Jak wykorzystać mindfulness podczas konsultacji psychologicznych i psychoterapii?

- praktyczne przykłady użycia mindfulness podczas sesji prowadzonych i omawianych przez Dra Ronalda D. Siegela

Prowadzący: Ronald D. Siegel

Czym jest "uważność" i jak możemy ją wykorzystać w pracy z naszymi klientami? Poznaj zasady psychoterapii zorientowanej na uważność i jej zastosowanie w szeregu zagadnień klinicznych w filmie z ekspertem w dziedzinie mindfulness - dr Ronaldem D. Siegelem.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Ocena: 4,7/5

Obejrzyj całe szkolenie:

🕐 Czas trwania: 1:42:00 (część 1) 1:29:00 (część 2)

🗓 Data premiery: 2015

🌎 Kraj produkcji: USA

💬 Wersja językowa: polskie napisy

Jak wykorzystać mindfulness podczas konsultacji psychologicznych i psychoterapii?

Praktyczne przykłady użycia mindfulness podczas sesji prowadzonych i omawianych przez Dra Ronalda D. Siegela


Ronald Siegel, jako klinicysta zorientowany na uważność, zachęca nas, abyśmy pomagali klientom "zaprzyjaźnić się" z ich wewnętrznymi doświadczeniami, zamiast z nimi walczyć - a nawet opór można podobnie zidentyfikować i podejść do niego z akceptacją. Siegel definiuje mindfulness jako "świadomość swojego rozwijającego się z chwili na chwilę doświadczenia z akceptacją". Ta postawa charakteryzuje również uważne podejście do psychoterapii, które Siegel wielokrotnie ilustruje w tym filmie.

W trakcie czterech rozmów na żywo, podsumowań po sesji i wielu komentarzy, poznasz kluczowe zasady tego podejścia - w tym praktyki, które możesz zacząć stosować u swoich klientów. Zobaczysz, w jaki sposób somatyczne elementy uważności wspierają leczenie różnych problemów (od lęku, przez przewlekły ból, po traumę z dzieciństwa), a po każdej sesji będziesz miał okazję posłuchać rozmowy Siegela z Victorem Yalomem.

Siegel omawia w filmie różne rodzaje dostępnych praktyk uważności i ich zastosowania, formalną praktykę medytacji oraz to, w jaki sposób mindfulness może wpływać zarówno na nasze życie osobiste, jak i relacje z naszymi klientami. 


Oglądając ten film:

- Zrozumiesz, czym jest uważność i jak podejście terapeutyczne różni się od standardowej praktyki medytacji.

- Poznasz narzędzia i praktyki do wykorzystania z klientami wykazującymi szereg problemów klinicznych.

- Dowiesz się, jak zintegrować mindfulness z różnymi nurtami terapeutycznymi czy praktykami empirycznymi.

Wszystkie szkolenia są certyfikowane i objęte patronatem merytorycznym
Szkoły Psychoterapii Dialog.

Sprawdź, jak otrzymać certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w szkoleniu:

Kliknij tutaj

Recenzje Użytkowników

Ronald D. Siegel

▶ Dr Ronald D. Siegel jest adiunktem psychologii w Harvard Medical School, gdzie wykłada od ponad 30 lat. Jest wieloletnim uczniem medytacji uważności. Zasiada w zarządzie i wydziale Instytutu Medytacji i Psychoterapii.

Jest współautorem książki “Back Sense: A Revolutionary Approach to Halting the Cycle of Chronic Back Pain”, integrującej zachodnie i wschodnie podejścia do leczenia przewlekłego bólu pleców; współredaktorem uznanych książek dla profesjonalistów, takich jak “Mindfulness and Psychotherapy” oraz “Wisdom and Compassion in Psychotherapy: Deepening Mindfulness in Clinical Practice”, a także współautorem nowego profesjonalnego artykułu “Sitting Together: Essential Skills for Mindfulness-based Psychotherapy”.