapii tak, by zmniejszyć ryzyko rezygnacji pacjentów z ZO z terapii.

➡️Poznasz praktyczny 7-punktowy plan konsultacji, który pomoże ci ograniczyć “wypadanie” pacjentów z ZO z terapii:

➡️Dowiesz się, jak przeprowadzenie poprawnej diagnozy zmniejsza ryzyko drop-outu

➡️Dowiesz się, jak udzielać informacji zwrotnej odnośnie diagnozy ZO swoim pacjentom (bez stygmatyzacji, ale tak, by dać ulgę) oraz jak przeprowadzać skuteczną psychoedukację;

➡️Dowiesz się, jak skutecznie i realistycznie ustalić z pacjentem z ZO cele terapii oraz jakich pułapek w stawianiu celów unikać;

➡️Dowiesz się, jak rzetelnie informować pacjentów z ZO o ryzyku i możliwościach, jakie daje poddanie się procesowi psychoterapii oraz jakie alternatywne możliwości poprawy własnego stanu są dla niego dostępne;

➡️Dowiesz się, jak skutecznie ustalać i omawiać warunki niezbędne do pracy z pacjentami z ZO;

➡️Dowiesz się, jak ocenić, czy pacjent nie potrzebuje bardziej intensywnej pomocy niż możesz zapewnić (np. hospitalizacji);

➡️Dowiesz się, jak dobrze skonstruowany kontrakt terapeutyczny zapobiega drop-outom i co powinien zawierać, żeby był skuteczny.

➡️Dowiesz się, jak radzić sobie w kryzysowych momentach podczas terapii osób z ZO.

➡️Dowiesz się, jak przetrwać tzw. “burze emocjonalne”, które przytrafiają się pacjentom z ZO podczas procesu terapeutycznego i jak zrobić z takiego zdarzenia punkt rozwojowy.


Ponadto:

➡️Poznasz wyniki najnowszych badań naukowych na temat psychoterapii pacjentów z ZO oraz zrozumiesz jak te wyniki można przełożyć w praktyce na pracę terapeutyczną.

➡️Dowiesz się, na czym polega zjawisko częstej rezygnacji z terapii pacjentów z ZO, dlaczego to zjawisko jest tak powszechne, oraz jak oddziałuje zarówno na pacjentów, jak i na terapeutów.


DO KOGO SKIEROWANE JEST SZKOLENIE?

➡️ Dołącz do szkolenia, jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą niezależnie od nurtu i chcesz ograniczyć procent pacjentów z zaburzeniem osobowości, którzy nagle rezygnują z procesu terapeutycznego i przez to być lepszym i skuteczniejszym specjalistą dla tych pacjentów.

➡️ W szkoleniu możesz uczestniczyć też jako student psychologii lub osoba, która jest zainteresowana psychoterapią osób z zaburzeniami osobowości, a w szczególności zjawiskiem drop-outów z terapii.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

dr Monika Olga Jańczak


➡️ Certyfikowana psychoterapeutka PTPP, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, która od kilkunastu lat prowadzi badania naukowe nad zaburzeniami osobowości.

➡️Autorka wielu publikacji i autorka książek m.in "What's on your mind? A Guide for Mentalization Assessment in Adults" (2021) oraz "Mentalizacja w kontekście przywiązania. Zdolność do rozumienia siebie i innych u osób z osobowością borderline" (książka nominowana do nagrody Teofrasta za najlepszą książkę naukową)

➡️Problematyką zdrowej i zaburzonej osobowości zajmuje się z wielu perspektyw - praktycznej, podczas pracy z pacjentami, badawczej i naukowej, ale także dydaktycznej jako adiunkt w Zakładzie Psychologii Zdrowia i Psychologii Klinicznej UAM i prelegentka na międzynarodowych konferencjach kierowanych do specjalistów pracujących w obszarze zdrowia psychicznego.

Genialne szkolenie! Wiedza, doświadczenie, sposób prezentacji, odwołania do badań, odwołania do praktyki - nieprawdopodobnej, że wszystko znalazło się w 3 godzinach szkolenia!
Beata
Teoria podana w bardzo spójny, przystępny sposób, poparta przykładami z praktyki prowadzącej.
Monika
Wysoka jakość merytoryczna wystąpienia, połączenie teorii zilustrowanej przykładami, konkretne wskazówki i zalecenia.
Julia