Jak wykorzystywać arteterapię w pracy terapeutycznej?

- sesje terapeutyczne prowadzone przez Natalie Rogers (córkę Carla Rogersa)

Prowadząca: Natalie Rogers

Odkryj transformującą moc wychodzenia poza słowa, gdy Natalie Rogers demonstruje skoncentrowaną na osobie terapię sztukami ekspresyjnymi, podczas dwóch niezwykłych sesji z kobietą zmagającą się z decyzją o karierze.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,85/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:33:00 (część 1) 1:02:00 (część 2)

🗓 Data premiery: 2012

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak wykorzystywać arteterapię w pracy terapeutycznej?

- sesje terapeutyczne prowadzone przez Natalie Rogers (córkę Carla Rogersa)


W dzisiejszych czasach istnieje wiele podejść do terapii sztukami ekspresyjnymi, a tym, co czyni podejście Natalie Rogers wyjątkowym, jest jego podstawa w podejściu skoncentrowanym na osobie, opracowanym przez jej ojca, Carla Rogersa. Nie musisz identyfikować się jako terapeuta sztuk ekspresyjnych, aby skorzystać z tego filmu, ale może się okazać, że po obejrzeniu tych sesji zainspirujesz się do dodania technik sztuk ekspresyjnych do sesji z niektórymi klientami, ponieważ jest to doskonały sposób, aby wejść głębiej i pomóc klientom uzyskać dostęp do tych części siebie, do których słowa nie docierają. A nawet jeśli w ogóle nie jesteś zainteresowany wykorzystaniem sztuk ekspresyjnych w swojej pracy, jest to wyjątkowy film szkoleniowy dla tych, którzy chcą głębiej zrozumieć podejście skoncentrowane na osobie. Każdy terapeuta, który chce nauczyć się, jak naprawdę słuchać swoich klientów i tworzyć warunki do zmiany, zyska bardzo wiele dzięki temu filmowi. Rogers jest prawdziwym ekspertem w demonstrowaniu obecności, empatii, ciepła i zgodności.

W dyskusjach na początku i na końcu każdej sesji Rogers szczegółowo omawia kluczowe aspekty podejścia skoncentrowanego na osobie oraz sposób, w jaki integracja sztuk ekspresyjnych usprawnia pracę. Dzieli się również swoimi refleksjami na temat sesji - zarówno w dyskusjach, jak i w komentarzach, które są przeplatane w trakcie sesji, dzięki czemu zyskujesz wgląd w jej interwencje i masz rzeczywiste poczucie tego, jak myśli i dlaczego robi to, co robi.

Kolejną zaletą tego kompleksowego wideo jest to, że można zobaczyć więcej niż jedną sesję z tym samym klientem, co daje pogląd na to, jak terapia działa w czasie.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Natalie Rogers

▶ Dr Natalie Rogers, jest wybitną uczoną z wydziału konsultingu w Saybrook Graduate School, a wcześniej pracowała na wydziałach California Institute of Integral Studies i Institute of Transpersonal Psychology.

W 1984 roku założyła Person-Centered Expressive Arts Therapy Institute i jego macierzystą organizację Resources for Creativity and Consciousness, w której uczestniczyła jako nauczycielka, trenerka, facylitatorka warsztatów, konsultantka i członkini zarządu aż do jej zamknięcia w 2005 roku.